Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


25.12.12
925 9 Друкувати

С 01.01.2013 г. операции по поставке программной продукции освобождены от НДС

   Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com
   
   Після майже піврічної плутанини з пільговим ПДВ в IT-сфері з’явилось правильне роз’яснення з цього питання. За ним: " звільнення від оподаткування ПДВ поширюється на операції з постачання програмної продукції незалежно від реєстрації платника ПДВ як суб'єкта, який застосовує особливості оподаткування податком на прибуток підприємств суб'єктів індустрії програмної продукції".
   
   Тобто, контролери правильно зазначили, що пільгуються саме операції з постачання програмної продукції (як того вимагає п. 1 р. І Закону N 5091-VI від 05.07.2012 р.), без ніяких додаткових випробувань у вигляді проходження реєстрації суб’єктом ІТ-сфери.
   
   Шкода, що свого часу "в трьох соснах блукали" столичні податківці (див. лист N 6239/10/06-408 від 02.10.2012 р.) і "доблукали" до того, що констатували протилежну точку зору (тобто, про необхідність проходження додаткової реєстрації для отримання пільги). Про абсурдність такого висновку ми вас раніше вже інформували.
   
   Хочеться підкреслити, що відмовитися від пільги не вдасться. Про це чітко і лаконічно констатувала ДПС України у листі N 1390/7/16-1517-01 від 20.01.2011 р. Крім того звертаємо увагу на пп. "б" п. 198.5 ПКУ. Він вимагає нарахувати податкове зобов’язання за товарами (послугами), необоротними активами, які починають використовуватись в операціях, звільнених від оподаткування, щодо яких раніше був відображений податковий кредит.
   
   -------------------
   
   Лист Державної податкової служби України N 6709/0/61-12/15-1415 від 06.12.2012 р.
   
   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Замутили
25.12.12 21:17

Так таки да или таки нет? Нифига не понял! А УСЛУГИ по программированию, в результате которых появляется программный продукт - з ПДВ или нет?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Олег
25.12.12 22:31

А как с ПДВ на таможне при растомаживании ПО, а как с ПДВ при покупке ПО как лицензии.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • бухгалтерёнок
25.12.12 23:26

"звільнення від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції поширюється на суб'єктів господарювання, які включені до реєстру суб'єктів, які застосовують особливості оподаткування діяльності в індустрії програмної продукції, та мають свідоцтво про реєстрацію такого суб'єкта як суб'єкта, який застосовує особливості оподаткування." з листа N 6239/10/06-408 від 02.10.2012 р. Чому звільнені від ПДВ і не потрібно реєструватись субєктом програмної індустрії? НЕ ЗРОЗУМІЛО НІЧОГО

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • бухгалтерёнок
25.12.12 23:27

"звільнення від оподаткування ПДВ поширюється на операції з постачання програмної продукції незалежно від реєстрації платника ПДВ як суб'єкта, який застосовує особливості оподаткування податком на прибуток підприємств суб'єктів індустрії програмної продукції" - ЗВІДКИ ВЗЯТО ЦЕ РОЗЯСНЕННЯ І ТАКІ ВИСНОВКИ ?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Серж
25.12.12 23:48

Иногда разъяснения порождают ещё больше вопросов...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • АРФА
26.12.12 00:22

БУХГАЛТЕРЕНОК, там же есть ссылка: Лист Державної податкової служби України N 6709/0/61-12/15-1415 від 06.12.2012 р. А вы спрашиваете: "ЗВІДКИ ВЗЯТО ЦЕ РОЗЯСНЕННЯ І ТАКІ ВИСНОВКИ ?" ЗАМУТИЛИ, пойдете по сылке, на Ваш вопрос тоже найдете ответ.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Галя
26.12.12 00:22

раніше був лист київських податківців, про те, щопільга по ПДВ можлива тільки у випадку, коли суб"єкт буде зареєстрований суб"єктом індустрії програмної продукції (СІПП. Але за ПКУ так не випливало. От тому тепер і лист головної ДПС - пільга для ПДВ є для всії хто здійснює постачання програмної продукції (конкретно що - див. п. 26 підрозділу 2 р.ХХ ПКУ), незалежно від того чи зареєстровані вони додатково СІПП

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ann
26.12.12 02:36

Вопрос: передача прав пользования ПО - с НДС? или передача прав пользования ПО=роялти- без НДС??? Может у кого-то есть инд. налоговые консультации по этому вопросу?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Олег
26.12.12 03:38

в моем понимание передача права равна роялти только в том случае, если идет передача от правообладателя конечному пользователю, если же в цепочке есть посредник то это уже не роялти, а услуги.

Відповісти