Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


20.04.17
23529 6 Друкувати

Штатний розпис: зворотний зв’язок

Зовсім нещодавно* ми з вами говорили про те, як скласти штатний розпис. А сьогодні підготували ще один матеріал на цю тему, у якому зібрали ваші «найгарячіші» запитання.
* Стаття «Штатний розпис: «кадрова азбука"» (журнал «Бухгалтер 911», 2017, № 8).Чи показувати в штатному розписі посади співробітниць, які знаходяться у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами і для догляду за дитиною?

Обов’язково! Поки матуся знаходиться у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років за нею зберігається місце роботи (посада). Це вимога ч. 3 ст. 2 Закону про відпустки.

Іншими словами, посада, яку працівниця обіймала перед початком декретної відпустки, не стає вакантною з її виходом у таку відпустку. Ця посада продовжує бути зайнятою працівницею. При цьому на таку посаду можуть бути прийняті інші працівники за строковим трудовим договором.

Як у штатному розписі вказувати працівників-почасовиків?

Розпочнемо з того, що для госпрозрахункових підприємств єдиної типової форми штатного розпису не існує. Тому кожне підприємство має право розробляти його, як кажуть, «під себе». При цьому у варіантах штатного розпису «для бюджетників» почасовиків оминули стороною. Ми пропонуємо вам три варіанти відображення почасовиків у штатному розписі.

Перший — ввести в штатному розписі окрему графу «Годинна тарифна ставка», а в графі «Місячний фонд заробітної плати» за почасовиками проставляти суму, яка дорівнює добутку годинної тарифної ставки і середньомісячної кількості робочих годин у тому календарному році, на який затверджується штатний розпис (за умови відсутності інших постійних доплат і надбавок за цією професією (посадою, роботою)).

Другий — вивести середньомісячний оклад, помноживши годинну тарифну ставку на середньомісячну кількість робочих годин у календарному році. Отриману суму проставити в графі «Посадовий оклад». При цьому у виносці або в примітці вказати, що за цією професією (посадою, роботою) застосовується погодинна оплата праці, а в графі «Посадовий оклад» проставлений середньомісячний оклад + розписати порядок його розрахунку.

Третій — розмір годинної тарифної ставки за конкретною професією (посадою, роботою) проставляти в графі «Посадовий оклад». При цьому у виносці або в примітці вказувати, що за цією професією (посадою, роботою) застосовується погодинна оплата праці. Графу «Місячний фонд заробітної плати» заповнюєте так само, як і в першому варіанті.

Усі три варіанти активно застосовуються на практиці. Обирайте!

Чи обов’язково вказувати в штатному розписі назви структурних підрозділів?

Штатний розпис — це документ, що встановлює для даного підприємства, установи, організаціїструктуру, штати і посадові оклади працівників (див. лист Мінпраці від 27.06.2007 р. № 162/06/187-07). Тому якщо у вас на підприємстві є структурні підрозділи, ми б вам рекомендували їх відобразити в штатному розписі. Це, зокрема, полегшить формування документів, що складаються (заповнюються) під час прийому працівника на роботу.

Наприклад, Інструкція № 58** вимагає, щоб у трудовій книжці працівника вказували: «Прийнятий (до такого-то цеху, відділу, підрозділу, ділянки, виробництва)» із зазначенням конкретного найменування, а також роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник. Цей запис роблять строго відповідно до тексту наказу (розпорядження) про прийом на роботу. А при складанні такого наказу (розпорядження) використовують дані штатного розпису.

** Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58.

Якщо у підприємця практично кожного місяця змінюється кількість працівників (наприклад, двоє звільнилося, один прийнятий або, навпаки, звільнився один, а прийняли двох), чи потрібно постійно змінювати штатний розпис?

Спершу вам потрібно визначитися з необхідною чисельністю штатних одиниць і зафіксувати їх в штатному розписі. Припустимо, що підприємцеві для нормальної роботи потрібні 4 продавці-консультанти, які б працювали в нього повний робочий день. Цю кількість (необхідні 4 штатні одиниці) фіксуємо в штатному розписі.

Якщо працівники звільняються, то посади (штатні одиниці), які вони обіймали, стають вакантними. Тобто ви можете прийняти на них інших осіб у межах затвердженого вами штату (4 одиниці). Постійно вводити/виводити штатні одиниці у зв’язку з прийомом/звільненням працівників вам не потрібно, якщо, звичайно, не змінюється потреба в працівниках.

У штатному розписі за окремими посадами встановлені різні оклади. У якому документі можна зафіксувати, якому працівникові який оклад установлений?

Дійсно, у класичному варіанті штатного розпису не вказують прізвища працівників, які обіймають певні посади (одиниці). Це дуже зручно, оскільки дозволяє не перезатверджувати його у зв’язку з «текучкою» кадрів.

Якщо ж вам необхідно «прив’язати» зайняті посади (одиниці) до конкретних працівників, із зазначенням їх П. І. Б., окладів (тарифних ставок), а також побачити вакантні посади, то для цих цілей підійде документ з назвою штатно-посадова книга.

Це необов’язковий документ. Його форму ви розробляєте самостійно. У загальному випадку він буде схожий на штатний розпис, але з графою П. І. Б. працівника.

Зверніть увагу: штатно-посадова книга не такий статичний документ, як штатний розпис. По суті — це документ оперативного реагування, тому він змінюватиметься залежно від кількісної і якісної зміни складу працівників підприємства.

Така книга не потребує затвердження наказом (розпорядженням) керівника підприємства і частенько ведеться олівцем.

Інші матеріали із "Бухгалтер911", 2017, №16:
Сумісники: трудова книжка і не лише
Критерії ризиків для блокування податкової накладної: до чого готуватися?
«Складні» товари «стукають у двері», або «РРО-наїзд»
«Трудові» штрафи: пробіжка по листах Держпраці
Якщо «березнева» «послугова» податкова накладна зареєстрована за старою формою…
Водна рента: розбираємося із заповненням декларації
«Штрафна» різниця для високодохідників: чи такий страшний біс…
Отримуємо дивіденди і обліковуємо їх отримання
«Електронна взаємодія з податківцями»: нюанси
Індексація зарплати за квітень 2017 року
Витрати загальносистемника: чи можна врахувати ЄСВ?
«Як це працює?»: звільнення від ЄСВ для підприємців

Передплатити "Бухгалтер911"

Коментарі
  • Надя
20.04.17 06:56

Якщо на підприємстві є 1 бухгалтер і він знаходиться в відпустці по догляду за дитиною до 3-ьох років. На її посаду прийнятий інший бухгалтер по строковому трудовому договору. як заповнити в штатному розписі стовпчики кількість штатних одиниць? (2 чи 1?), посадовий оклад, місячний фонд з/п (з/п одного бух/ра чи двох)?

Відповісти
  • Радуга
20.04.17 07:41

Надя, штатна одиниця 1, оклад за 1 одиницю, фонд за 1. А взагалі фонд оплати праці штатного розкладу та фактичний фонд оплати праці можуть відрізнятись.

Відповісти
  • Катя
20.04.17 13:14

На предприятии с 01.04.2017 остались работать (до принятия решения учредителями о дальнейшей судьбе предприятия) директор и секретарь. Все остальные сотрудники (5 чел.) уволились. Числятся еще две мамочки в отпуске по уходу за реб. до 3-х лет. (одна до отпуска занимала должность секретаря, а вторая - проектировщика). Подскажите, пожалуйста, как правильно составить штатное с 01.04.2017(поднимаю оклады на 10 грн)? Я планировала оставить только директора и секретаря. Теперь сомневаюсь из-за проектировщицы, которая находится в отпуске по уходу. Помогите, пожалуйста.

Відповісти
  • торри
20.04.17 16:37

Катя- проектировщицу тоже указываете. Обязательно!

Відповісти
  • Катя
20.04.17 17:04

торри, Спасибо!

Відповісти
  • бух
20.04.17 18:58

если на предприятии 2000 человек, каждый месяц 60-80 увольняется и столько же (+-20) принимается на работу, 150 человек в отпуске по уходу за ребенком. Неужели кто-то думает, что можно поддерживать в актуальном состоянии поименное штатное расписание?!!

Відповісти
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
59529 222
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно