Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.12.22
26685 22 Друкувати

Річна звітність ФОП за 2022 рік

Віталіна Клец експерт журналу"Бухгалтер 911"

Я, Віталіна Клец, податковий експерт «Податки & бухоблік». Сьогодні розберемося в усіх питаннях подання річної звітності ФОП. У 2022 році було багато змін. Звільнення від ЄСВ та ЄП на час війни. Новий платіж у вигляді мінімального податкового зобов’язання. Можливість відстрочити звітування або взагалі не подавати звіт. А на горизонті — ще й нові бланки декларацій. Як тут з усім розібратися?

Віталіна КЛЕЦ, податковий експерт

Хто має право не звітувати?

Почнемо зі щасливчиків, які взагалі можуть не паритися з декою за 2022 рік, тобто мають законне право не звітувати. Але якщо ви думаєте, що для цього досить однієї тільки відсутності доходів у 2022 році, то вимушені вас розчарувати.

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Передплачуйте та читайте повністю:
  • новини, ексклюзивні статті, довідники
  • завантажуйте бланки
  • усе це без реклами
60
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, журналів «Оплата Праці», «Бухгалтер 911», «Податки & бухоблік» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Коментарі
  • Татьяна
29.12.22 15:19

дякую

Відповісти
  • Світлана
29.12.22 15:25

Дуже дякую, вчасно і на всі питання!

Відповісти
  • Дария
30.12.22 09:23

Дякую

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
30.12.22 11:00

Спасибо
Замечание:
ФОП закрылся в сентябре, при этом до 30.06.2022 был на ЕН (подал деку за полугодие с додатком по ЕСВ), а с 1 июля - на ОСН и вот при подаче «ликвидационной» майновой декларации за вересень 2022 (без Додатка по ЕСВ, т. к. начислений и уплаты по ЕСВ за период нахождения на ОСН не было; но с Додатком Ф2) возникли проблемы - в тексте квитанции 2 указывалось про периоды сдачи как для физлица, а не ФОПа (хотя форма декларации была ФОПовская). "Пересдал" майнову деку, добавив Додаток по ЕСВ с "нулями" и текст в квитанции 2 изменился на «нужный». Поэтому: Якщо ФОП не має даних для заповнення якогось додатку до деки, він його попросту не подає - для ОСН не всегда (увы) подходит... 

Відповісти
  • Нина
03.01.23 09:54

Дякую.дуже потрібна інформація.вчасно

Відповісти
  • Татьяна
03.01.23 10:47

А як звітувати з ЄСВ платникам ЕП 3 групи, якщо ми сплатили січень, лютий. З квітня перейшли на сплату єдиного податку 2% і подаємо деку помісячно. 

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
03.01.23 20:42

Татьяна, отражаете в додатке по ЕСВ к деке 2% за грудень

Відповісти
  • Оксана
05.01.23 11:50

Доброго дня. Прийшла квитанция 2, в ній вказано Пакет прийнято. Але не має припису Дані завантажено до реєстру застрахованих осіб. Чи у всіх так? В кабінеті пенсійного фонду цих сум з додатку 1 також не має. Що робити?

Відповісти
  • Людмила
09.01.23 09:31

Дякую, дуже вчасно. 

Відповісти
  • Ольга
09.01.23 15:14

Уточните : в л\к сайт налоговой физик общесистемник годовая отчетность 2022г это     F0100213 ?

Відповісти
  • Ірина
11.01.23 13:01

Доброго дня. ФОП на 2-ій гр. ЄП, в 4кв зробили повернення коштів за 2кв. Як правильно показати повернення в об'єднаній звітності? показувати повернення має лише той хто повертає чи обоє ФОП?

Відповісти
  • Андрей
13.01.23 19:43

Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка. У кабінеті платника ми подали річну декларацію з додатком по ЄСВ. Пришла друга квітанція зеленого кольору, що документ прийнято. 
Але потім вночі прийшла ще одна квітанція, що документ не прийнято: Документ не може бути прийнятий - документ в електронному вигляді не відповідає затвердженому формату (стандарту) через відсутність у пакеті пов'язаних документів (порушено цілісність пакету).
Ми спробували відправити звіт ще раз. Знов прийшла квітанція №2, що документ не прийнято: Документ не прийнято (01) відповідно до отриманого результату обробки від Пенсійного фонду. Помилка: За період, який зазначено в рядку "Податковий (звітний) період" Додатку 1 до Податкової декларації, у реєстрі застрахованих осіб вже наявний чинний додаток 1 до податкової декларація за типом "звітний період".
Підкажіть, будь-ласка, що робити?

Відповісти
  • Завар
18.01.23 03:06

Андрей,
было у меня тоже самое, оказалось пришла квитанция №2 от первой попытки (которую сразу завернули изза простой ошибки).   Тут стоит обратить внимание на имя файла (.XML) по которой пришел ответ (Квитанция), и сравнить его с тем что отправили.

Відповісти
  • XXL
19.01.23 16:31

то зараз декларації по ФОПам здаються про старій формі? нові форми є чи нема? будуть? коли? деяким єдинникам здавати по 9 лютого, деяким по 1 березня, а загальносистемникам?

Відповісти
  • XXL
20.01.23 10:59

А чому в календарі бухгалтера на вашому сайті вказано термін подачі декларації про доходи/майно ФОПам-загальносистемникам за 2022р.: 09 лютого 2023р.? якщо у цій статті йде про строк по 28 квітня 2023р. (до 01 травня 2023р.)

Відповісти
  • Наталия
20.01.23 11:46

Дякую

Відповісти
  • XXL
20.01.23 12:08

сьогодні з"явилася у Медку нова форма декларації про доходи/майно для ФОПів-загальносистемників

Відповісти
  • Наталія
23.01.23 15:51

Доброго дня підкажіть будь ласка. Здала об'єднану звітність за 4 кв. в особистому каб. , прийшла тільки 1 квитанція. Вже кілька днів в такому статусі. Треба чекати, чі звіт відправляти новий? Дякую

Відповісти
  • Алена
24.01.23 19:55

Наталія,Люди ждут квитанцию с 03,01( все как обычно.Ждем , нервничаем,проверяем

Відповісти
  • ГАННА
24.01.23 19:59

Добрий вечір, чи потрібно формувати додаток ЄСВ до декларації про майнов стан та доходи , якщо ФОП одночасно є найманим працівником і за нього сплачено ЄСВ з зп.за весь 2022р? 

Відповісти
  • ГАННА
24.01.23 20:02

P.S/ Цей ФОП отримував доходи і по декларації є чистий оподатков. дохід , але ЄСВ не сплачував, так, як є найманим працівником на основному місці роботи.

Відповісти
  • Ольга
25.01.23 11:21

Инфо которая может будет кому-то полезной : отчет есв  не садиться в базе , как говорят фискалы из-за ошибок формул. Дозвонилась 0800 гни , у кого в отчете есв есть работники за свой счет в отпуске , в личном кабинете фискалов , при проверке выдает ошибку стр 18 , стр19  и гр.9 , говорят отправляйте это ошибка формул.

Відповісти