Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


04.02.14
2273 13 Друкувати

Для ремонта использованы запчасти: как оформить налоговую накладную

Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу газети «Інтерактивна бухгалтерія».

 

Для ремонту використано запчастини: як оформити податкову накладну

Фірма, яка обслуговує й ремонтує наші машини, не виділяє в податковій накладній номенклатуру використаних матеріалів. Звісно, податкові накладні не реєструють у Єдиному реєстрі. Запчастини й матеріали для ремонту машини можуть бути імпортними (хоча усно зазначають, що всі використані матеріали — вітчизняні). До акта виконаних робіт додають перелік використаних матеріалів без кодів. Чи не вважатиметься це помилкою при перевірці та причиною для зняття податкового кредиту?

ВІДПОВІДЬ: Вважаємо, що виконавець ремонтних робіт оформлює податкові накладні правильно — тільки на роботи з ремонту, собівартість яких можуть становити серед іншого й запасні частини як вітчизняного, так і іноземного виробництва. І така податкова накладна не підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, якщо сума ПДВ не перевищує 10000 грн. Далі — докладніше.

За ст. 837 Цивільного кодексу України (далі ЦКУ), на ремонт речі укладають договір підряду. Його суть: одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник — прийняти й оплатити виконану роботу.

Водночас відповідно до ст. 839 ЦКУ, підрядник зобов’язаний виконати роботу, визначену договором підряду, зі свого матеріалу та своїми засобами, якщо інше не встановлено договором.

Як бачимо, використання будь-яких товарно-матеріальних цінностей не призводить до окремого їх продажу поза договором підряду — вартість матеріалів включається у вартість виконаної роботи, яку, зрештою, і оплачує замовник.

Тепер перейдемо до податкової накладної: один із її реквізитів — «опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг» (пп. «е» п. 201.1 ПКУ). Як ми вище зазначили, виконавець постачає вам ремонтні роботи. Отже, саме їх він і повинен указати як номенклатуру.

Наш висновок побічно підтверджує й озвучена майже два роки тому (12.03.2012 р.) відповідь львівських податківців на запитання: «Станція технічного обслуговування — платник ПДВ надає послуги з технічного обслуговування та ремонту імпортних автомобілів, у вартість яких включаються імпортні запасні частини. Чи необхідно в податкових накладних зазначати код УКТ ЗЕД на такі імпортні запчастини?». На думку контролерів, «якщо станція технічного обслуговування — платник ПДВ, крім операцій з надання послуг з технічного обслуговування та ремонту імпортних автомобілів, окремо здійснює операції з постачання імпортованих запасних частин, то необхідно в податкових накладних зазначати код УКТ ЗЕД на такі імпортні запчастини».

Звідси напрошується висновок: якщо підприємство не продає окремо імпортні запчастини, то не повинно й реєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних. Адже і вимога зазначати код УКТ ЗЕД (пп. «і» п. 201.1 ПКУ), і вимога реєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі (п. 11 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ) стосуються податкових накладних на поставку імпортних товарів.

Окрім того, співзвучне запитання розміщене зараз у підкатегорії 101.20 «ЗІР»: «Чи підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкова накладна, виписана на послуги, у ціну яких входять використані імпортовані товари, у разі якщо сума ПДВ у такій податковій накладній є меншою ніж 10 тис. грн?». Відповідаючи на нього, податківці прямо говорять, що податкову накладну не слід реєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних: «податкова накладна, виписана на послуги, у ціну яких входять використані імпортовані товари, у разі якщо сума ПДВ у такій податковій накладні й є меншою ніж 10 тис. грн, не підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Відповідно, отримана вами податкова накладна із сумою ПДВ не більше 10 тис. грн підтвердить податковий кредит і без реєстрації в Єдиному реєстрі.

Денис ПЕТРИГА,

провідний бухгалтер-експерт
газети «Інтерактивна бухгалтерія»

 

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • lumier
05.02.14 05:01

А как же быть с продком надання послуг с техничного обслуговування та ремонту автомобилив? Который прямо обязует нас указывать в акте з.ч отдельно?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Валерий
05.02.14 06:29

Стоимость использованных при ремонте материалов - внутренняя составляющая акта приёмки выполненных работ.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ната
05.02.14 07:43

Если выделяете в акте тмц, то и налоговая с их указанием. А если это стройка и на 1 млн. грн. - миллиард шурупчиков, лампочек, и т.д. как вы это распишите?... - услуга и всё!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Валерий
05.02.14 08:58

Это обычный договор подряда, в который входит стоимость услуги + стоимость тмц. При желании из договора подряда можно выделить тмц и реализовать по договору купли - продажи. Но зачем так усложнять, если можно выписать одну налоговую накладную. Разве что только если общий НДС больше 10000 грн. и вы не хотите заморачиваться с регистрацией.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • тоже бух...
05.02.14 10:30

А с меня все калькуляцию требуют - делаю счет на услуги, в акте и НН услуги + калькуляция в кот.расписываю стоимость работ и запчастей

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • tasya
05.02.14 10:48

автор явно не в теме. и калькуляция и регистрация налоговых должны быть.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Вера
05.02.14 11:04

тоже бух..., так делать рискованно. Мы или пишем услуги и не даем никаких калькуляций или все расписываем везде...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Виктория СТО
05.02.14 12:53

согласно митного кодексу, ЗПЧ та материалы меняют свою структуру с ТМц на послуги,

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Виктория СТО
05.02.14 12:57

и не имееют УКТ ЗЕД, значит нет оснований на регистрацию, учитівая, что все ремонт ТЗ и тех обслуживание=єто побутові послуги под патент, и я например, в налоговой указіваю только "Тех обсл та ремонт ТЗ із заміною ЗП"

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Виктория СТО
05.02.14 12:58

иной раз, сами покупатели ЮЛ просят обічній 1С акт, что ничего не расписівать у себя в учете

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • pva
05.02.14 16:12

А как быть если одновременно ТО и ремонт?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ЛВ
06.02.14 10:58

pva, в номенклатуре пишите отдельно стоимость ТО единицы ТС и стоимость Ремонта единицы ТС

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • lumier
06.02.14 20:41

Категорически не согласна с тем что можно оформить акт без указания использованных з/ч. порядок оказния услуг' который кстате зарегистрирован в Мин.юсте четко регламентирует как необходимо оформлять документы. Так вот з/ч необходимо указывать и со ответ ве т ственно регистрировать налоговую.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
Коментування новини вимкнено
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28795 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд