Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


05.06.13
3573 35 Друкувати

Разъяснены нюансы оформления расходного кассового ордера предприятием

   Національний банк
   Лист
   "Щодо оформлення видаткового касового ордера підприємством"
   від 22.04.2013 N 11-117/1363/4874

   
   Розглядаючи нюанси оформлення видаткового касового ордера підприємством Нацбанк зазначив, що у касових ордерах, які оформляються на загальну суму проведених підприємством касових операцій (у тому числі видача готівки за видатковими відомостями), реквізит "Одержав" (у видатковому касовому ордері), в якому зазначається сума готівки, не заповнюється.
   
   В цьому випадку може не заповнюватися і реквізит "Підпис одержувача", оскільки одержувачі готівки проставляють свої підписи про отримання у видатковій відомості.

За матеріалами ЛИГА:ЗАКОН
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Леночка-припевочка
06.06.13 06:26

йокэлэмэе!! ПАСИБББАА!!! Такое ЦЭЭННОЭЭЭ розъяснення!!! ...шо просто капец...)))))

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Вика
06.06.13 06:46

Я так делаю уже и не один год.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ***
06.06.13 07:09

а раньше не так было???????????

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ***
06.06.13 07:10

лига закон работает в поте лица!!!!!!!!!!!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ирина
06.06.13 07:14

Вообще-то этому учат даже на курсах по бух.учёту, так что зря потрачены деньги на гонорар

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • НаТаЛкА_01
06.06.13 07:30

афигенная новость)))))))) а мы то-думали))))))

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бу-бух
06.06.13 07:32

*** ну и причем здесь Лига. Откройте письмо. Нацбанк отвечает изданию "Все о бух.учете". А Лига все лишь написала, что есть такое разъяснение.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • *****
06.06.13 08:03

Супер ценное разъяснение. . Ах*еть!)))))

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Алиса в Стране чудес
06.06.13 08:10

А я в реквизите "Одержав" пишу: ведомость №.... от ... А то мало ли, отколется ведомость и вспоминай потом, по какому списку кому выдали.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ника
06.06.13 08:33

А я в строке "Видати" печатаю : Платіжна відомість №...від 05.04.13р.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Геннадий
06.06.13 08:34

А я в строке "Видати" печатаю : Платіжна відомість №...від 05.04.13р. - и сразу в бега...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Михаил
06.06.13 08:39

та там не єто основное, они не за єто спрашивали а єто У разі, якщо видатковий касовий ордер оформляється на загальну суму коштів, що видаються, наприклад - по відомості на виплату грошей працівникам підприємства (додаток 1 до Положення), то у вказаному реквізиті зазначається відповідний підрозділ підприємства, що отримує кошти. Якщо ж підприємство здійснює виплати з оформленням видаткової відомості, то відповідно до абзацу другого пункту 3.8 Положення на титульній сторінці видаткової відомості робиться дозвільний напис про видачу готівки за підписами керівника і головного бухгалтера або осіб, уповноважених керівником, із зазначенням строків видачі готівки і суми (гривень - словами, копійок - цифрами). В цьому випадку може не заповнюватися і реквізит "Підпис одержувача", оскільки одержувачі готівки проставляють свої підписи про отримання у видатковій відомості.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Nata_Blim
06.06.13 08:41

А я пишу, Зароботная плата за "месяц и год", и через кого выдана...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ТАМАРА
06.06.13 08:49

зачем столько дискусий?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Астра ЛВШ
06.06.13 09:06

Мы в строке "Видати" всегда писали, пишем и будем писать Ф.И.О. кассира (или Ф.И.О. лица, уполномоченного на выдачу зарплаты/аванса) В строке "Одержав" сумму словами (вручную пишет кассир/уполномоченный) За (паспортные данные кассира/уполномоченного) Подпись получателя - обязательно. Не кидайтесь тапками! Прочитайте публикацию http://auditsirius.com.ua/Kassovaya-distsiplina-avtor-Pogosskaya-Svetlana-Anatolevna.html

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • бух
06.06.13 09:34

В цьому випадку може не заповнюватися і реквізит "Підпис одержувача", оскільки одержувачі готівки проставляють свої підписи про отримання у видатковій відомості.--- а потім довго сперечайся, з податківцями, які будуть доводити, що там повинен стояти підпис касира, котрий отримав кошти для видачі...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Михаил
06.06.13 09:54

ну наченм с того что выдача зп может быть списана и на основании только одной ведомости без РКО и можно вобще себе не морочить голову. В постанове прописано або , або

