Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.11.22
1716 4

ФОП, печатка та військовий стан. Чи обов'язкова наявність печатки у ФОП?

Седляр Оксана Головний бухгалтер "ТАКСЕР"

Все, що потрібно знати про печатку підприємця розповіла головний бухгалтер «Таксер» Оксана Седляр. 

Вже майже 10 місяців наші ФОП живуть та ведут діяльність в умовах військового стану. Хтось з них взагалі не припиняв діяльність, комусь знадобився час для відновлення діяльності після вторгнення росії, а хтось тільки зараз починає свою діяльність, оговтавшись від стресу, втрати виробництва чи складів через ракетні атаки або навіть після деокупації. 

Для тих ФОП, хто веде діяльність давно, хто її відновлює та навіть для початківців є актуальним питання наявності печатки. Тому сьогодні я хочу пройтись по декільком питанням та нагадати основне з цієї теми: 

Чи обов'язкова наявність печатки у ФОП? 

Ні, наявність печатки є виключно добровільним бажанням підприємця, рішення про її використання ФОП приймає самостійно та відштовхуючись лише від специфіки своєї діяльності. Жоден Закон чи інший нормативний-акт не зобов’язує ФОП мати печатку.

Світова практика ведення ділових паперів не передбачає обов'язкове використання печатки та до таких самих висновків остаточно дійшли і наші законотворці в 2017 році, що полегшило ведення бізнесу нашим ФОП.

Чи треба повідомляти контролюючі органи про бажання підприємця використовувати печатку? 

Знов ні.  Не треба повідомляти контролюючі органи про бажання використовувати/не використовувати печатку, або про її знищення.

Чи мають право контролюючі органи вимагати у ФОП наявність печатки?

Жоден контролюючий орган не має права вимагати наявність печатки на наданих вами документах, заявах тощо.  Копія документа, що подається ФОП до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено особистий підпис фізичної особи - підприємця.

Кодекс України про адміністративні правопорушення має статтю 166-24 про адміністративну відповідальність за вимагання наявності печатки у вигляді накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Чи може не використовувати печатку ФОП, який вже її має?

З 2017 року ФОП може не використовувати печатку навіть при її наявності, печатка більше не обов'язковий реквізит. Відсутність печатки на документі (договір, наказ, заява, акт та ін.) не може бути підставою для визнання його недійсним, неукладеним, невиконаним.  

Чи може ФОП відмовитись від використання печатки? Та що робити тим ФОП, які загубили печатку під час військового положення?

ФОП має право відмовитися від використання печатки навіть якщо вона в нього вже є. Порядок зберігання або знищення печатки відсутній, а тому, для відмови від її використання достатньо видати відповідний внутрішній наказ. Теж саме стосується втрати печатки під час ВП, видається наказ про втрату та відновлення чи відмову від подальшого її використання.

Зауважемо, що статтю 189-2  про адміністративну відповідальність за порушення пов’язані з виготовленням, зберіганням та втратою печатки виключено з КоАП ще в 2017 році. Таким чином розуміємо, що неможливо порушити порядок якого не існує та немає ніякої відповідальности. 

Що робити якщо під час військового положення та взагалі втрачено КЕП (підпис) та КЕП (печатка)? 

Я сподіваюсь, що ви ніколи не передавали свій електронний підпис іншій особі та не зберігаєте його на одному носії з паролем, але, якщо так сталося, то треба негайно скасувати його дію, звернувшись в АЦСК, де було отримано ключі та створити новий КЕП для своїх потреб. Таким чином ніхто не зможе завдати вам шкоди, скориставшись вашим втраченим підписом.

Підводячи підсумок, повторюсь, що печатка не є обов'язковим атрибутом підприємницької діяльності. Нормативно-правові акти з питань оподаткування не передбачають обов'язку платника податків повідомляти контролюючі органи про отримання або знищення печатки. Поділіться, будь ласка в коментарях, своїм досвідом  відмови або знищення печаток.

Коментарі
  • Оксана
17.11.22 17:11

А если она есть ,то можно на одних документах однотипных ставить ,а на других нет?

Відповісти
  • Оксана
18.11.22 10:30

Я бы сделала выбор и использовала печать для всех типов документов или полностью от нее отказалась, и тогда вовсе нигде б ее не проставляла, но в целом, документ не скрепленный печатью не может быть признан недействительным лишь по этому признаку. Следует еще обратить внимание на условия договора с вашим контрагентом. Бывает так, что именно в договоре прописана необходимость скрепления подписи печатью, тогда это условие необходимо выполнить. 

Відповісти
  • Вікторія
21.11.22 11:35

У меня возник конфликт с поставщиком из-за печати.  Они на счетах печать ставят, а на актах нет.
Прошу ставить или везде, или негде. Как об стену горохом.
Ставили бы только на актах, я бы и не среагировала. А только на счетах- я не понимаю

Відповісти
  • Оксана
21.11.22 12:18

Вікторія, если договором с Вашим контрагентом не предусмотрена необходимость проставления печати, то можете не переживать о ее отсутствии на акте. Исходя из судебной практики, такой акт будет считаться подписанным стороной (но при этом надо понимать, что акт подписан действительно уполномоченным на это лицом). 
А вот если бы была только печать и не было б подписи, то тут уже ситуация хуже, с таким актом могут быть проблемы, т.к. печать не скрепленная подписью не имеет юридической силы. 
 

Відповісти
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам