Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.11.12
1371 35 Друкувати

Украинская налоговая система - в тренде, - считает Всемирный банк

   Експерти Світового банку заявляють: перетворення, що відбуваються у податковій сфері України, відповідають актуальним світовим трендам. Про це йдеться в офіційному звіті щодо рейтингу Paying Taxes-2013, який був оприлюднений 21 листопада.
   
   Світовий банк вніс Україну до переліку трьох країн регіону, які за останні 8 років найбільш істотно скоротили кількість часу, необхідного для виконання податкових зобов’язань.
   
   «Проведена в 2011 році в Україні податкова реформа, в тому числі введення системи електронного декларування, введення єдиного соціального внеску, істотно скоротила кількість часу, необхідного для дотримання податкового законодавства, у порівнянні з 2011 роком, та дозволила знизити кількість податкових платежів для бізнесу», - зазначають експерти.
   
   Так, за показником «витрати часу на податкову звітність» експерти Світового банку констатували скорочення з 657 годин у минулому році до 491 годин у цьогорічному рейтингу.
   
   Скороченню витрат часу на виконання податкових формальностей сприяли масштабні заходи із популяризації та вдосконалення систем електронної звітності, спрощення процедури реєстрації нових платників ПДВ, удосконалення декларацій та податкових розрахунків.
   
   За оцінками фахівців ДПСУ, до кінця 2012 року цей показник знизиться до 320-350 годин, як і було заплановано. Скоротити документообіг та зекономити час платників на адміністрування податків дозволить подальша гармонізація податкового і бухгалтерського обліку, запланований податковою службою перехід до подачі заяв про реєстрацію платників ПДВ в електронному вигляд, а також запровадження Електронного кабінету платника податків, через який надаватимуться дистанційні податкові послуги в режимі реального часу.
   
   Скоротити час на адміністрування податку на прибуток (на сьогодні це 19 годин на рік) дозволить запровадження з 1 січня 2013 року сплати цього податку на підставі річної податкової декларації для платників, доходи яких перевищують 10 млн. грн.
   
   За показником «загальна податкова ставка» у порівнянні з 57,1% у 2011 році експерти Світового банку зафіксували зниження до 55,4% у 2012 році. Фахівці ДПСУ тим часом нагадують, що наступного року представників бізнесу очікує подальша лібералізація ставок, передбачена Податковим кодексом: ставка податку на прибуток з 1 січня 2013 року буде знижена до 19%, ставка ПДВ – до 17% у 2014 році.
   
   За показником «кількість платежів» у рейтингу Paying Taxes-2013 зафіксований значний прогрес: від 135 платежів у 2011 році - до 28 у поточному. Завдяки введенню системи електронного декларування середній показник платежів в усіх країнах світу – 27,2, в регіоні Центральна Азія та Східна Європа – 30,4. Найбільша кількість платежів (24) в Україні припадає на податки на зарплатню, в той час як податок на прибуток адмініструється лише 1 платежем.
   
   ДПС України наголошує, що висновки фахівців Світового банку будуть враховані при розробці програми лібералізації державної податкової політики.
   
   Нагадаємо, на виконання доручення Президента Україна щодо формування Програми лібералізації державної податкової політики до 2014 року Державна податкова служба проводить масштабну всеукраїнську інформаційну кампанію зі збору та узагальнення пропозицій підприємців та громадськості стосовно спрощення системи адміністрування платежів та створення законодавчих передумов для підтримки бізнесу. Станом на сьогодні проведено більше 1500 заходів за участю громадськості, до органів ДПС надійшло понад 5000 пропозицій та зауважень, які наразі опрацьовуються.
За матеріалами Прес-служба ДПС України
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Аноним
21.11.12 14:10

пусть у себя применят

Відповісти
  • олег
21.11.12 19:16

А сколько времени оьнимает облэнерго от привоза в ручкеьки кассирам облмонополиста акта с показаниями электросчетчика до всякого выпендрежа со стороны облэнерго по вводно-учетному узлу и т.п. А взять ТУ и присоединение к электросети, злгсь полный мрак. Чего стоит эконалог на выбросы от бытовых газовых котлов, его рассчет, отчет и главное мизерные суммы налога.

Відповісти
  • Радуга
21.11.12 19:51

у нас покращення, а мы не заметили еще...зато очень хорошо заметили время которое тратим на изучение всех нововведений, и сумы штрафов ни за что!!!

Відповісти
  • Дмитро
21.11.12 21:43

Вчора приколовся - до обіду зайшов у Лігу в Податковий кодекс. Після обіду відкриваю - пише після оновлення бази - змінився відкритий документ - нова редакція ПК. Редакції ПК тільки за листопад змінювались 04.11. - 06.11.- 14.11- 20.11.2012 року. Покращення вже позавчора: Із змінами і доповненнями, внесеними  Законами України  від 23 грудня 2010 року N 2856-VI, ОВУ, 2010 р., N 101, ст. 3619,  від 7 квітня 2011 року N 3205-VI, ОВУ, 2011 р., N 34, ст. 1398,  від 7 квітня 2011 року N 3221-VI, ОВУ, 2011 р., N 30, ст. 1289,  від 21 квітня 2011 року N 3292-VI, ОВУ, 2011 р., N 39, ст. 1587,  від 12 травня 2011 року N 3320-VI, ОВУ, 2011 р., N 42, ст. 1711 (зміни, внесені Законом України від 12 травня 2011 року N 3320-VI,  діють до 30 червня 2012 року, враховуючи зміни, внесені Законом України  від 22 грудня 2011 року N 4278-VI),  від 19 травня 2011 року N 3387-VI, ОВУ, 2011 р., N 45, ст. 1822,  від 7 липня 2011 року N 3609-VI, ОВУ, 2011 р., N 60, ст. 2403 (зміни, внесені абзацом двадцять четвертим підпункту 1 та  підпунктами 101 - 105 пункту 1 розділу I Закону України  від 7 липня 2011 року N 3609-VI, набирають чинності з 1 жовтня 2011 року; зміни, внесені абзацом двадцять восьмим підпункту 1, абзацами п'ятим і шостим підпункту 61,  абзацом сьомим підпункту 63, абзацами одинадцятим - тринадцятим підпункту 66,  абзацами другим і третім підпункту 67, підпункту 96, підпункту 98, підпункту 115 та  підпункту 117 пункту 1 розділу I Закону України від 7 липня 2011 року N 3609-VI,  набирають чинності з 1 січня 2012 року),  від 7 липня 2011 року N 3610-VI, ОВУ, 2011 р., N 60, ст. 2404,  від 8 липня 2011 року N 3675-VI, ОВУ, 2011 р., N 59, ст. 2350 (зміни, внесені підпунктом 1 пункту 2 розділу І Закону України  від 8 липня 2011 року N 3675-VI, вводяться в дію одночасно з набранням чинності нормативно-правовим  актом Кабінету Міністрів України щодо визначення  обсягів та порядку ввезення товарів, що підпадають  під пільговий режим оподаткування),  від 20 вересня 2011 року N 3741-VI, ОВУ, 2011 р., N 79, ст. 2896,  від 4 листопада 2011 року N 4014-VI, ОВУ, 2011 р., N 91, ст. 3291 (зміни, внесені Законом України від 4 листопада 2011 року N 4014-VI, набирають чинності  з 1 січня 2012 року, крім змін, внесених підпунктом 10, абзацами двадцять третім, сто чотирнадцятим  сто п'ятнадцятим і сто шістнадцятим підпункту 14 пункту 1 розділу I  Закону України від 4 листопада 2011 року N 4014-VI),  від 17 листопада 2011 року N 4057-VI, ОВУ, 2011 р., N 97, ст. 3525,  від 22 грудня 2011 року N 4220-VI, 2012 р., N 5, ст. 165,  від 22 грудня 2011 року N 4235-VI, 2012 р., N 4, ст. 137 (зміни, передбачені пунктом 1 розділу І Закону України  від 22 грудня 2011 року N 4235-VI до підпункту 215.3.1 пункту 215.3 статті 215  щодо збільшення ставок акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові  дистиляти, алкогольні напої, набирають чинності з 1 квітня 2012 року),  від 22 грудня 2011 року N 4238-VI, ОВУ, 2012 р., N 4, ст. 138,  від 22 грудня 2011 року N 4268-VI, ОВУ, 2012 р., N 1, ст. 