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Стешка
06.06.13 11:07

Я и не писала РКО к ведомости на выплату зарплаты и командировочных)))))) И шо теперь делать?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Li
06.06.13 12:04

А как в таком случае понимать последний абзац: "Інші реквізити видаткового касового ордера, а саме дата; найменування, номер, дата та місце видачі документа, який засвідчує особу одержувача, мають заповнюватися відповідно до вимог Положення." Это получается, чей же документ сюда вносить, есть "одержав" и "підпис одержувача" не заполняется?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Мари
06.06.13 12:30

Стешка, а как вы оформляли приход в кассу денег по чеку?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • manya123
06.06.13 12:30

А я в графі Видати : "Виплата зарплати (авансу) співробітникам, а графі Підстава : "ПВ №..від..."

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Аноним
06.06.13 13:31

я тоже РКО на з/п не оформляю, приход делаю ПКО а вместо РКО подкладываю ВЗП №...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ***
06.06.13 13:36

В 1993г. ходила на бухгалтерские курсы. Еще с тех пор знаю: Підстава: Заробітна плата за першу половину червня 2013р. Додаток: Відомість на виплату грошей №12 від 20.06.2013р.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Стешка
06.06.13 13:41

Мари - поступили деньги с банка (название банка)

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Стешка
06.06.13 13:45

Думаю, что через суд можно отсудить, если поставят деньги, выданные на з/плату только поведомости Ведь факт выдачи состоялся - подписи все есть. вооюще маразматическая ситуация - к ведомости писать еще и РКО

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Стешка
06.06.13 13:45

Думаю, что через суд можно отсудить, если поставят деньги, выданные на з/плату только поведомости Ведь факт выдачи состоялся - подписи все есть. вооюще маразматическая ситуация - к ведомости писать еще и РКО

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Мари
06.06.13 13:54

А № документа какой? Вообще хоть сейчас начните писать. И на получение и на сдачу выручки пишется, в кассовой книге - РКО,ПКО с соответствующими №№.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Мари
06.06.13 14:00

3.7. Приймання одержаної з банку готівки в касу та видача готівки з каси для здавання її до банку оформляються відповідними касовими ордерами (прибутковим або видатковим) з відображенням такої касової операції в касовій книзі. Документом, що свідчить про здавання виручки до банку, є відповідна квитанція до прибуткового документа банку на внесення готівки, засвідчена підписами відповідальних осіб банку та відбитком печатки (штампа) банку. Документом, що свідчить про здавання виручки до банку через інкасаторів, є копія супровідної відомості до сумки з готівковою виручкою (готівкою), засвідчена підписом та відбитком печатки інкасатора-збирача. Документом, що свідчить про приймання готівки програмно-технічним комплексом самообслуговування для подальшого її переказу, є чек банкомата та квитанція, яка містить обов'язкові реквізити документа на переказ готівки і підтверджує внесення відповідної суми готівки до цього програмно-технічного комплексу самообслуговування та здійснення ініціювання операції з переказу готівки. { Абзац другий пункту 3.7 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку N 252 ( z0448-09 ) від 29.04.2009, N 573 ( z0279-11 ) від 22.12.2010 }

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Мари
06.06.13 14:02

А вообще исходя из практики - как повезет, попадется адекватный проверяющий - будет все нормально, а неадекватному все равно ничего не докажешь.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Мари
06.06.13 14:04

3.8. Виплати, пов'язані з оплатою праці, проводяться касиром підприємства або за видатковими касовими ордерами на кожного одержувача чи за видатковими відомостями. На титульній сторінці видаткової відомості робиться дозвільний напис про видачу готівки за підписами керівника і головного бухгалтера або осіб, уповноважених керівником, із зазначенням строків видачі готівки і суми (гривень - словами, копійок - цифрами). У централізованих бухгалтеріях, що обслуговують бюджетні установи, на загальну суму готівки, виданої для виплат, пов'язаних з оплатою праці, складається один видатковий касовий ордер, дата і номер якого проставляються на кожній видатковій відомості. Одноразові видачі готівки на виплати, пов'язані з оплатою праці, окремим особам проводяться, як правило, за видатковими касовими ордерами.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бух
06.06.13 14:44

Мы пишем одну ведомостьна з/плату и в касов. книге она проводиться как общ. сума и все. Зачем усложнять так все

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Елена
14.06.13 00:12

А нас учили, что деньги пешком не ходят и всегда указывается ФИО через кого выдается з/плата по ведомости, или ФИО кто оносит выручку в банк, ФИО через кого оприходована выручка в кассу и т.д.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
Коментування новини вимкнено
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28808 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд