Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


15.02.17
18158 22 Друкувати

Субсидія і нова мінімальна зарплата 2017: чи є зв'язок?

Доброго дня! Сьогодні поговоримо про особисте, а саме - про особисті фінанси. Тим більше що приватне - завжди первинне! ☺ Вам цікаво, як глибоко чергова «реформа» торкнеться вашої власної кишені?

Про те, чи вплине новий розмір мінімальної заробітної плати на вже призначені і субсидії, що знову призначаються, поговоримо в сьогоднішньому уроці від журналу «Бухгалтер 911». Але спочатку - теми майбутнього номера чесного журналу.

Перехідні лікарняні: в Звіті з ЄСВ
Штатний розклад: «кадрова абетка»
Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: «калейдоскоп» ситуацій
Податківці та перевірки: розстановка сил - 2017
Амортизація у підприємців-загальносистемників

Впевнені, вам доводилося вже чути, мовляв, встановлення з 1 січня розміру мінімальної заробітної плати на рівні 3200 грн. - мало не вселенське зло. ☺ І крім інших бід таке рішення законодавця відіб'ється в гіршу сторону на величину житлкомсубсідій. Чи варто вірити цим чуткам?

На щастя, ні!

Покажемо їх неспроможність. Припустимо, як тільки в липні минулого року зросли тарифи на тепло і гарячу воду, ви звернулися із заявою про призначення субсидії. І її вам призначили. Чи зміниться розмір субсидії з початку 2017 року через підвищення мінзарплати? Ні, поки все залишиться як і раніше. І ось чому.

Причому перегляд мінімальної заробітної плати - не причина перерахунку субсидії в межах установленого терміну її призначення. Відмінно! А що буде, коли термін вже призначеної субсидії закінчиться? Тоді її перерахують автоматично, навіть без вашого звернення, на новий термін. У нашому прикладі початком такого нового терміну стане липень 2017 року. Для перерахунку субсидії потрібно буде заново визначити відсоток обов'язкової плати за житлово-комунальні послуги за формулою, наведеною в п. 1 постанови КМУ від 27.07.98 р № 1156.

 

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Надежда
15.02.17 08:56

Спасибо)

Відповісти
  • лю-лю
15.02.17 09:29

только вот беда - в прошлом году была назначена субсидия, в этом (2016) она должна была автоматически посчитана, но до сих пор не насчитали. И, оказывается, эта проблема повсеместно, они не справляются с таким количеством желающих получить субсидию. В ноябре позвонила на гарячую урядову линию, записали обращение по ускорению начисления. И, о чудо, в средине января пришел ответ от соцзащиты, что у них нет сведений по моим доходам, как только получат так и назначат. Вот уже средина февраля, а сведений все нет. Может кто посоветует куда еще можно обратиться.

Відповісти
  • Елена Зп
16.02.17 08:52

лю-лю, тоже было такое. должны были автоматически пересчитать еще в сентябре. в январе мы узнали, что субсидию всю "отняли" с октября, и все пересчитали с октября по полной. Причину сказали "інше". Ходили к ним весь январь. Потом и дело наше потерялось...и документы на рассмотрении...Короче, тянуть хотели до весны они это дело....В итоге, только после того, как муж уже не выдержав, начал кричать, что будет везде жаловаться, звонить на телевидение и т.д, дело сразу нашли и причин для отказа, оказывается, не оказалось... вот так.

Відповісти
  • ^^^
15.02.17 14:06

лю-лю, а вы возьмите справку о зарплате,отнесите и вручите под роспись. Мне в отделе субсидий посоветовали принести справку, сказали быстрее будет, назначили через 4 месяца, а некоторые более полугода ждут.

Відповісти
  • Елена
15.02.17 09:53

лю-лю, если есть возможность, поинтересуйтесь в налоговой, где Вы на учете как физлицо, был ли вообще запрос от собеса о доходах и если был, то когда был дан ответ.

Відповісти
  • АННА
15.02.17 09:42

А ДО 2018 Р. ВИ НЕ ДОЖИВЕТЕ. МЕНІ СУБСИДІЮ РАХУЮТЬ - МОЯ МІН З/ТА + НА НЕПРАЦЮЮЧОГО СИНА 6400 ГРН. МЕНІ ЦІКАВО А ЧОМУ НЕ ТРИ З/ТИ. НАЧЕ ВІД ТОГО ЩО ВОНИ НА ПАПЕРІ ПОРАХУЮТЬ У МЕНЕ ЗБІЛЬШИТЬСЯ ГРОШЕЙ І БУДЕ ЧИМ ПЛАТИТИ.

Відповісти
  • 1234
15.02.17 14:05

АННА, А сын работать не пробовал.

Відповісти
  • Татьяна
15.02.17 10:53

АННА, Не 2 з\п а 2 прожиточного минимума.

Відповісти
  • просто так
15.02.17 12:07

Татьяна Как раз 2 мин. зарплаты, а не 2 прож. минимума

Відповісти
  • Светлана
15.02.17 12:57

1 травня 2016 року при нарахуванні компенсації людині працездатного віку без офіційного доходу і зайнятості (навчання, служба в армії) враховується дохід у розмірі 2900 грн (двох прожиткових мінімумів).

Відповісти
  • бурундук
15.02.17 15:46

Светлана, учеба на стационаре без стипендии( контракт) считают 2 мин зп....

Відповісти
  • Светлана
16.02.17 10:11

Две минималки. Это круто ! я не знаю мой знакомый давно безуспешно старается на работу устроится все никак.

Відповісти
  • Манька
15.02.17 13:11

Светлана, да но это в 2016 г., а вот в 2017 г. две минимальные зарплаты, то есть 6400 для не работающего!!!

Відповісти
  • Соня
15.02.17 15:21

А что это вообще за дела, неработающему человеку 6400 дохода считать?? Государство лучше бы заботилось о том, как рабочие места своим людям дать, с достойным заработком, а не драть три шкуры! Просто сволочи...

Відповісти
  • Инесса
15.02.17 17:21

Соня, ну вот ,это они именно так стимулируют искать рабочие места с зарплатой меньше 6400.

Відповісти
  • Леся
15.02.17 23:02

А для ФОП и субсидия, получается, не будет положена??? В прошлом году для получения субсидии фопу на 2 группе считался доход как 3 минимальных зп. Теперь я как ФОП на бумаге буду получать аж 9600!!!! И вероятно субсидии мне не видать((

Відповісти
  • Татьяна
16.02.17 08:41

В видоуроке говорится про прожиточный минимум, не про мин.з\пл.

Відповісти
  • Юлия
16.02.17 10:21

Спасибо!

Відповісти
  • данет
16.02.17 10:51

з 27.04.2016 р. збільшили надуманий дохід для всіх трьох груп на розмір прожиткового мінімуму:«Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, - трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб

Відповісти
  • алена
17.02.17 09:56

Мне как раз таки начислили субсидию на газ еще в ноябре. Но на лицевом счете ее до сих пор не видно. На начало отопительного сезона была переплата живыми деньгами. На сегодняшний день уже немалый долг. Обращалась на горячую линию в Киев и по месту уже не раз, толку никакого. Вот вопрос, могут ли отключить за долги?

Відповісти