Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


09.02.17
44151 52 Друкувати

Нарахування ЄСВ з мінімальної зарплати: таблиця від ДФС

Нарахування ЄСВ з мінімальної зарплати: таблиця від ДФС

 

Вимога щодо нарахування ЄСВ з мінімальної зарплати

Якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ (22 %) за умови перебування у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця

Застосовується

Не застосовується

Якщо працівника прийнято з першого робочого дня та звільнено останнім робочим днем звітного місяця

До заробітної плати з джерела не за основним місцем роботи (базою нарахування ЄСВ є отриманий дохід (прибуток) незалежно від його розміру)

Якщо працівник (за основним місцем роботи) працює на умовах неповного робочого часу

До заробітної плати (доходу) працівника-інваліда, який працює на підприємстві, в установі або організації, де застосовується ставка 8,41 %

Якщо працівник частину місяця перебував у відпустці без збереження заробітної плати* (база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати)

До заробітної плати (доходів) працівників всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС, де застосовується ставка 5,3 %

Для працівників, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою, додаткову роботу за іншою професією (посадою) (оскільки це є основним місцем роботи)

До заробітної плати (доходу) підприємств та організацій, громадських організацій інвалідів, де застосовується ставка 5,5 % (для працюючих інвалідів)

Для працівника (за основним місцем роботи), який відпрацював частину місяця, а іншу частину перебував на лікарняному, де загальна сума нарахованого доходу (сума зарплати за відпрацьований час та лікарняного) не перевищує розміру мінімальної зарплати

До працівників, яким надано відпустки без збереження заробітної плати на період проведення АТО у відповідному населеному пункту з урахуванням часу, необхідного для повернення до місця роботи, але не більш як сім календарних днів після прийняття рішення про припинення АТО

Для працівника (за основним місцем роботи), який перебував на лікарняному повний місяць, у якому сума нарахованого лікарняного менше за мінімальний розмір зарплати, встановленої законом на місяць, за який нараховується зарплата (дохід)

Якщо працівника прийнято не з першого робочого дня та звільнено не останнім робочим днем звітного місяця

Якщо після розподілу лікарняного (суми допомоги по тимчасовій непрацездатності відносяться до того місяця, за який вони нараховані) загальний дохід за місяць становить менше мінімального розміру

Якщо працівник повний місяць перебував у відпустці без збереження заробітної плати (база нарахування ЄСВ відсутня)

Для працівників, які перебували у щорічних відпустках (на дітей, чорнобильських), у разі якщо фактична база нарахування ЄСВ менше мінімальної зарплати

Для працівника (за основним місцем роботи) у якого початок та закінчення лікарняного припадають на різні місяці, ЄСВ у місяці початку лікарняного, нараховується за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще не є відомою (суму лікарняних буде визначено після надання листка непрацездатності)

Якщо сума допомоги по вагітності та пологах (відноситься до місяців за який її нараховано) у якомусь місяці менше**

У разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи протягом місяця, в якому нарахована зарплата за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць (сума ЄСВ розраховується з фактично нарахованої зарплати незалежно від її розміру)

У разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи за умови відпрацювання ним всіх робочих днів звітного місяця за графіком роботи

Якщо нараховуємо зарплату зовнішньому суміснику (не основне місце роботи), ЄСВ нараховується на фактичний дохід

Якщо працівник – інвалід працює у ФОП (ставка ЄСВ – 22 %)

 

*Крім відпустки без збереження заробітної плати на період проведення АТО
** Якщо листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами відкрито у минулому році, а дата його закриття припадає на поточний календарний рік, і періоди перебування на лікарняному по вагітності та пологах припадають на зміну розміру мінімальної зарплати, а базу нарахування ЄСВ суми допомоги по вагітності та пологах розраховано виходячи з розміру мінімальної зарплати, що діяв на дату нарахування таких сум, необхідно у місяці, у якому змінено розмір мінімальної зарплати, здійснити донарахування ЄСВ виходячи із зміненого розміру мінімальної зарплати за місяці, за які нараховано суми допомоги по вагітності та пологах. 

Інформація по темі:
Вимога про сплату ЄСВ з мінзарплати: «згадати всі» ситуації

За матеріалами ГУ ДФС у Полтавській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • 123
09.02.17 08:16

вот нигде не написано! А если работник был на работе, например, неделю, потом пошел в отпуск (тарифный), сумма итого вышла меньше 3200, но он не выполнил месячную норму времени, как тогда?

Відповісти
  • REm
09.02.17 21:50

до минималки доплат не доначислается доплата,а ЕСВ доначисляется

Відповісти
  • ^^^
09.02.17 13:47

123, "Для працівників, які перебували у щорічних відпустках (на дітей, чорнобильських), у разі якщо фактична база нарахування ЄСВ менше мінімальної зарплати" - не внимательно читаете.

Відповісти
  • Alfia
09.02.17 12:24

123, дотягиваете до 3200 и оплачиваете 704 ЕСВ в додатке 4 отражаете отдельной строкой этого человека

Відповісти
  • SVV
09.02.17 10:26

123, але ж перебував в трудових відносинах з підприємством цілий місяць (уважніше треба вивчати закони).

Відповісти
  • НЛ
09.02.17 08:36

123 Доначисляется,это ж так-же как и по больничному.Если зарплата за отработанное время +отпускные меньше чем 3200,то доначислять.

Відповісти
  • *
09.02.17 09:22

есть таблица по доначислению есв в одном из последних номеров 911. она гораздо удобнее и понятнее, и с примерами, эту таблицу составлял явно не бухгалтер и не экономист

Відповісти
  • весна
09.02.17 09:44

мені більше подобається за лікарняні по вагітності та пологах , якщо припадає на 2017 р. січень.лютий. березень.,то треба донарахувати ЄСВ з мінім. 3200 ? " Бред " Чому ?

Відповісти
  • Svetlana
09.02.17 14:51

весна, Будьте внимательны при расчете больничных по беременности и родам. Изучите данный Закон.ЗАКОН УКРАЇНИ "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування"№1105Стаття 26. Розмір допомоги по вагітності та пологах1. Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу), обчисленої у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і не залежить від страхового стажу.2. Сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду, та не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.

Відповісти
  • Барбара
09.02.17 16:09

Svetlana, не понятно, о чем вы. Вы пытаетесь сказать весне, что она что-то неправильно начислила?

Відповісти
  • юлия
09.02.17 10:17

у меня тоже есть больничный по беременности по март 2017. В марте - 7 дней. Получается, надо будет доплачивать?

Відповісти
  • Барбара
09.02.17 10:13

весна, а сама цікава ситуація, коли відпустка по вагітності та пологах закінчується 2 січня, далі оформляється відпустка по догляду за дитиною. А ЄСВ заплати з 3200. Це ніби штраф на підприємство. От якби дитину зачали на 2 дні раніше, то нічого доплачувати не треба.

Відповісти
  • к*
09.02.17 15:53

Барбара, та же ситуация в феврале. начало отпуска по уходу за ребенком 02,02- будем платить налог на воздух

Відповісти
  • Лиля
09.02.17 09:55

весна, потому что мы эти выплаты разбрасываем по месяцам, за которые они начислены (как больничные и отпускные). Разбросали - значит появилась база. Если есть база + чел был в трудовых отношениях весь месяц = надо выполнять требование об уплате ЕСВ с МЗП.Здесь не нужно искать справедливости. тут тупо работает правило: меньше - значит плати

Відповісти
  • 5252
09.02.17 10:13

Статья ужасная... бред

Відповісти
  • Шурик
09.02.17 12:33

5252, Это инструкция ФДС по которой доить нас будут.

Відповісти
  • буух
09.02.17 11:14

Оплата ночных не учитывается при определении мин з/пл, оплата праздничных -учитывается. вопрос- учитывается ли оплата Ночных в Праздничные сутки? или в расчет мин з/пл я должна взять только Дневные-Праздничные, а ночные-праздничные -исключить?

Відповісти
  • святой
09.02.17 11:20

Так подскажите, если работник оформлен на 4 часа в день(приказом) , в штатном оклад 1600. Доначислять 22 % до минималки? А то в одной статье надо в другой не надо.

Відповісти
  • Галина.
09.02.17 14:10

святой, потрібно.

Відповісти
  • Галина.
09.02.17 14:09

святой,

Відповісти
  • ВВВ
09.02.17 11:33

Святой,если Ваш работник на основном месте работы,то однозначно доначисляете.

Відповісти
  • ВВВ
09.02.17 11:34

Я имею ввиду,для начисления ЕСВ доначислять.А саму з/п нет.

Відповісти
  • святой
09.02.17 11:38

ВВВ, Ок спасибо.

Відповісти
  • бух
09.02.17 11:46

а если принят на работу в средине месяца, то я правильно понимаю что доначислять не нужно?

Відповісти
  • Иллюзорная реальность
10.02.17 10:51

бух, правильно понимаете !

Відповісти
  • Шурик
09.02.17 12:39

бух, Большие сомнения, раньше так писали = 3200 / количество дней в месяце * количество проработанных дней. Это от ДФС а у них 7 пятниц на неделе, верить нельзя не единому слову.

Відповісти
  • 0123456
09.02.17 11:48

не поняла этой мысли: Для працівників, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою, додаткову роботу за іншою професією (посадою) (оскільки це є основним місцем роботи)... не хотят ли они сказать, что внутренне совместительство считается отдельно от работы по основной должности и не суммируются доходы по двум должностям?

Відповісти
  • Марі
13.02.17 14:25

0123456, Саме так. Для розрахунку доплати до мінімальної зарплати нараховувати окремо по кожній посаді і порівнювати з мінімалкою.

Відповісти
  • ВВВ
09.02.17 11:50

бух: начисляете пропорционально отработанному времени:3200:20(дни месяца,а лучше часы 160)*15(отработ.дни ,а лучше часы 120),это для самой з/п ,а для ЕСВ по факту,т.к. не отработан полный месяц.

Відповісти
  • ВВВ
09.02.17 12:24

0123456:Вы правильно поняли,если Ваш работник имеет внутреннее совместительство,то з/п Вы ему считаете отдельно,по основному и по совместительству и доначисляете и там и там

Відповісти
  • Каламбур
09.02.17 14:05

https://buhgalter911.com/uk/normativnaya-baza/pisma/gfsu/o-nachislenii-esv-809423.html

Відповісти
  • Каламбур
09.02.17 14:03

ВВВ, а как же письмо ГФСУ от 29.01.2016 г. №1394/5/99-99-17-03-03-16абзац 12:"Враховуючи зазначене, для працівників, які виконують на тому ж підприємстві, в установі, організації поряд зі своєю основною роботою за трудовим договором ще й роботу за сумісництвом або за договором цивільно-правового характеру, при розрахунку бази нарахування єдиного внеску враховується сукупний дохід зазначеного працівника за місяць. При цьому, якщо загальна сума заробітної плати (включаючи заробітну плату за сумісництво) або заробітна плата за трудовим договором та винагорода за цивільно-правовим договором не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід)."

Відповісти
  • Марі
13.02.17 14:27

Каламбур, Ви цитуєте інструкцію по нарахуванню ЄСВ (в дохід ПФУ), а окремо по кожній посаді потрібно розраховувати доплату до мінзарплати (в дохід працівнику).

Відповісти
  • ВВВ
09.02.17 12:38

Во всяком случае до минималки делаете доначисления,соответственно по совместительству пропорционально.А для ЕСВ по основной з/п точно доначисляете ,а если человек работает по совместительству на том же предприятии ,то у меня тоже возник вопрос доначислять для 22% или нет.Судя по этой таблице,то надо.

Відповісти
  • Татьяна
09.02.17 13:13

Кто подскажет : работник пред-тия на 0,5 ставки в связи с уходом за ребенком до 3-х лет, как это отразить в додатке 4 ?

Відповісти
  • Татьяна
09.02.17 13:54

Уже узнала, как и раньше

Відповісти
  • ^^^
09.02.17 13:59

Насколько я понимаю, если в декабре 2016 был начислен больничный по беременности и родам, допустим, 2000 - декабрь, 2000 - январь 17, 2000 - февраль 17, 2000 - март 17, то в январе нужно доначислить ЕСВ по 264 грн. за месяц за январь - март 2017 (2000*22%=440 грн., 704-440=264).

Відповісти
  • ВВВ
09.02.17 14:37

Каламбур:значит согласно этого письма,для начисления ЕСВ суммируются все показатели этого работника.

Відповісти
  • Каламбур
09.02.17 14:48

ВВВ, Я не знаю, какой дебил из ДФС г. Полтавы составил эту таблицу, но поаккуратнее с выражением своих мыслей нужно быть хотя бы нам, бухгалтерам. У меня от этой таблицы и Ваших комментариев чуть сердце не остановилось. Удачи.

Відповісти
  • ВВВ
09.02.17 15:11

Берегите,себя!

Відповісти
  • Ирина
09.02.17 16:46

Немного запуталась, а если у работника ЗП 3250,00, принят 08.02.17, ЗП за месяц будет меньше 3200,00. ЕСВ с 3200,00, или с того, что получится?

Відповісти
  • Ната
09.02.17 16:56

Ирина, с того, что получится

Відповісти
  • Огонёк
09.02.17 21:54

Ната, а как пойдёт месяц в страхстаж?

Відповісти
  • Ната
10.02.17 09:46

Огонёк, как неполный. Работник же принят посреди месяца.

Відповісти
  • Ольга
09.02.17 18:53

А как рассчитывать работников по договорамЦПХ

Відповісти
  • Ирина
10.02.17 15:09

Ольга, по договорам ЦПХ платите по начислениям. Ни дотягивания ЗП до 3200, ни ЕСВ с 3200, а только по факту (может быть меньше, может быть больше), НСЛ не применяется вообще никогда к таким выплатам, везде пишете "винагорода" (ни в коем случае - зарплата), в отчетах по ЕСВ делите по месяцам начисления, если договор на период больше одного месяца, при выплате. Пример: в январе дог.ГПХ с 09.01.17 по 06.02.17 (всего 29 к.дн.) на выполнение конкретного вида работ (задания), прописали в договоре что оплата после выполнения всей работы (т.е в феврале), указали сумму, для примера возьмем 4200, за всю работу. В отчете по ЕСВ за январь указываете по этому подрядчику в табл.5 начало ГПД с датой 09 (код 3), а в таблице 6 его тоже указываете, ставите код 26 и вид нарахувань 1 (работа более месяца), обязательно период 01.2017 и количество кал.дней 23 (9-е число включительно, как начало работы), а сумм никаких не ставите!!!! (в печатной форме будут нули), в феврале подписываете акт приема-передачи работ, подрядчик все выполнил, от 06.02.17, оплату в полной сумме делаете 7.02.17 (к примеру) из 4200: ПДФО 18% 756 грн, ВС 1,5% 63 грн, подрядчику - 3381 грн., ЕСВ 22% 924 грн. В отчте ЕСВ за февраль в табл.6 делите все дни с 09.01.17 по 06.02.17 на два месяца:23 дня в янв., 6 дн. в февр., т.е. по нему будет две строки с 01.2017 и 02.2017. В каждой строке по данному человеку указываете код 26 и тип нарахувань 1, но!! в строке период с 01.2017 количество дней не пишете, это вы уже указывали в отчете за январь, а только суммы приходящиеся на январь 4200:29х23=3331,03 (ЕСВ 22% - 732,83), а во второй строке уже указываете 6 дней и сумму 868,97 грн. (ЕСВ 22%-191,17 грн.), а в таблице 5 указываете окончание ГПД - дату ставите 0 (дата акта приема работы).

Відповісти
  • Ирина
10.02.17 15:17

Ольга, не дописала в последнем предложении дату 06 (дата акта приема-передачи выполненной работы) и причина - окончание дог.ЦПХ.

Відповісти
  • Ірина
09.02.17 22:19

Підкажіть будь ласка, виявила помилку в персоніфікації з 2007 року до цього часу прізвище з помилкою подавати, що робити, можливо хтось підкаже, що робити???? Будь ласка, підкажіть!!?

Відповісти
  • Андрій
10.02.17 09:06

Ірина, дзвонити в ПФ.можливо прийдеться здавати скасовуючу і нову початкову таблицю 6 по працівнику. а ще перевірити по 1 ДФ чи прізвище вірне.

Відповісти
  • Марі
13.02.17 14:29

Андрій, У 1-ДФ не вказуються прізвища, тільки код.

Відповісти
  • ***
10.02.17 10:25

для Ірини, з 2010 року так скасовуюча і податкова, а до 2010 року??????????????

Відповісти
  • Ольга
10.02.17 15:48

Добрый день. Подскажите если сотрудник - инвалид находится в отпуске 16к.д. А отработанных дней в месяце 8 после выхода с отпуска. зарплата с отпускными составила 3038,93 Вопрос: ЕСВ 8,41 насчитывать на фактическую зарплату или до начислять до минимальной?

Відповісти