Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


22.03.17
21562 12 Друкувати

Довідку ОК-5 надали після нарахування лікарняних — суму допомоги перерахують

Для працівників, які за останні 12 місяців перед настанням страхового випадку мають страховий стаж менше ніж шість місяців, суму лікарняних у розрахунку на місяць обмежено розміром мінзарплати (ч. 4 ст. 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 № 1105).

Тому якщо перед настанням страхового випадку працівник пропрацював на підприємстві менше ніж шість місяців, він має підтвердити свій страховий стаж. Для цього необхідно пред’явити роботодавцю інформацію з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про страховий стаж за минулий період за формою ОК-5 або ОК-7, які надає ПФУ.

Якщо ж працівник таку довідку не надасть, суму допомоги з тимчасової непрацездатності йому розраховуватимуть із урахуванням обмежень, тобто у розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної зарплати.

У разі, якщо працівник пред’явить довідку ОК-5 чи ОК-7, що підтвердить наявність у нього шестимісячного страхового стажу, після нарахування йому лікарняних, суму такої допомоги має бути перераховано. Перерахунок проводять незалежно від того, довідку надано до закінчення 12-ти місяців з дня відновлення працездатності чи після їх закінчення. Позаяк звернення за призначенням лікарняних надійшло вчасно в терміни.

Лист ФСС з ТВП від 04.01.2017 № 5.2-28-4

За матеріалами Головбух24

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • бух
22.03.17 08:45

Справки надо подкорректировать, чтобі бухгалтер понял какой месяц включать, а какой неполный и как его включать.

Відповісти
  • Кузя
22.03.17 12:00

бух, я бы в те справки в ПФ добавила поле: общий страховой стаж за период___ ХХ лет ХХ мес. ХХ дней. А то высчитывать неудобно ручками по справке.

Відповісти
  • Бух
22.03.17 09:06

А если человек отработал больше 6 месяцев и у него достаточно страхового стажа, то начислят ему меньше, так как официальные зарплаты до 01.01.2017г. были в 2 раза меньше. То есть вновь принятым на работу ходить на больничный выгоднее чем старым сотрудникам. Да здравствуют наши "законодатели"!

Відповісти
  • Зап
22.03.17 09:30

У кого-нибудь есть возможность отправлять Заявки-расчеты по больничным через Медок в ФСС?

Відповісти
  • НатЗП
23.03.17 09:54

Зап, корабли в космос в запускаются, а заяву-розрахунок только ножками :) Видимо, это просто , чтобы бухгалтеру была возможность поотсутствовать на работе

Відповісти
  • Юлия
22.03.17 09:34

Для Зап. НЕТ!!! принимают только лично

Відповісти
  • 0123456
22.03.17 09:38

у меня вопрос: я же правильно понимаю, что справки предоставляют только лично сотруднику и по месту его прописки? А что делать сотрудникам с иногородней пропиской и не бывающих там годами? Я так понимаю, не больше минималки?

Відповісти
  • НатЗП
22.03.17 10:02

Для 0123456: Не совсем: справку можно взять лично сотруднику, но в любом ближайшем отделении ПФ. У нас девочки-мальчики со всех областей Украины замечательно в Киеве берут в любых районах.

Відповісти
  • Кузя
22.03.17 11:57

НатЗП, это правда, подтверждаю.

Відповісти
  • Мирра
22.03.17 16:54

Скажите, а для расчета декретных тоже нужна эта справка?

Відповісти
  • Лиля
24.03.17 09:04

Мирра, да, если это новый работник, который отработал у вас меньше полугода-года. Чтобы определить сколько месяцев стажа он заработал за последние 12 месяцев

Відповісти
  • Марина
05.11.18 00:54

Подскажите пожалуйста справку нужно брать ели ходишь на больничный детский ?
Я работаю уже больше 5 лет на одном предприятии. 

Відповісти