Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


18.03.14
1054 8 Друкувати

Как изменить группу плательщика единого налога?

   Фізичні особи - підприємці можуть бути зареєстровані платниками єдиного податку першої, другої, третьої та п’ятої груп за умови дотримання всіх вимог, передбачених для відповідної групи, визначених в пункті 291.4 статті 291 Податкового кодексу України.
   
   У разі перевищення протягом календарного року граничних обсягів доходів, встановлених для обраної групи платника єдиного податку, такий платник може:
   
   - ерейти до іншої групи платника єдиного податку за умови відповідності критеріям, встановленим для даної групи платників, та подання заяви не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу;
   
   - відмовитися від спрощеної системи оподаткування і перейти на загальну систему оподаткування.
   
   Таким платникам слід пам’ятати про деякі важливі моменти.
   
   Для платників єдиного податку першої та другої груп встановлено звітний (податковий) період – календарний рік. Проте, при перевищенні граничного обсягу доходу, встановленого для таких груп (відповідно 150 тис. грн. або 1 млн. грн.), такий платник зобов’язаний відзвітуватися у термін, встановлений для квартального періоду, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за кварталом, у якому відбулося таке перевищення.
   
   При цьому, в декларації за звітний (податковий) період поточного року слід окремо відобразити обсяг:
   
   - доходу, що не перевищує граничний обсяг доходу, встановлений для першої або другої групи (відповідно 150 тис. грн. або 1 млн. грн.) та нарахувати податок за фіксованою ставкою, встановленою для відповідної групи єдиного податку;
   
   - доходу, що перевищує граничний обсяг доходу, встановлений для першої або другої групи (більше 150 тис. грн. або 1 млн. грн.), та нарахувати податок за ставкою 15%.
   
   За період перебування платника на новій (третій чи п’ятій) групі слід буде подати окрему податкову декларацію. При цьому, річна податкова декларація таким платником не подається.

За матеріалами ГУ Міндоходів у Львівській області
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Аня
19.03.14 09:42

А можно ли добровольно перейти без превышения объемов доходов?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • татьяна
19.03.14 09:48

можно,со следующего квартала.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Наталья
19.03.14 10:55

Скажите а если мі перешли со второй группы ЕН на общую систему,нужно ли сдавать декларацию и какую?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Главбух Лиля
19.03.14 14:29

Подскажите, пожалуйста, в какие сроки нужно подать отказ от упрощённой системы, с переходом на общую?Нет времени искать, а надо срочно. П. С. ЧП хочет перейти на общую систему с 1 апреля.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Татьяна
19.03.14 15:00

подання заяви не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Главбух Лиля
19.03.14 16:02

Значит опоздали (((. Пойду "обрадую", что платить единый придётся ещё 3 месяца

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Нина_р
21.03.14 10:32

Для Главбух Лиля 21,03,14 последний срок отказа от упрощенной системы

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
Коментування новини вимкнено
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
26866 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд