Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.07.22
2917 2

КАЛЬКУЛЯЦІЯ СОБІВАРТОСТІ НА ПЕРЕВІРКАХ: відмовити можна, а чи варто?!

📌 ЯК ВИКОРИСТОВУЄ ДПС?

1) Для прискорення обрахунку витрат у зв'язку із обмеженим терміном проведення перевірки – тому думайте, чи варто «прискорювати»

2) Для підтвердження реалізацї ТМЦ за цінами, нижчими за собівартість

3) У якості одного з доказів нереальності операцій

4) Для нарахування ПДВ на сировинні, технологічні втрати під час виробництва, на убуток вологи/смітної домішки у зерні…

5) Для виявлення та оподаткування «негосподарського» використання сировини (як за наявності КС, так і при відсутності) ну і т.д., і т.п., і інш.

📌 ЯК ВІДМОВИТИ?  

1) калькулювання собівартості продукції (специфікації, виробничі звіти, рецептурні картки, технологічні картки, лімітно-забірні картки, картки розкрою) безпосереднім чином з обчисленням та сплатою податків не пов’язані

2) чинне законодавство не містить визначення поняття «калькуляція» і чітко не передбачає обов’язок платників по веденню калькуляції (не є обов’язковим документом бухобліку)

3) калькуляція собівартості не є первинним документом - нею не фіксуються будь-яка господарська операція, розпорядження або дозвіл на проведення господарської операції (таку думку неодноразово висловлювало Міністерство фінансів України в листах від 29.05.2009 р. № 31-34000-10-16/14618, від 15.02.2013 р. № 31-08410-07/23-357/246, ВС у постанові від 10.06.2019 року у справі №804/5840/16

4) Первинними документами, що підтверджують собівартість товару або послуги, є документи, які підтверджують витрати кожної статті калькуляції (постанови Восьмого ААС від 03.03.2021р. у справі № 1.380.2019.006243, від 12.08.2020р. у справі №380/249/20).

📌 ТАК, НАДАВАТИ чи НІ?!

1) Вирішувати вам у кожному окремому випадку - памятайте, нормативно можна відмовити, але фактично може бути всяке ...

2) Однозначно – не надавати (аргументованно), якщо знаєте, що калькуляція свідчить не на вашу користь 😉

3) у випадку надання калькуляцій – тільки оригінали + у вашій присутності (завірені копії не надаються) та у форматі «комерційної тамєниці» (ст.505 ЦКУ, ст.36 ГКУ, п.85.3. ст.85 ПКУ) … тоді може і передумають 😉

4) як варіант – «надати потім» (тобто після вивчення змісту акту перевірки у порядку п.86.7. ст.86 ПКУ)

 

#калькуляція

#ДПС

#перевірки

#собівартість

Коментарі
  • Адвокат Морозов
29.07.22 11:10

Запитувані податковим органом документи такі як калькуляції, лімітно-забірні картки, технологічні картки, картки розкрою тощо не є первинними бухгалтерськими документами у відповідності до вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», у зв`язку з чим, віднесення цих документів податковим інспектором до первинних бухгалтерських документів є безпідставним (10 червня 2019 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рамках справи № 804/5840/16, адміністративне провадження №К/9901/35378/18 (ЄДРСРУ № 82294731)

Відповісти
  • Тамара
01.08.22 09:43

Адвокат Морозов, Андрій Тамошюнас дуже дякую Вам за корисну інформацію (прям те , що мені зараз треба). Дякую за посилання на рішення Верховного Суду. Податківці зараз прям оскаженіли (як мені один податківець казав, якщо ви працюєте, то є факт що ви порушаете щось, в нас такі закони, що робити без порушень не можливо, а коли можливо, то ми щось знайдемо ....)

Відповісти
фото автора У фокусі
Сергій Децюра ПН/РК першої частини липня: чи можна зареєструвати 31 липня?...
14421 21
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам