Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


11.03.24
2026 3 Друкувати

Фізособа отримала кваліфікований електронний підпис. Чи може підписувати ним звітність ФОП?

Чи може ФО, яка отримала КЕП, скористатись ним для подання звітності в електронному вигляді як самозайнята особа (ФОП, ФО, яка здійснює незалежну професійну діяльність)?

Електронний документообіг між платником податків і контролюючим органом здійснюється відповідно до норм ПКУ, Законів від 22.05.2003 № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» (далі – Закон № 851) та від 05.10.2017 № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» (далі – Закон № 2155) без укладення відповідного договору (абзац перший п. 42.6 ПК).

Відповідно до ст. 1 Закону № 851 автор електронного документа – це фізична або юридична особа, яка створила електронний документ. Суб’єкти електронного документообігу (далі – СЕД) – автор, підписувач, створювач електронної печатки, адресат та посередник, які набувають передбачених законом прав і обов’язків у процесі електронного документообігу.  Платник податків стає СЕД після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі з дотриманням вимог Законів № 851 та № 2155 (абзац третій п. 42.6 ПК). Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами, затверджений наказом Мінфіну від 06.06.2017 № 557 (далі – Порядок № 557), визначає основні організаційно-правові засади обміну електронними документами між СЕД (п. 1 розд. І Порядку № 557).  

Автор (платник) створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронній та паперовій формі, із зазначенням усіх обов’язкових реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та печатки (за наявності), керуючись Порядком № 557 (п. 2 розд. ІІ Порядку № 557). Надавачі електронних довірчих послуг мають право, зокрема, надавати електронні довірчі послуги з дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг (ч. 1 ст. 13 Закону № 2155). 

 Пунктом 27 ч. 1 ст. 1 Закону № 2155 визначено, що КЕП – удосконалений електронний підпис, що створюється з використанням засобу КЕП і базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.  Сертифікат електронного підпису– електронне свідоцтво, що пов’язує відкритий ключ електронного підпису з фізичною особою та підтверджує щонайменше прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) або псевдонімізацію такої особи (п. 52 ч. 1 ст. 1 Закону № 2155).  

Фізична особа, яка отримала КЕП у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, у визначеному законодавством порядку, може скористатись ним для подання звітності в електронному вигляді, як самозайнята особа (фізична особа – підприємець, фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність.

За матеріалами ГУ ДПС у Черкаській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Шурик
11.03.24 04:26

Никакой электронной подписи ФОП не существует, есть только ФО.

Відповісти
  • і
11.03.24 11:22

ЕП ФОП таки існує, а от коменданти в областях - ніхт...

Відповісти
  • Елена
13.03.24 03:22

Брехня. Ключ зроблений через Приват для ФО виводить в кабінет ФО, а підписана ним звітність повертається з помилкою. Зробили через приват для бізнесу все вийшло. А ще довідку про стан розрахунків з бюджетом ФО не може отримати через кабінет, приходить помилка, що ФО не є платником податків. Тобто нарахування податку на нерухоме майно є, а платника податків немає. Все через анальний отвір.

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам