Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


10.10.13
2831 15 Друкувати

Когда необходимо подавать форму № З-ПН?

   Коли необхідно подавати форму № З-ПН?
   

   У багатьох бухгалтерів, кадровиків та юристів донині виникають питання стосовно необхідності подання звіту щодо наявних вакансій за формою № 3-ПН.
   
   Зазначену форму звітності та порядок її подання затверджено наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 р. № 316. Нею фактично замінено стару форму № З-ПН. Тобто нову форму звіту було введено, але це не зменшило кількості питань щодо цієї форми звітності, радше навпаки – питань побільшало.
   
   Отже, як передбачено вищезгаданим наказом, форма подається за наявності у роботодавця попиту на робочу силу (вакансії) не пізніше 10-ти робочих днів з дати відкриття вакансії(й). Датою відкриття вакансії є наступний день після створення робочого місця чи припинення трудових відносин з працівником, робоче місце якого стає вакантним, або дата, починаючи з якої може бути укладений трудовий договір з найманим працівником.
   
   Як бачимо, необхідною умовою подання форми є створення робочого місця або припинення трудових відносин з працівником, при цьому деякий час робоче місце такого працівника має бути вакантним.
   
   Тобто у випадку, якщо на робоче місце працівника, який звільнився, одразу було прийнято нового працівника, звіт за формою № 3-ПН не подається. Така позиція викладена і в роз’ясненні Київського міського центру зайнятості, розміщеному на сайті Державної служби зайнятості.
   
   Поширеною була практика багатьох підприємств, особливо із невеликою кількістю працівників, перезатверджувати штатний розпис підприємства після звільнення одного співробітника та прийняття одразу ж нового. Однак, враховуючи формулювання положень наказу № 316 та позицію Держслужби зайнятості, необхідності у подібному перезатвердженні немає.
   
   У разі якщо роботодавець планує укомплектувати вакансію самостійно, без допомоги служби зайнятості, він також зобов’язаний подати форму № 3-ПН, при цьому зазначивши в ній, що він не потребує укомплектування вакансії за сприяння державної служби зайнятості.
   
   Якщо вакансія передбачена штатним розписом, роботодавець має подавати інформацію за формою № 3-ПН до внесення відповідних змін у штатний розпис.
   
   Але найголовніше, що слід мати на увазі, – за неподання даної звітності штрафні санкції не передбачені. Така позиція знайшла відображення і в листі Мінсоцполітики від 31.07.2013 р. № 636/021/106-13.
   
   Сподіваємось, що нове регулювання питання подання звіту за формою № 3-ПН та відповідні роз’яснення від Мінсоцполітики і Державної служби зайнятості допоможуть підприємствам ефективно організувати діловодство та звітність щодо вакансій.
   
   
   Володимир Єніч
    адвокат ТОВ «Аудиторська фірма «НОРМА»
   
   Дата підготовки 08.10.2013

За матеріалами ЛИГА:ЗАКОН
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • бух
11.10.13 08:18

так кто ж ее здавать будет?!?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Маруся
11.10.13 08:23

Ура!!!!!!!!!!!!! Хоть за 3-ПН не будут штрафовать! Почет и уважуха Минсоцполитике!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • бух-иЯ
11.10.13 08:38

"Якщо вакансія передбачена штатним розписом, роботодавець має подавати інформацію за формою № 3-ПН до внесення відповідних змін у штатний розпис." Как часто?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Масик
11.10.13 08:47

а если предусмотрена но взяли сразу после увольнения одного нового работника то как тогда?сами себе перечат.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Маруся-Дуся
11.10.13 08:48

да сколько можно мусолить одно и то же... только недавно обсуждали .... прям как-то реклама аудиторских компаний....

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • *** 2 Масик
11.10.13 09:41

Если Вы уволили сотрудника 10.10.2013, а 11.10.2013 приняли сотрудника у Вас нет вакансии. В чем противоречие?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ЛИАНА
11.10.13 09:50

Как-то звонила в центр зайнятости по 3-ПН. Мы ФЛ-П. Будем брать себе работника, когда здавать 3-ПН?. Ответ был такой.Когда будете оформлять трудовой договор и в тот день сдадите форму 3-ПН.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • NataBUH
11.10.13 10:04

И 3-ПН, и 5-ПН (о принятых) - отменили, или нет штрафа, значит вообще ничего в ЦЗ не подавать?!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ТРМ
11.10.13 10:29

ДЛЯ Крисс Див для Вас мою відповідь за 08.10.13 на ваше питання Але найголовніше, що слід мати на увазі, – за неподання даної звітності штрафні санкції не передбачені. Така позиція знайшла відображення і в листі Мінсоцполітики від 31.07.2013 р. № 636/021/106-13. Приємної праці

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
11.10.13 10:34

а где же найти эти разъяснения?. - Така позиція викладена і в роз’ясненні Київського міського центру зайнятості, розміщеному на сайті Державної служби зайнятості. Искала, но не нашла. Может кто-то уже сделал себе скрин? Спасибо.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ТРМ
11.10.13 10:44

ДЛЯ Ирина листі Мінсоцполітики від 31.07.2013 р. № 636/021/106-13 http://www.profiwins.com.ua/uk/letters-and-orders/ministry-of-labor-and-social-policy/4060-636.html

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • hpd56
11.10.13 12:20

3-пн обовязкова, якщо хочите взяти на роботу працівника, котрий зареєстрований в центрі зайнятості.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ТРМ
11.10.13 12:35

ДЛЯ NataBUH 11.10.2013 11:04:42 Звітність не відмінена Є УМОВИ ЗАКОНУ

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ксеня
11.10.13 14:20

Для ТРМ Умови закону є а штрафних санкцій за 3-ПН немає

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Владимировна
12.10.13 08:55

>Умови закону є а штрафних санкцій за 3-ПН немає я думаю, они скоро исправят это неподобство :)

Відповісти