Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


19.04.17
2856 0 Друкувати

Пiсля виходу на роботу основного працiвника, на попереднє мiсце повертається працiвник, який був переведений на цю посаду тимчасово. А прийнятий за строковим договором працівник звільняється

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Юридичний департамент

Про розiрвання строкового договору

ПИТАННЯ: Жiнку перевели на iншу посаду на перiод перебування основного працiвника у вiдпустцi для догляду за дитиною до досягнення нею трьох рокiв. Як бути з нею пiсля виходу з вiдпустки основного працiвника?

ВIДПОВIДЬ: За статтею 2 Закону України «Про вiдпустки» право на вiдпустки працiвникам забезпечується гарантованим наданням вiдпустки певної тривалостi iз збереженням на цей перiод мiсця роботи (посади), заробiтної плати (допомоги) у випадках, передбачених законодавством. Це стосується i вiдпустки, що надається жiнцi для догляду за дитиною до досягнення нею трьох рокiв.

На час вiдсутностi основного працiвника, який перебуває в такiй вiдпустцi, на цю посаду може бути переведено iншого працiвника за дотримання вимог ст. 33 КЗпП. Таке переведення є тимчасовим, про його строковий характер потрiбно зазначити в наказi про переведення для замiщення посади вiдсутнього працiвника. Оскiльки жiнка має право використати вiдпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трьох рокiв частково, у зв'язку з чим i достроково стати до роботи, в наказi про переведення для замiщення її посади iншим працiвником доцiльно зазначати, що такий працiвник переводиться на строк вiдпустки для догляду за дитиною такої працiвницi до дня її фактичного виходу з вiдпустки.

Пiсля виходу на роботу основного працiвника на попереднє мiсце роботи повертається працiвник, який був переведений на цю посаду тимчасово.

Якщо на посаду працiвника, тимчасово переведеного на посаду працiвницi, яка перебуває у вiдпустцi для догляду за дитиною до трьох рокiв, приймається iнший працiвник, вiн пiдлягає звiльненню, оскiльки з ним має укладатися вiдповiдний строковий трудовий договiр, про що також слiд зазначати в наказi про прийняття на роботу, а саме: «Такий-то працiвник призначається на посаду на час переведення такого-то працiвника на посаду такої-то працiвницi, що перебуває у вiдпустцi для догляду за дитиною, до дня її фактичного виходу на роботу».

Головний спецiалiст, Анна НIКИТКО

"Праця i зарплата" N 13 (1025), 05 квiтня 2017 р.

За матеріалами Навчальний центр "Домінанта"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам