Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


15.10.13
3988 41 Друкувати

Кого отражать под кодом застрахованного лица «46» в таблице 6 Отчета по ЕСВ

   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу газети «Інтерактивна бухгалтерія».
   
   
Кого відображати під кодом застрахованої особи «46» у таблиці 6 Звіту по ЄСВ

   
   З 1 жовтня 2013 року діє Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 454 (далі  ― Порядок № 454). У Довіднику категорій страхувальників, які сплачують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, наведеному в додатку 1 до Порядку № 454, визначено новий код категорії страхувальника «223». Він призначений для страхувальників ― фізичних осіб, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту).
   
   Зазначені страхувальники реєструють укладений у письмовій формі трудовий договір між працівником і фізичною особою у державній службі зайнятості та проходять процедуру взяття на облік платників єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV.
   
   Тож фізичні особи, які використовують працю інших осіб (працівників) на умовах трудового договору, складаючи звітність по ЄСВ (у частині відомостей про працівника) повинні вказувати в таблиці 6 додатка 41 код категорії застрахованої особи 46 «Особа, яка працює у фізичної особи на умовах трудового договору (контракту)».
   
   1 Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів та зборів, наведений у додатку 4 до Порядку № 454.
   
   Інші страхувальники, у т.ч. і фізособи-підприємці, код категорії застрахованої особи «46» не застосовують при заповненні звітності по ЄСВ.
   
   Таким чином, код застрахованої особи «46» використовується для відображення даних про особу, яка працює на умовах трудового договору та застосовується лише фізособами, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту).
   
   Тетяна ДЗЕРА,
   головний спеціаліст Департаменту
   персоніфікованого обліку,
   інформаційних систем та мереж ПФУ

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • незнайкой я оказываюсь((
16.10.13 08:24

тоесть если я ФОП и использую наемный труд то остаеться код "01" а если я физлицо без статуса ФОП и имею наемных работников то код "46"??а как физлицо регистрирует такие договора??? кто как сдал???77

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • бух-иЯ
16.10.13 08:27

А что, физлица-непредприниматели тоже сдают отчет по ЕСВ?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • shinna
16.10.13 08:33

Бред сивой кобылы. Если я делаю дома ремонт квартиры и наняла плиточника или маляра, то должна уплатить ЕСВ и отчитаться перед Минздохом. Ага... Аж два раза... Дебилоиды...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Анютка
16.10.13 08:33

Для бух-иЯ Конечно ФОП сдают отчёт, но только в том случае если у них есть наёмные работники. Ну и раз в год за себя.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Чветка
16.10.13 08:37

например, депутат нанимает водителя- должен оформить с ним отношения и сдать-отчет по эсв- мне уже смешно....

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Чветка
16.10.13 08:38

и все их кухарки, гувернантки и прочие- тоже

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Чветка
16.10.13 08:39

зато как можно пополнить пенсионный фонд.... голова кругом, что там наша - минималка в сравнении с этим...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • бух-иЯ
16.10.13 08:42

Анютка, прочтите внимательно мой вопрос!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Янина
16.10.13 10:27

У меня ФОП, звонила в налоговую, они сказали ставить код 46. И что теперь, пересдавать с кодом 01????

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Михаил
16.10.13 10:47

16.10.2013 09:27:42 А что, физлица-непредприниматели тоже сдают отчет по ЕСВ?\\ ага только они об этом не знают платники фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичні особи, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту); shinna 16.10.2013 09:33:31 Бред сивой кобылы. Если я делаю дома ремонт квартиры и наняла плиточника или маляра, то должна уплатить ЕСВ и отчитаться перед Минздохом. Ага... Аж два раза... Дебилоиды...\\ именно так

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Людмила
16.10.13 11:23

Вчора передала ЄСВ звіти по АРТ-звіт. Поновлення працює .

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Сойка
16.10.13 11:28

Я сегодня подала ЕСВ через Арт-Звит, получила 1-ю квитанцию, жду 2-ю.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • k.
16.10.13 11:47

Людмила,Сойка Вы отправляли картку приеднання, вы получили 3 квитанции? как долго ждали?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ГАННА
16.10.13 11:52

Коллеги подскажите пожалуйста в таблице 5 Трудові відносини застрахованих осіб отражать таки всех людей , или только если были принятые или уволенные ,что-то я запуталась ...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Helen
16.10.13 11:59

ГАННА в таблице 5 только принятых и уволенных в 09/13 году.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ГАННА
16.10.13 12:05

Спасибо !!!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Марина Запорожье
16.10.13 12:35

не могу сдать ОТЧЕТ ПО ЕСВ :поставила этот код 46(у нас у чп наемные работники с заключ.трудовыми договорами, зарег. в ЦЗ).Пишет ошибка:категория плательщика другая чем 223

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Для Марина Запорожье
16.10.13 12:54

Код 46 вас не касается, вы должны ставить код 1 (как и раньше)

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Анна
16.10.13 13:02

Интересно, а то ФЛ, которое наняло няню и домработницу, должно рег. как ФОП? Кто знает?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • свет
16.10.13 13:20

отправила в арт-звите отчет по ЕСВ, все 3 квитанции пришли в течении 20 мин. В арт-звите почему-то указан контролюючий орган ПФУ, а не ДПІ. Подскажите, что я не так сделала

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • QQ
16.10.13 13:29

Так код 46 действует с 01 октября, а отчет подаем за 9/2013г.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Валентина
16.10.13 13:43

Сначала сдала отчет по ЕСВ по нотариусу с 46 кодом. Сходила в ПФУ проверила: отчет не принят. Переделала с 1 и отчет прошел. При том что нотариусы самозанятые, обеспечивающие себя работой физические лица. А потом в ПФУ выяснила, что 46 код применяется если Вы наняли домработницу и с ней заключили трудовой договор и зарегистрировали в центре занятости.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • :))) - свет
16.10.13 13:44

У меня тот же вопрос. Так а Вам все квитанции пришли, отчет успешно принят и есть рег. №???

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Марина Запорожье
16.10.13 13:48

Девченки, спасибо!Поняла.КАКИЕ ВЫ УМНИЧКИ!ЖЕЛАЮ ВАМ ВСЕГО САМОГО ХОРОШЕГО:ВСЕГО ЧЕГО СЕБЕ ХОТИТЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Валентина
16.10.13 13:50

Я сдала на флешке и ручной вариант. . И при сдаче с 46 кодом дали корешок, но оказывается не 100% гарантия сдачи отчета. А после похода в ПФУ и проверке, выяснила что отчет не прошел. Перездала тоже на флешке и тоже получила корешок. В налоговой получают протокол непринятых отчетов и не успевают всем обзвонить, а может не хотят. Им некогда. По 20 будет время,

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Михаил
16.10.13 14:00

16.10.2013 14:02:47 Интересно, а то ФЛ, которое наняло няню и домработницу, должно рег. как ФОП? Кто знает?\\ нет, не должно, оно же не ФОП, на него не распр-ся Закон 755, порядок взятия на учет таких плательщиков изложен в разделе 3 Приказа 458 Миндоходов

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • свет
16.10.13 14:09

для :))) Пришло повідомлення и 2 квитанции. Квитанции такие, как раньше были в ПФУ. Есть дата и № реєстрації звіту в Реєстрі застрахованих осіб

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • :))) - свет
16.10.13 14:16

У меня 2- квит еще нет. Но мне непонятно, почему отчет попадает в поле ПФУ? А может ПФУ потом перекидывает отчет в Миндох??? А в какой программе Вы сам отчет делали?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • свет
16.10.13 14:24

отчет набирала в медке версия 10.00 181

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • :))) - свет
16.10.13 14:35

А я в АРМзвит-єдиний внесок , хотя тут писали , что есть глюк какой-то в этой программе. Но отчет тоже затянулся в Арт-звит в поле ПФУ. По логике, если есть 2-я квитанция и нет ошибок, то отчет сдан.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Валентина
16.10.13 14:58

Отчеты принимает шлюз Миндоходов и сразу передает их в ПФУ на прверку. После проверки ПФУ отправляет 2 квитанцию.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • :)))
16.10.13 15:14

Валентина! Спасибо за инфу. То есть во второй квитанции отправитель - ПФУ, а не Миндох?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Валентина
16.10.13 17:17

Да, вторая квитанция от ПФУ.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Валентина
16.10.13 17:25

Вот смотрите, все пошагово: Повідомлення про отримання звітності Підприємство: 1850501742 Звіт: 010831850501742ZZZZZ05102013160432E04HP.PFZ Звiт доставлено в поштову скриньку ДПC України 05.10.2013 в 19:05:10. Через певний час подбайте про прийом квитанції №1 щодо результатів перевірки Вашого електронного звiту. Відправник: Шлюз прийому звітності ДПC України Позначку часу не встановлено. Замість позначки часу використовується локальний час прийомного порталу. Квитанция №1: Дата обробки: 05.10.2013 19:05:11 Файл: 010831850501742ZZZZZ05102013160432E04HP.PFZ Підписувачі: 1850501742 Жуматій Наталя Олександрівна - директор Звіт "Додаток 04" за період: Вересень,2013 р. успішно прийнято для подальшого опрацювання. За результатом приймання та обробки електронного звіту в Пенсійному фонді України буде сформовано другу квитанцію, що буде надіслана на електронну адресу, з якої було відправлено звіт (або посереднику). Квитанция №2: Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (додаток 4) Дата початку завантаження файлу: 10.10.2013 21:42:52 Файл: 010831850501742ZZZZZ05102013160432E04HP.ZIP Дата реєстрації звіту в Реєстрі застрахованих осіб: 10.10.2013 21:42:52 Номер реєстрації звіту в Реєстрі застрахованих осіб: 49505 Місяць: 9 Рік: 2013 ЄДРПОУ/РНОККПП: 1850501742 ЖУМАТІЙ НАТАЛЯ ОЛЕКСАНДРІВНА Результат обробки: відомості зі звітності страхувальника не внесено до Реєстру застрахованих осіб. Попередження Заповніть ідентифікаційний номер головного бухгалтера, за наявності даної посади Попередження Таблиця 6 аркуш 1 рядок 1. Для ЗО МІГАЧОВ ВАСИЛЬ ДМИТРОВИЧ _ не зазначено по батькові застрахованої особи в полі "По батькові". Вкажіть, будь-ласка, по батькові застрахованої особи Помилка Таблиця 6 аркуш 1 рядок 1. Для ЗО МІГАЧОВ ВАСИЛЬ ДМИТРОВИЧ _ 3070120317 в полі "Код категорії застрахованої особи" зазначено код 46, а категорія страхувальника в Реєстрі страхувальників інша ніж 223. Виправіть зазначену помилку

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
16.10.13 19:23

Цікаво, а як же до цього нового коду (46) звітувала така категорія платників?????????????

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
16.10.13 19:25

І взагалі, хто "бачив" таку категорію платників -фіз.осіб, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Валентина
16.10.13 19:42

Не знаю, но то что они ввели этот код как издевательство над бухгалтерами. Все его и написали.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Михаил
17.10.13 08:08

Ирина 16.10.2013 20:25:49 І взагалі, хто "бачив" таку категорію платників -фіз.осіб, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV.\\ якщо ви подивитись в Закон 2464 ст. 4 та наказ 458 її можна побачити якщо бажаєте звичайно :)

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ТРМ
21.10.13 12:42

Для Ирина 16.10.2013 20:25:49 Валентина 16.10.2013 20:42:50 Все правильно написано про код 46 Читайте закони А таких платників ПДФО і ЄСВ зустрічав і знаю багато

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Наталья
30.10.13 11:50

Валентина, помогите, пожалуйста! У меня тоже частный нотариус, и придрались, что я не указала организационно-правовую форму в таблице 1. Что там ставить? И где ставить код категории страховщика 231.2??? Или его вообще никуда не ставить?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Маріман
03.12.13 10:42

самозайняті особи (адвокати, нотаріуси) особлива категорія платників податків!

Відповісти