Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


26.04.17
7477 12 Друкувати

Підприємницька діяльність не вважається трудовою, тому не є роботою за сумісництвом чи за основним місцем

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Департамент заробiтної плати та умов працi

ПИТАННЯ: Чи вважатиметься сумiсництвом робота особи на посадi директора ТОВ, якщо така особа є водночас фiзичною особою - пiдприємцем?
Чи можна вважати фiзичну особу - пiдприємця такою, що працює за основним мiсцем роботи?

ВIДПОВIДЬ: Особи, якi провадять пiдприємницьку дiяльнiсть, є пiдприємцями. Пiдприємництвом вважається господарська дiяльнiсть, що провадиться для досягнення економiчних i соцiальних результатiв. Вiдповiдно до ст. 50 Цивiльного кодексу України фiзична особа з повною цивiльною дiєздатнiстю має право на провадження пiдприємницької дiяльностi, яку не заборонено законом.

Фiзична особа - пiдприємець виконує роботи, надає послуги замовниковi як приватний пiдприємець тiльки на пiдставi цивiльно-правових договорiв (договорiв пiдряду, про надання послуг тощо). Оскiльки провадження пiдприємницької дiяльностi регулюється нормами господарського i цивiльного права, оформлення вiдносин пiдприємства з фiзичною особою як пiдприємцем можливе лише на пiдставi цивiльно-правового договору. Фiзичнi особи, якi працюють за такими договорами, не зараховуються до штату працiвникiв пiдприємства й на них не поширюються норми трудового законодавства.

Водночас фiзична особа - пiдприємець має право працювати на умовах трудового договору. У такому разi, незважаючи на одночасне виконання робiт (надання послуг) фiзичною особою - пiдприємцем, робота цiєї особи на умовах трудового договору з вiдповiдним оформленням трудових вiдносин не може вважатися сумiсництвом.

Відповідно до ст. 21 КЗпП працiвниковi надано право реалiзувати свої здiбностi до працi через укладення трудового договору на одному чи водночас на кiлькох пiдприємствах, в установах, органiзацiях. Це дає змогу працiвникам, крiм основного трудового договору, укладати договори про роботу за сумiсництвом.

Сумiсництво - це виконання працiвником, крiм основної, iншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору, у вiльний вiд основної роботи час на тому самому або на iншому пiдприємствi, в установi, органiзацiї чи у фiзичної особи.

Оксана ГУЗЕНКО, головний спецiалiст

"Праця i зарплата" N 12 (1024), 29 березня 2017 р.

За матеріалами Навчальний центр "Домінанта"
Теги:
Коментарі
  • Юра Г.
26.04.17 05:32

Полностью согласен с АВТОРОМ, вот только почему с ХОЗЯЙСТВЕННОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ, А НЕ ТРУДОВОЙ, НАЧИСЛЯЮТ ВЗНОСЫ В ППЕНСИОННЫЙ ФОНД? Когда будет продолжение и это беззаконие отменят (взносы в пенсионный?)

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Натали
26.04.17 09:21

Юра Г., почему же это ЕСВ не платится с трудовой деятельности??? С какой это радости?Вы предлагаете, чтоб ФЛП с хоздеятельности в принципе не платил ЕСВ? Тогда за какой, прошу прощения, шиш он будет получать пенсию?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Юра Г.
26.04.17 10:38

Натали, з фонду оплати праці, як це вимагає чинне законодавство Украины. И не треба давити на ....

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Елена
26.04.17 10:56

Извините, не вижу связи между предпринимательством и работой по совместительству. Получается, прежде чем принять на работу совместителя, работодатель обязан проверить по реестру минюста, не является ли он ЧПшником, и если является, то совместителем его взять нельзя, только в штат? Или что они хотели сказать своими выводами? И где прописана такая обязанность для работодателя?

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Валентина
26.04.17 21:42

Елена, А какая Вам разница, при оформлении на работу, с записью в трудовой, он будет работать, как по основному месту или по совместительству? Все требования для них одинаковые. Вот если приходит на работу оформляться человек и говорит, что его утраивает только совместительство - тогда Вы уже думаете, нужен Вам основной сотрудник или совместитель. А отчитывать Вам, что он является ФОП, никто не обязан. Не заморачивайтесь на этих новостях. Это было всё известно очень давно, как появились ФОПы. Оформляйте, как всех, по заявлению и с записью в трудовой. Удачи всем.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ммм
26.04.17 11:08

Да, логика "железная". Побольше срубить взносов ЄСВ. Плати дважды по 704 грн. Задолбали эти двойные стандарты. Как на соц льготу, так ФОП и наемное лицо (одновременно) не имеет право, как ЄСВ, так плати в двойном размере.

Відповісти
    Оцінити
  • 13
  • 0
  • Иринка
26.04.17 11:45

ФОП платит налог ЕСВ 704 грн.,зачислен в штат на предприятие и за него платят ЕСВ с зарплаты,т.е двойной платеж идет в ПФУ.А на пенсию идут оба платежа?

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Валентина
26.04.17 21:44

Иринка, Да оба. Мой муж очень долго работал, как по основному месту так и совместительству и как ФОП. И все ЕСВ зачислены.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • ,,,,,,,,,,,,,,,,,
27.04.17 10:20

Валентина, спасибо за хорошую новость.Где-то читали,что не учитывается ЕСВ,если и ФОП и работник штатный

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Любитель
26.04.17 16:43

При выходе на пенсию все ФОП-шники будут "приятно" удивлены... Предпринимательский стаж не имеет ничего общего с трудовым стажем, нет 35 лет гуляй лесом.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • бурундук
26.04.17 17:28

Любитель, пора уже успокоиться и принять что на пенсию будем уходить лет этак в 120 для верности ( а то вдруг доживут)

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Валентина
26.04.17 21:45

бурундук, Вы прям в точку. Вот уж повеселили, а то всё о грустном.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27527 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд