Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


20.05.24
23146 66 Друкувати

Мобілізація та військовий облік: що зобов'язані виконувати роботодавці

Кабінет міністрів України затвердив дві постанови щодо питань мобілізації та ведення військового обліку. Низка положень стосуються юросіб - роботодавців. Поговоримо про це детальніше. 

Постановою КМУ від 16 травня 2024 р. № 560 Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період визначено, що керівники підприємств на підставі розпорядження держадміністрації або ТЦК видають накази про призначення осіб до складу груп оповіщення та забезпечують їх участь у заходах оповіщення 

Керівники підприємств, установ, організацій після отримання від держадміністрації або ТЦК розпорядження про проведення заходів мобілізації чи виклик резервістів та військовозобов’язаних:

видають наказ керівника підприємства  про проведення оповіщення резервістів та військовозобов’язаних, у якому зазначаються підстава та мета видання, перелік осіб, які підлягають оповіщенню, дата, час та місце їх прибуття, способи доставки до ТЦК,  відповідальні особи за здійснення оповіщення, порядок здійснення контролю за оповіщенням та прибуттям військовозобов’язаних;
 
► організовують через відповідальних осіб здійснення оповіщення у робочий час працівників підприємства шляхом вручення повісток під їх особистий підпис;
 
► здійснюють на підприємстві  інформаційне забезпечення призову резервістів та військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації;
 
►  повідомляють письмово у триденний строк ТЦК про результати оповіщення та виконання резервістами та військовозобов’язаними вимог законодавства;
 
забезпечують прибуття резервістів та військовозобов’язаних шляхом їх перевезення від підприємства  до пунктів збору ТЦК або військових частин чи звільнення їх від виконання обов’язків;
 
► невідкладно інформують відповідний ТЦК про працівників, які відмовилися від отримання повісток, та працівників, які написали заяви про звільнення.
 
Крім того, керівники підприємств на підставі розпорядження держадміністрації або ТЦК видають накази про призначення осіб до складу груп оповіщення та забезпечують їх участь у заходах оповіщення.
 
За місцем роботи або навчання резервісти та військовозобов’язані можуть бути оповіщені про виклик до ТЦК:
  • представниками підприємства на якому  він працює;
  • представниками закладу освіти, у якому він навчається;
  • представниками ТЦК;
  • групами оповіщення, до складу яких можуть включатися представники районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій), підприємства (установи, організації), ТЦК та поліцейські.
Повістки для оповіщення представниками підприємств доставляються керівнику підприємства  разом із розпорядженням керівника ТЦК  про проведення заходів оповіщення резервістів та військовозобов’язаних. 
 
В свою чергу, Постановою КМУ від 16 травня 2024 р. № 563 внесено зміни до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів та уточнено, що щороку до 25 січня (станом на 1 січня) списки персонального військового обліку та відомості оперативного обліку підписуються керівником підприємства, установи, організації, а також особою, відповідальною за ведення військового обліку, та реєструються в установленому порядку в службі діловодства таких органів, підприємств, установ, організацій.
 
Які штрафи загрожують підприємству за порушення правил ведення військового обліку, ми розповідали тут

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Валя
20.05.24 19:25

Они там уже просто все ох ре не ли!😡

Хватит уничтожать народ и страну!

Відповісти
  • Наталія
21.05.24 10:54

Валя, зелень звісно п...ри, але це Ви їх обрали. А народ і страну кацапи знищують, якщо Ви ще не помітили

Відповісти
  • Елена
22.05.24 15:11

Наталія, - єто легче всего отодвинуть саму себя, правда Наталья? - Ві Наталья тоже в єтом отвественніе так же!

Відповісти
  • Наталія
22.05.24 15:37

Елена, я навідміну від більшості дописувачів під цією статею свою відповідальність і обовязки усвідомлюю. Тому не пишу що зелені знищують країну, бо це не так. А прихильники простих рішень продовжують вигадувати для себе казочкі та шукати крайніх 

Відповісти
  • Лариса
21.05.24 08:25

Валя, вихід який?

Відповісти
  • данет
23.05.24 16:47

Лариса,начать переговоры  заключить мирный договор переизбрать нынешнюю власть и не делать больше ошибок  донецк луганск и крым отдельно остальное  верните  украинский государственный и лжепатриотам   пора успокоиться

Відповісти
  • Лариса
24.05.24 12:50

данет, чудові пропозиці! а що робити з умовами, на яких росія готова йти на перемовини? чи вони вам повідомили, що готові на описане вами і відмовились від своїх вимог?
і що робити з Херсонщиною і Запоряжжм? Харківщиною? Теж "отдельно"?

Відповісти
  • Инга
21.05.24 07:50

Кто будет работать?????Кто хотел . уже ушли давно, а остальные не хотят и им надо работать! Все под корень, они сейчас все здрыснут, а норода не будет в стране!!!

Відповісти
  • Ирина
22.05.24 12:53

Инга, в военное время нет такого понятия хотят или не хотят: есть конституционная обязанность военнообязанных граждан Украины защищать свою страну от агрессора. А если русня оккупирует Ваш город, будете работать у них?! А Вы видели, что творят рашисты на оккупированных территориях? Здесь ВООБЩЕ этот вопрос не обсуждается. Надо идти защищать свою страну и точка. 

Відповісти
  • Наталія
21.05.24 10:53

Инга, якщо русня дойде до вас то питання про "работать" буде вашої найменшою турботою.

Відповісти
  • Злий бух 2
21.05.24 08:27

Инга, в сенсі "нє хотят"? поділіться де прочитали, що це по бажанню і русню повідомте про це

Відповісти
  • Алевтина
21.05.24 09:33

Мені дуже подобається пункт "забезпечують прибуття резервістів" , а більше роботодавець нічого не повинен контролювати ?! Якщо так подумать то це послуги перевзення , а в мого під-ва таких кведів немає, то чого я повинна порушувати закон і займатись цією діяльністю.  Робота ТЦК а знов всіх собак повісили на бізнес

Відповісти
  • ТАСА
21.05.24 10:06

а якщо ніколи не робили оці списки персонального військового обліку та відомості оперативного обліку підписуються і в ТЦК не подавали ?
 

Відповісти
  • Светлана
21.05.24 10:14

А якщо  для майбутнього захисника виділять кошти і  наймуть таксі  то бізнес зовсім впаде... Чи війна   трогає тільки тих  хто в окопах,?А для тих хто в  кабінетах  все норм...

Відповісти
  • Наталія
21.05.24 10:58

Светлана, наспраді питання не зовсім в грошах на таксі. Питання в роботі самих ТЦК. вони мають працювати, а не робити вигляд і шукати на кого б перекинути відповідальність

Відповісти
  • Шурик
22.05.24 14:42

Наталія,
Вы правы. В прошлом году я там делал загранпаспорт. ТЦК и паспортный стол в одном здании. Так парень имея бумажку явится не мог попасть, в его районе всё забито а в этой хоть и текущая но тоже болт.  Человек пришол по повестке и не мог попасть. Таже самая хрень во всех держ-недососках азарова. 
Это государство построено ФСб, и не хрена этого не хочет признать. .
Брат воюет с первого дня, ездили на базу. Идёт обучение призваных, учат ходить строевым шагом, эти воющие уже год чуть не прибиби того командара-дебила
Был я в лучшей стране в Мире Чехии. Депутаты летом приняли какую-то хрень, бунт среди фопов осенью был, отменили. Когда-то премьер предложил повысить налоги, на улицы Праги вышло больше людей чем живёт в городе, сняли нафик премьер-министра. Там работает настоящая демократия. Они и празднуют древне римские праздники День Святого Мартина - приход зимы, я видал как на телеге снег везли на Вацлавском мосту. Мартин римский легионер спасал христиан от преследования...

Відповісти
  • жопяк
10.06.24 12:54

Шурик, с54колько можно поминать азарова,ти всех задолбал уже

Відповісти
  • Буржуй
21.05.24 11:15

Вызываю такси, цена космос и не едет. Приехало-водитель говорит- много заказов, ребята Тцк боятся. -А знаете чего я не боюсь?- И?-Я гражданин Армении( гордо) , жена Украинка! Дожили!

Відповісти
  • Наталія
21.05.24 11:28

Буржуй, яка сумна історія, зараз розридаюся 

Відповісти
  • Шурик
22.05.24 14:47

Наталія,
Армения есть даже в Библии!

Відповісти
  • Оксана
21.05.24 11:53

Размыто написано/или ошибка у аналитика/:забезпечують прибуття резервістів та військовозобов’язаних шляхом їх перевезення від підприємства  до пунктів збору ТЦК або військових частин ЧИ звільнення їх від виконання обов’язків;
ЧИ звільнення..тобто я можу не забезпечивать прибуття а просто осовбодить его от работы на  день????

Відповісти
  • Оксана
21.05.24 12:23

Самі з 2014 року років нічого не робили. А зараз спихнули все на роботодавців 😡
Я собі уявляю, як керівник буде заламувати працівника і доставляти його в ТЦК...😡

Відповісти
  • ХХХХХХХХХ
21.05.24 12:32

Оксана, на 3 році повномасштабного вторгнення, з щоденними обстрілами, без світла і розуміння шо буде далі, тільки в цьому чаті стоїть дикий ор "нє хотім" від виборців найвеличнішого і прихильників "сойтісь па срєдінє"!                                                    Не складно уявити, що було б, якби з 2014 року "клятий барига" спробував навіть подумати на тему мобілізації і обліку. 
Тому радійте, тому що маєте з 2019 і не гнівіть вищі сили.

Відповісти
  • Надежда
21.05.24 14:11

ХХХХХХХХХ, ви не праві. Не тільки в цьому чаті люди висловлюють незадоволення.  Не розумію чому діти депутатів, самі депутати не на фронті. Чому тих кого навчали поводитися зі зброєю та її застосовувати (Поліція, спец. служби) знаходяться у тилу і мають бронь. І не розумію, чому керівник приватного підприємства повинен вручати повістки. Якщо в нас війна, то вона для всіх, а не для тих кого впіймали або хто не зміг підмазати та домовитись. Щоб війська воювали потрібен міцний тил, солдатів потрібно одягати, годувати, озброювати, а для цього потрібно розумно відноситися до тих хто заробляє гроші.

Відповісти
  • Наталія
21.05.24 15:31

Надежда, у нас не якщо, а саме війна. Все що Ви написали є маніпуляцією, самі обрали довбнів, а тепер жаліються. До речі, депутати які не ВР не мають броні.

Відповісти
  • Антоніна
24.05.24 11:50

Наталія, ошибаетесь, у нас как раз "військовий стан". А знаете почему? Потому что гос-во в случае войны не платит проценты по кредитам и реструктуризациям "уважаемым партнерам". И, кстати, ваш непогрешимый армовир за время войны увеличил доход в 9 раз

Відповісти
  • Надежда
21.05.24 16:03

Наталія, по-перше не висмикуйте слова з контексту речення, по-друге в чому ви побачили маніпуляцію? Не будьте голословною. Вкажіть де діти депутатів, вкажіть кого з депутатів любої ради призвали на фронт, а не він сам пішов добровільно (я таких знаю),  вкажіть чому навчені чоловіки-поліціянти в тилу, а не на фронті, у нас достатньо жінок у поліції і тих хто демобілізувався з ЗСУ. Я констатувала те, що бачить кожен і те що чує кожен. Що стосуєть "самі обрали довбнів, а тепер жаліються", то це не до мене однозначно. Не обирала і не жаліюся. 

Відповісти
  • Наталія
21.05.24 16:25

Надежда, я не збираюся шукати інформацію про призваних і не призваних дітей депутатів, міністрів, машиністів. Навіть якщо така інформація буде Ви почнете пропорції составляти - продовжите маніпулювати. До чого взагалі Ваш пост? Ви до чого конкретно закликаєте? Чи просто бла бла? 

Відповісти
  • Надежда
22.05.24 08:37

Наталія, балаболка

Відповісти
  • Оксана
21.05.24 12:55

ХХХХХХХХХ
Я не про мобілізацію в 2014 -му, а про військовий облік

Відповісти
  • Юлія
21.05.24 14:28

Не забувайте, що люди обрали Зе саме через його антивоєнну позицію. Це був його лозунг - я готовий з ким завгодно домовлятись, навіть із самим чортом, щоб хлопці не гинули...і що в результаті отримали...

Відповісти
  • Лариса
21.05.24 17:12

Юлія, то треба було не чинити спротив? нехай би була расія включно з Києвом? 
Чи як ви уявляєте собі "домовлятись хоч з чортом"? Чорт договороздатний і повномасштабка почалась бо Зе так захотів?

Відповісти
  • *
23.05.24 17:58

Лариса,

А чего вы все время пугаете русней?


А если НИКОГО кто может защищать не останется-она что не придет? Или что тогда? Лучше так??? Одни покойники и флажки??

Відповісти
  • Наталія
23.05.24 18:11

*, так вас теж не останеться

Відповісти
  • Наталія
21.05.24 15:32

Юлія, такі дорослі а в казку повірили. У нього не було ніякої можливості зупинити війну, а от розширити запросто. Що всі і бачать

Відповісти
  • Світлана
21.05.24 14:51

А зарплати ТЦК теж платити будуть ? :) 

Відповісти
  • Alya
21.05.24 15:27

ТЦК не ТЦК, а караючий орган, на який має працювати весь бізнес країни: оповістити, організувати, привезти своїх робітників до ТЦК, а краще аж до військової частини, заплатити "дикі" штрафи за незаповнений папірець. А та частина, яка залишилась (частіше, це жінки), мають працювати так, щоб податків вистачило
депутатам на зарплатню, бо не всі ще нажерлися з грошей, на які мають запеспечувати всім необхідним ВСУ

Відповісти
  • Елена
21.05.24 15:48

нашли крайних - предприятия! Вот теперь на нас все и свалят - и повестки, и штрафы. 

Відповісти
  • Шурик
22.05.24 06:01

Елена,
Невинный всегда виновен. Так и Исуса Христа рапяли.

Відповісти
  • Світлана
21.05.24 17:30

На фіга нам тоді депутати , ТЦК і всі інщі , іх строк закінчився ми іх як роботадавці можемо на фронт відправити разом  ? Вони вже ж не легитивні ? 

Відповісти
  • Харьков на связи
21.05.24 17:57

питання до спеціалістів в контексті статті 19 Конституції - чи постанова уряду може підміняти собою закон, і встановлювати для особи будь які обовязки які прямо не передбачені законом?

Відповісти
  • nadiia
22.05.24 01:26

 колеги,,.маю рівно таке питання ж питання/ як у ТАСА//=а якщо ніколи не робили оці списки персонального військового обліку та відомості оперативного обліку підписуються і в ТЦК не подавали ?= ТО це вже штраф - 59500грн чи як?

Відповісти
  • Надежда
23.05.24 16:31

nadiia,тот же вопрос.Где можно прочитать какие формы и куда подавать по мобилизованых.И какие штрафы.За что 5100,а за что 59500

Відповісти
  • Оксана
22.05.24 13:48

nadiia, штраф..а какой будет решать ТЦК,который придет на проверку

Відповісти
  • Инга
22.05.24 07:44

Кто хотел уже служат и таких 99 за деньги, пусть дальше служат , а не шлындают по городу с рюкзачками, а остальные хотят работать , кто останется в стране????? Кто не работал так работать и не будут, найдут кучу справок и лозунгов. Так что не трогайте еще кое как дышущий бизнес.

Відповісти
  • Слів нема
22.05.24 16:19

Инга, так ті, хто служат за дєньгі з радістю готові помінятись місцями і працювати, сплачуючи податки. Чи нє, раз вже впряглись то здихайте?
до речі про деньгі. Здавалось, вже тільки клінічні ідіоти не порахували вартість 1 години роботи військовослужбовця, враховуючи інтенсивність їх праці та ризиковість, а також зайнятість протягом доби.. 
Але ж ні, навіть у бухгалтерському чаті є індивідуми, яким гроші віськових поперек горла. 
🙈

Відповісти
  • Александра
22.05.24 12:05

а какая ответственность если вообще этого не делать?

Відповісти
  • Слів нема
22.05.24 17:02

Александра, від 34 до 59,5 тисяч

Відповісти
  • Елена
22.05.24 15:09

Керівники підприємств, установ, організацій після отримання від держадміністрації або ТЦК розпорядження - А ГДЕ НАПИСАНО ЧТО Я ИХ ОБЯЗАНА ПРИНЯТЬ? - я их просто не приму!

Відповісти
  • Слів нема
22.05.24 17:19

Елена, на здоров*я. як то кажуть) це буде порушення законодавства про військовий облік та мобілізаційну підготовку з штрафами від 34 до 59,5 тис

Відповісти
  • Кирпулька
23.05.24 09:58

Слів нема, а може буде порушення Конституції? Я ось шукаю закон яким утворено ТЦК і не бачу. Може хтось підкаже правосуб'єктність цієї установи? Є правознавці у чаті?

Відповісти
  • Ірина
23.05.24 10:24

Кирпулька,  територіальні центри комплектування та соціальної підтримки було утворено на базі діючих на той час військових комісаріатів шляхом їх перетворення відповідно до Закону України від 30.03.2021 року                    № 1357-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку"(пункт 18). Окремого Закону згідно якого утворили територіальні центри комплектування та соціальної підтримки немає. Відповідно до частини восьмої статті 1 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки затверджене Кабінетом Міністрів України (Постанова Уряду від 23.02.2022 року № 154).

Відповісти
  • Наталія
23.05.24 13:30

Ірина, навіщо Ви витрачаєте час на пошук законодавчого обгрунтування? людина надивилася кацапської пропаганди і пхає її в маси, їй не цікаво чи є закон чи немає 

Відповісти
  • Кирпулька
24.05.24 08:06

Всім дякую за відповіді. Ірині за розуміння запитання. Наталії за те, що вона вкотре (враховуючі її пости вище) підтвердила, що її не цікавлять законодавчі норми та причинно-наслідкові дії і вона хаває все беззаконня, яке твориться навкруги.  

Відповісти
  • Наталія
24.05.24 09:07

Кирпулька, причинно-наслідкові звязки, а не дії. Ну то таке

Відповісти
  • Елена
22.05.24 15:15

ментов Зе не призывает и не призовет - потому что иначе точно в стране переворот будет... а он боится - обеспечил себе охрану

Відповісти
  • Евгения
23.05.24 11:58

Мне интересна такая сторона вопроса. "...забезпечують прибуття резервістів та військовозобов’язаних шляхом їх перевезення". 
То есть, как это выглядит.
Предприятие нанимает автобус. Люди в него отказываются садиться. Что делать предприятию? Вызывать полицию, ТЦК? Или самим насильно загонять людей? Или как?

Відповісти
  • Ольга
23.05.24 13:26

Не поняла . А за что ТЦК собираются получать зарплату, если всю их работу должны делать руководители предприятий?

Відповісти
  • Очень злой бух
23.05.24 14:09

Да, ТЦК образовалось на основе военкоматов, но обратите внимание, на печать на повестках. Код ЄДПРОУ военкоматов, которые давно закрыты и сняты с учета. Возникает вопрос  о легитимности ТЦК, кто вообще такие, если пользуются печатями с закрытым предприятием.

Відповісти
  • Наталія
23.05.24 14:44

Очень злой бух, а можна скрін повістки? 

Відповісти
  • Очень злой бух
23.05.24 15:22

Наталія, не рискую, но можете поверить. 

Відповісти
  • Наталія
23.05.24 16:02

Очень злой бух, ну звичайно. Але в мене питання: якщо ваша компанія змінила назву - в неї ЄДРПОУ змінюється? Ні? А чого ж так? Це робить вашу компанію нелегитимною? Це ж типу професійний сайт, навіщо сюди тягнути цей бред?

Відповісти
  • Приклад
23.05.24 16:27

Наталія, https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/07873079/

Відповісти
  • Наталія
23.05.24 18:15

Приклад, це приклад чого???? забули з Вами порадитися яку інформацію розміщувати яку ні? та, ще на юконтроль

Відповісти
  • Сама шукай, якщо така розумна!
23.05.24 18:57

https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search

Відповісти
  • *
23.05.24 14:27

Постанови КМУ теж "підписані" печатками. Це так вони знімають з себе відповідальність про всяк випадок?

Відповісти