13,  від 22 грудня 2011 року N 4279-VI, ОВУ, 2012 р., N 4, ст. 140,  від 23 лютого 2012 року N 4453-VI, ОВУ, 2012 р., N 21, ст. 792,  від 13 квітня 2012 року N 4652-VI, ОВУ, 2012 р., N 37, ст. 1371,  від 24 квітня 2012 року N 4661-VI, ОВУ, 2012 р., N 34, ст. 1255,  від 15 травня 2012 року N 4677-VI, ОВУ, 2012 р., N 41, ст. 1568,  від 24 травня 2012 року N 4834-VI, ОВУ, 2012 р., N 49, ст. 1917,  від 7 червня 2012 року N 4915-VI, ОВУ, 2012 р., N 51, ст. 2034,  від 21 червня 2012 року N 5019-VI, ОВУ, 2012 р., N 58, ст. 2310,  від 4 липня 2012 року N 5043-VI, ОВУ, 2012 р., N 62, ст. 2507,  від 5 липня 2012 року N 5083-VI, ОВУ, 2012 р., N 62, ст. 2510,  від 5 липня 2012 року N 5091-VI, ОВУ, 2012 р., N 58, ст. 2320,  від 6 липня 2012 року N 5180-VI, ОВУ, 2012 р., N 63, ст. 2573,  від 2 жовтня 2012 року N 5412-VI, ОВУ, 2012 р., N 85, ст. 3435 (зміни, внесені пунктом 2 розділу I Закону України від 2 жовтня 2012 року N 5412-VI,  набирають чинності з 14 листопада 2012 року; зміни, внесені пунктом 8 та підпунктом 1 пункту 19 розділу I Закону України  від 2 жовтня 2012 року N 5412-VI, набирають чинності з 20 листопада 2012 року),  від 2 жовтня 2012 року N 5414-VI, ОВУ, 2012 р., N 83, ст. 3336,  від 6 листопада 2012 року N 5471-VI, ОВУ, 2012 р., N 86, ст. 3507 (З 19 січня 2013 року до цього Кодексу будуть внесені зміни згідно із Законом України від 22 грудня 2011 року N 4212-VI) (З 17 грудня 2012 року та 1 січня 2013 року до цього Кодексу будуть внесені зміни згідно із Законом України від 24 травня 2012 року N 4834-VI) (З 1 січня 2013 року до цього Кодексу будуть внесені зміни згідно із Законом України від 5 липня 2012 року N 5074-VI) (З 1 січня 2013 року до цього Кодексу будуть внесені зміни згідно із Законом України від 5 липня 2012 року N 5083-VI) (З 1 січня 2014 року до цього Кодексу будуть внесені зміни згідно із Законом України від 6 вересня 2012 року N 5203-VI) (З 1 січня 2013 року до цього Кодексу будуть внесені зміни згідно із Законом України від 6 вересня 2012 року N 5211-VI) (З 1 січня 2013 року до цього Закону будуть внесені зміни згідно із Законом України від 2 жовтня 2012 року N 5412-VI) (З 1 січня 2013 року до цього Кодексу будуть внесені зміни згідно із Законом України від 2 жовтня 2012 року N 5413-VI) Поняттю "щомісячне довічне грошове утримання", що міститься  у підпункті "е" підпункту 165.1.1 пункту 165.1 статті 165  цього Кодексу дано офіційне тлумачення  Рішенням Конституційного Суду України  від 14 грудня 2011 року N 18-рп/2011 (На часткову зміну положень статті 220 цього Кодексу виробники або імпортери тютюнових виробів можуть подати у місяці, в якому опубліковано Закон України від 22 грудня 2011 року N 4235-VI, нову декларацію про встановлені максимальні роздрібні ціни, включаючи останній робочий день цього календарного місяця згідно із Законом України від 22 грудня 2011 року N 4235-VI) Окремі положення цього Кодексу визнано такими, що  відповідають Конституції України (є конституційними) (згідно з Рішенням Конституційного Суду України  від 12 червня 2012 року N 13-рп/2012)

Відповісти
  • Астра ЛВШ
21.11.12 21:49

Олег писал "Чего стоит эконалог на выбросы от бытовых газовых котлов, его рассчет, отчет и главное мизерные суммы налога". Полностью согласна. Почему - то только юр.лица и физ.лица-СПД должны этот налог рассчитывать. У ВСЕХ домовладельцев бытовые газовые котлы. Логичнее было бы, чтобы эти монополисты - поставщики газа считали, сколько они поставили газа и сколько и каких! вредных выбросов было. Мы же не химики, не экологи, чтобы знать состав бытового газа и какие химические реакции происходят при его горении, а также какие вещества образуются при этом. У нас вообще комедия - наше предприятие находится среди моря частных домов, в которых также стоят бытовые газовые котлы для отопления и подогрева воды. Рассчитываю и плачу эконалог только я - главный бухгалтер юридического лица. БРЕД. МАРАЗМ. Уже давно перестала смеяться. Противно это все. Опять новые добрались до корыта. Представляю их нововведения. Снова законы менять будут, уже под свои бизнесы.

Відповісти
  • Злой бух
21.11.12 21:56

А мне "нравится" их полипшення во внедрении электронной касовой ленты, где модем (неизвестно какой и сколько он будет стоить) будет самостоятельно отправлять данные на сервер ДПС! т.е. вопросы о том, что возможно перепады с электричеством, отсутствие всякой связи - даже не стоят!!!! А еще нужно же обучить кассиров как это все работает. До этого я за 15 мин. составляла и отправляла отчет в ДПС, а тепер черт знает, что будет! Короче зарабатывают на нас деньжата! С..и!

Відповісти
  • Вал
21.11.12 22:02

Интересно они знают про премудрости нововведенные, типа регистрации НН с кодами, а с недавнего пытались и ГТД-ки влипить!, они что-то облегчают (имею ввиду электронку), и тут же что-то усложняют с геометрической прогрессией!

Відповісти
  • Аноним
21.11.12 22:46

Готовят страну к вторжению иностранцев.. А местным аборигенам не завидная роль отводится по планам. Не пора ли план поменять? Аборигены - Коренные жители страны или местности в противоположность прибывшим поселенцам. Обычно о коренном населении Австралии, Океании, Америки. Но сейчас уже и к нам..

Відповісти
  • Ольга
21.11.12 22:54

Ну пусть нас уже хоть кто-нибудь завоюет.... нет же больше сил...

Відповісти
  • Жанна
21.11.12 23:05

Можно поздравить всех и никого в отдельности. Экономика Украины может ничего не бояться, так как ей просто нет смысла бояться. Согласно информации Мирового банка, по итогам 2011 года Украина заняла первое место в мире по количеству уплачиваемых налогов. Не по сумме налогов, а именно по количеству. Мировой банк подсчитал, что украинский бизнес в той или иной форме выплачивает 135 различных налогов. Это абсолютный мировой рекорд. Второе место в этом рейтинге Мирового банка заняла Румыния. Но она смотрится «слабачкой» на нашем фоне. У нее количество налогов всего 113. А вот на третьем месте находится Ямайка с результатом всего 72 налога. Все-таки приятно, что в украинской экономике так хорошо поставлена система уплаты налогов. Сами подумайте, как можно жить в такой стране, как Гонконг (хотя, какая она страна, так себе — полуостров). Там всего 3 налога. Или в Грузии, Швеции, Норвегии, где всего 4 налога. Слава Богу, что хотя бы в Сингапуре 5 налогов. Во Франции всего 7 налогов. А в Великобритании, Чехии, Нидерландах, Португалии, Испании, Финляндии всего 8 налогов. В США 11 налогов, это уже хотя бы что-то. Сложно представить, как тяжело приходится в этих странах бухгалтерам. Получается, приходят они на работу и им просто нечем заняться. Бедные люди. А аудиторы? Не говоря уже о проверяющих. Что им проверять? Что не говори, а умеют у нас правильно организовать работу. И бухгалтера у нас с работой «до упора», и проверяющие всегда «сытые и довольные». Автор: Александр Охрименко

Відповісти
  • Аноним
21.11.12 23:30

Ольга 22.11.2012 09:54:54 Ну пусть нас уже хоть кто-нибудь завоюет.... нет же больше сил... От этого сил не прибавиться.. Дома Вы надеюсь хозяйка своей жизни? Так почему в СВОЕЙ СТРАНЕ мы ждём доброго завоевателя? Или мечтаем свалить в ПРЫЙМЫ?

Відповісти
  • Аноним
21.11.12 23:31

Кроме нас для нас тут никто ничего хорошего не сделает.

Відповісти
  • Бухи-Бухи
21.11.12 23:41

Из Википедии: Тренд в экономике — направление преимущественного движения показателей. То шо таки тренд имеется - таки да, разве нет? Вот только куда ведет это направление? Сдается, что это направление - экономика в тухесе!!!

Відповісти
  • Таша
21.11.12 23:42

От "трендит" Всемирный банк! Или кто-то "трендит" устами Всемирного банка....

Відповісти
  • Ника.
21.11.12 23:44

Или мечтаем свалить в ПРЫЙМЫ? А сейчас Вы не в ПРЫЙМАХ? Кучка воров имеет вас как хотят? В чем ваша самостоятельность??????

Відповісти
  • Аноним
21.11.12 23:52

Наша, Ника, наша.. Не делите. Умножайте.

Відповісти
  • Ника.
21.11.12 23:56

Вот поэтому я и не говорю о "самостийности". Ее нет в этой стране. Точнее есть самостийнисть и незалежнисть от денег, благосостояния, будущего... И только.

Відповісти
  • Аноним
22.11.12 00:05

А кто и когда говорил о независимости? И что такое независимость? Все от всех зависят. И без этого никак. Даже на необитаемом острове. Мiр устроен так. Всё построено на зависимостях.

Відповісти
  • Ника.
22.11.12 00:09

Тогда, что означает это - "Или мечтаем свалить в ПРЫЙМЫ?" Что Вы вкладываете в это понятие?

Відповісти
  • Аноним
22.11.12 00:19

Молодежь, и не только, видит выход уехать из страны.. Там, по телевизору показывали, можно реализовать свой потенциал, стать кем-то важным, жить в "шоколаде"..

Відповісти
  • Аноним
22.11.12 00:20

Никто оттуда не возвращался. Денег нет..

Відповісти
  • Ника.
22.11.12 00:29

Молодежь, и не только, видит выход уехать из страны.. Там, по телевизору показывали, можно реализовать свой потенциал, стать кем-то важным, жить в "шоколаде".. Если есть возможность, то почему бы и нет? Можно подумать тут у всех денег много и потенциал все раскрывают. Есть проблема глубже - существенный % молодежи ничем кроме пива, водки и наркотиков не интересуется.

Відповісти
  • Ника.
22.11.12 00:30

Массовое спаивание и "дебилизация" нации. Такими легче управлять.

Відповісти
  • Pyka 3AKOHA
22.11.12 00:31

Интересно, в мировой практике цивилизованных стран есть случаи, когда 90% конвертационных центров подконтрольны главе ДПС и семье Президента? Как то упустили мировые аналитики данный критерий, не хорошо получается.

Відповісти
  • 1
22.11.12 00:47

Ольга 22.11.2012 09:54:54 Ну пусть нас уже хоть кто-нибудь завоюет.... нет же больше сил... Оль, тут сайт для умных, а Вам нужен сайт для красивых. Вы опять все перепутали

Відповісти
  • Ника.
22.11.12 00:49

Для 1 Вы думаете, что блеснули остроумием? Впрочем на таких как Вы не стоит обижаться.

Відповісти
  • IN_NOCHKА
22.11.12 01:37

А для ПФУ ціла гора платіжок, майже на кожного працюючого 1 платіжка

Відповісти
  • ЕА
22.11.12 02:17

Для неизвестного. Для кого готовят? Наша система бухгалтерского и налогового учета - это врыв мозга для иностранцев! Они у нас не выживут!

Відповісти
  • Евгений
22.11.12 03:45

Ну, Дмитро, молодець я поки прочитав трохи не очманів Оцеб тих ЕКСПЕРТІВ сюди хай би попрацювали хоч місяць бухом. і здали звіти. Миб тоді були б перші після аборигенів Амазонки

Відповісти
  • Аноним
22.11.12 07:11

ЕА Они у нас не выживут!... Вот медленно и готовят. Сразу сказа - взрыв, а так..., тихой сапой.. Дети первоклашки тоже на месте не сидят.. А вот к окончанию школы - идеальные исполнители.

Відповісти
  • Марина Запорожье
22.11.12 21:53

Та нет, лучше я здесь буду бухгалтером и получать свои 4000 грн.Чем в ихнем забугровом "шоколаде" мыть попы пожилым иностранцам.Где там шоколад?Кем наши люди там работают?Зачем врать молодежи?Что такое патриотизм, любовь к своей стране?Все валим-этому мы учим молодежь?и с кем мы останемся здесь?С китайцами?(извините за кучу вопросом-наболело).Я буду здесь жить, потому что это МОЯ родина.Какая бы она не была.И детей этому учу.

Відповісти
  • Аноним
23.11.12 11:38

+100 Марине Запорожье. Порядок в доме наводит хозяйственная семья. Засучив рукава.

Відповісти
  • Марина Запорожье
25.11.12 21:56

Спасибо.Стараемся.

Відповісти
  • Влад
30.11.12 02:50

Дійсно, у 2012 році податкове законодавство та ставлення податкової до платників податків дуже змінилося. Це є результатом проведення податкової реформи, яка спрямована на збільшення добровільної сплати податків, на виведення нашої економіки з тіні. Створенн центрів обслуговування платників податків з дуже зручним безкоштовним сервісом, особлива увага щодо надання звітності в електронному вигляді, вдосконалення податкової звітності та інші новації дозволили зменшити витрати часу на здійснення відповідних процедур та підняли рейтинг України…у т.ч. на міжнародному рівні.

Відповісти
  • Нина Михайловна
30.11.12 03:00

Міжнародне визнання досягнень України у реформуванні податкового законодавства - це дуже важливо, оскільки прагнення приєднатися до міжнародного економічного суспільства та евроінтеграція неможливи без приведення законодавства України, у т.ч. податкового, до загальновизаних норм та стандартів европейського рівня.

Відповісти