Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


16.12.12
1819 19 Друкувати

Отсутствие в свидетельстве плательщика единого налога видов деятельности согласно КВЭД-2010 не может быть основанием считать его недействительным, - ГНСУ

   У зв’язку з численними зверненнями щодо проведення процедури зміни видів економічної діяльності суб’єктами господарювання громадян, Державна податкова служба України листом від 13.12.2012 № 11394/0/71-12/17-1217 «Про організацію роботи» повідомила таке.
   
   «Відповідно до пункту 1 наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 №457 "Про затвердження та скасування національних класифікаторів" із змінами і доповненнями (далі - наказ №457), з 1 січня 2012 року набрав чинності національний класифікатор України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (далі - КВЕД-2010), який визначає коди видів економічної діяльності за новою класифікацією.
   
   Оскільки КВЕД використовується для представлення та аналізу статистичної, фінансової, податкової та іншої економічної інформації, перехід до нововведеного КВЕД-2010 здійснюється поступово. Для цього протягом 2012 року поряд з КВЕД-2010 діє національний класифікатор України ДК 009:2005 «Класифікація видів економічної діяльності» (далі -КВЕД-2005). Згідно з пунктом 4 наказу № 457 КВЕД-2005 буде скасовано в Україні з 31 грудня 2012 року.
   
   З огляду на те, що впровадження нововведеного КВЕД-2010 може створити певні складнощі при зміні видів економічної діяльності в реєстраційних даних фізичних осіб - підприємців до кінця 2012 року, а також призвести до значного збільшення навантаження на державних реєстраторів та державні податкові служби, зазначаємо, що відсутність в облікових даних фізичної особи підприємця виду економічної діяльності згідно з КВЕД-2010 не може бути підставою вважати недіючим Свідоцтво платника єдиного податку, видане у 20І2 році із зазначенням видів економічної діяльності згідно КВЕД-2005.
   
   Одночасно наголошуємо, що підставою для відмови у видачі Свідоцтва платника єдиного податку на 2013 рік не може бути відсутність в облікових даних платника податку (крім новостворених), зареєстрованого виду діяльності згідно з КВЕД-2010. Тобто, при заповненні заяви про застосування спрощеної системи оподаткування з 2013 року платником податку вказуються ті види економічної діяльності, які відповідають видам діяльності в облікових даних на момент подання заяви.
   
   Після приведення видів діяльності у відповідність до КВЕД -2010 у реєстраційних даних, фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку вносять відповідні зміни у свідоцтво платника єдиного податку».

За матеріалами Інформаційно-довідковий департамент державної податкової служби
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Алла
16.12.12 22:07

Спасибо за понимание!!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Kharkiv
16.12.12 22:18

Неужели так бывает, и надо же, сообщили не 20го января как раньше

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Алиса в Стране чудес
16.12.12 22:28

Это все чудесно и прекрасно. Только на местах инспектора всеми рогами уперлись, но не выдают свидетельство без новых кведов. Один из аргументов: а в новом бланке количество клеточек только для новых кведов. Так что это письмо можно сложить в стопочку к письмам о том, что запрещается отказывать в приеме декларации, если в ней отрицательное значение объекта налогообложения и т.д.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Радуга
17.12.12 00:21

вот совсем не вижу проблем с заменой КВЕДов

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Тетяна
17.12.12 02:29

А в моїй ДПІ інспектори вирішили видавати Свідоцтва взагалі без зазначення КВЕД, для того щоб спростити собі роботу. На моє питання чи так може бути, мені дали відповідь "це для того якщо ви захочете через місяць щось змінити в КВЕД, то не треба мінять свідоцтво, тільки держрежстратор, а то кожного разу бігай міняй"

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • oksana
17.12.12 02:31

Тетяні- це в якій ДПІ такі умніци працюють ?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Тетяна
17.12.12 02:32

Хмельницька ДПІ:)))

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Kharkiv
17.12.12 02:52

В подавляющем большинстве случаев власти конечно не правы и изначально вся эта история с заменой квэд'ов надумана, но в данном - это целиком и полностью проблема предпринимателей. Предупредили заранее, дали целый год на замену, а мы как обычно терпим до последнего, а потом ломимся в регистрационную палату с обезумевшими глазами, понося власть на чем стоит

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Аноним
17.12.12 03:13

нужно ли менять КВЕД юрлицам?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • oksana
17.12.12 03:30

НУЖНО

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Одана
17.12.12 03:32

Примут ли декларацию о ед.налоге И деклар про майновый стан со старыми Кведами.В Харькове сказали,что нет

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Noo
17.12.12 03:34

нужно менять всем, и юр. и физ лицам.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Алиса в Стране чудес
17.12.12 03:48

Хочеться все бросить, и - в Хмельницкую налоговую!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • oksana
17.12.12 03:58

Алиса- ХОЧЕТСЯ ВСЕ БРОСИТЬ В ХМЕЛЬНИЦКУЮ НАЛОГОВУЮ ? согласна и в остальніе налоговые тоже

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Алиса в Стране чудес
17.12.12 03:59

:) Тоже вариант.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Алиса
17.12.12 05:02

Можно отправить по почте,заверив подпись у нотариуса

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Тетяна
17.12.12 05:16

Ахахах...то це тільки наші таке собі придумали:))) Мда...Хмельницька міська ДПІ це взагалі окрема республіка:)))

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • 111
17.12.12 06:13

А для Пенсионного фонда надо подавать Заяву на замену КВЕД? Или просто писать новый КВЕД в отчёте? А,интересно, за декабрь 2012 г. можно в отчёте указывать ещё старый КВЕД?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Талла
18.12.12 03:41

в ПФ менять ничего не надо, я как раз сегодня у них об этом спрашивала. Они и так видят изменения, спустя 3 дня после замены в гос. регистраторе.

Відповісти