Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.06.17
11780 12 Друкувати

Як правильно розрахувати 180-денний строк за зовнішньоекономічними операціями

Тимчасова норма щодо скороченого максимального строку для розрахунків за операціями з експорту й імпорту товарів у 120 днів була скасована постановою Правління НБУ "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 25.05.2017 р. № 41 (далі — Постанова № 41).

У зв’язку із цим, починаючи з дати набрання чинності Постановою № 41, а саме — із 26.05.2017 р, розрахунки за операціями з експорту й імпорту товарів, передбачені в ст.ст. 1 та 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», здійснюються в строк, що не перевищує 180 к.дн.

Окрім того, регулятор у листі від 08.06.2017 р. № 40-0005/40465 зазначив, що з 26.05.2017 р. на випадки незавершення розрахунків за експортними, імпортними операціями, за якими на зазначену дату не встановлено перевищення 120-денного строку розрахунків, поширюватимуться норми Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» щодо 180-денного строку розрахунків.

Банки за попередній звітний місяць (травень) надають податковим органам інформацію про виявлені у звітному місяці факти порушень у разі ненадходження в законодавчо встановлені строки (або строки, визначені у висновках) виручки, товарів у випадках, коли протягом звітного місяця:

  • установлено перевищення 180-денного строку розрахунків;
  • у період до набрання чинності Постановою № 41 установлено перевищення 120-денного строку розрахунків.
За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Машуня
13.06.17 08:31

Как же приятно начинать рабочий день с хороших новостей! У меня как раз экспорт не укладывается в старые сроки уже на 8 дней. А теперь, думаю, успеем :)

Відповісти
  • Україночка
13.06.17 15:18

Машуня, у меня к Вам вопрос не по теме. Может быть Вы в курсе, есть ли какие-то требования к названию предприятия на английском?

Відповісти
  • Машуня
13.06.17 16:46

Україночка, знаете, не претендую на истину, но требований к названию на английском я нигде не нашла. Есть только требования и ограничения к названию на украинском. Вплоть до того, что Вы можете воспользоваться просто обычной транслитерацией, например: TOV "Romashka". Но чаще берут аналог нашего ТОВ - LLC или LTD "Romashka" (я лично склоняюсь к LLC). Это может быть TOV "Skhid" или LLC "East". Важно закрепить название на английском в Уставе, если Вы собираетесь вести ВЭД. У меня три ТОВ, два из которых LTD "..." и одно LLC "...".

Відповісти
  • Україночка
13.06.17 20:18

Машуня, спасибо большое!!! Я тоже сторонник LLC, но директор очень хочет TOV. Вот и пытаюсь найти какие-то требования, возможно, закрепленные законодательно.

Відповісти
  • Машуня
14.06.17 14:13

Україночка, на мой взгляд, ТОВ очень патриотично ))).

Відповісти
  • Елена
14.06.17 12:12

Україночка, для Вашего директора объясните, что в иностранном государстве нет аббревиатуры TOV!!!!-неужели это и так непонятно?????)))) почему-то все пишут LLC LTD,правда же?)))

Відповісти
  • Україночка
14.06.17 13:38

Елена, спасибо! Я не сторонник - "просто объясните" :), требования относительно названия на украинском закреплены законодательно, потому и спрашивала относительно английского - закреплено ли это в ЗУ...

Відповісти
  • Олександр
14.06.17 00:08

Так а якщо я уклав контракт з термiном 120дн до цього закону та товар потрапив вже у ЕС. То на 180 дн я не можу змiнити???

Відповісти
  • Машуня
14.06.17 14:19

Олександр, якщо Ви укладаєтеся в строк 120 днів, навіщо змінювати умови контракту? Там може бути і строк 88 днів ). Контракт - це Ваші взаємовідносини із покупцем, а валютне регулювання - це відносини з банком та ДФС.

Відповісти
  • Елена
14.06.17 12:14

Олександр, та доп.соглашение сделайте и всееееее, что, мол, в связи с изменениями в Законодательстве Украины(ссылка на закон,или что там приняли...) считать редакцию п.-та такого-то в следующем тексте....

Відповісти
  • Виктор
15.06.17 15:15

а неоплаченный импорт тоже под контролем??

Відповісти