Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


18.07.17
29503 14 Друкувати

Подiл щорiчної вiдпустки, тривалiсть основної безперервної частини якої менш як 14 днiв, є порушенням

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ

Департамент заробiтної плати та умов працi

Подiл щорiчної вiдпустки

ПИТАННЯ: Чи можна за угодою мiж роботодавцем i працiвником дiлити щорiчну вiдпустку на частини будь-якої тривалостi без дотримання обов’язкової умови, що одна iз таких частин вiдпустки становитиме не менш як 14 календарних днiв?

ВIДПОВIДЬ: Згiдно зi ст. 8 Конвенцiї Мiжнародної органiзацiї працi N 132 (переглянутої) 1970 р. про оплачуванi вiдпустки (ратифiкована Законом України вiд 29.05.2001 р. N 2481-III) розбивка щорiчної оплачуваної вiдпустки на частини може бути дозволена компетентним органом або iншим вiдповiдним органом у кожнiй країнi. Якщо iншого не передбачено угодою, яка стосується роботодавця i зацiкавленої особи, що працює за наймом, i за умови, що тривалiсть роботи такої особи дає їй право на це, одна iз таких частин вiдпустки складається принаймнi з двох безперервних робочих тижнiв.

Законом України "Про вiдпустки" (далi - Закон) установлено державнi гарантiї права на вiдпустки, визначено умови, тривалiсть i порядок надання їх працiвникам.

За статтею 12 Закону щорiчну вiдпустку на прохання працiвника може бути подiлено на частини будь- якої тривалостi за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менш як 14 календарних днiв.

Тобто подiл щорiчної вiдпустки, тривалiсть основної безперервної частини якої становить менш як 14 календарних днiв, є порушенням законодавства про вiдпустки.

Вiталiна КОРКУШКО,

завiдувач сектору Олена УСЕНКО,

головний спецiалiст

"Праця i зарплата" N 22 (1034), 14 червня 2017 р.

За матеріалами Навчальний центр "Домінанта"
Теги:
Коментарі
  • Ольга
18.07.17 08:51

Покажите мне бухгалтера (особенно единственного), который ходит в отпуск не менее 14 дней....Или на нас закон об отпусках не распространяется, или они и вправду считают, что все их блокировки, вирусы, вечные сбои в приеме отчетности, маразматические нововведения в законодательство никак на это не влияют.

Відповісти
    Оцінити
  • 59
  • 0
  • Oksana
18.07.17 09:35

Ольга, согласна, я последний раз была в отпуске летом 2014 аж 10 дней, и то не оплачиваемых, т.к. по правильному у нас никто не ходит в отпуск и больничных нет. Я думаю таких большинство.

Відповісти
    Оцінити
  • 27
  • 2
  • ок
18.07.17 09:05

да им пофиг можем мы себе отпуск позволить или нет, но увидеть в этом нарушение всегда будут рады

Відповісти
    Оцінити
  • 24
  • 0
  • Наталія
18.07.17 09:14

Та ви шо-о-о-о!!!! Я не проти на 30 календарних днів піти, але ніяк не виходить. Адже я і бухгалтер по зарплаті, і касир, і кадровик. А тут одні звіти до 7 числа, аванс, до 20 персоніфікація, а ще і квартальні звіти. А ще комусь приспічить у відпустку, а то і звільнитися. Когось прийняти. А ви кажете, порушення. Ха-Ха настрашили.

Відповісти
    Оцінити
  • 40
  • 0
  • ОЛЕГ
21.07.17 14:29

НЕ ЗАБАГАТО ПОСАД ЯКЩО КАДРОВИКИ ПОРУШУЮТЬ КЗОТ ТО ПРО ЩО МОЖЕМО ДИСКУТУВАТИ

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ирина
18.07.17 09:37

Наталія, в нас те ж саме - наказами та у табелі відпустка, щоб порушень не було, а по факту...

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • Бух2
21.07.17 08:28

Ирина, Я пропоную: один раз у рік дозволяти подавати звітність з запізненням. Хто за - до депутатів!

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Елена
18.07.17 10:34

А сотрудник хочет на 12 дней пойти, а потом еще на 5, а оставшиеся 7 распределить к праздникам и переносам рабочих дней. Так мне его расстреливать? Или не пуЩать?)

Відповісти
    Оцінити
  • 13
  • 0
  • ^^^
18.07.17 11:26

Елена, не пущать, иначе штраф заработаете.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Бося
18.07.17 10:46

Елена, так он же, глупенький :) не знает, что это Вы ж его права защищаете :))) Доктор сказал - в морг, значит в морг. :))) А серьезно, никто, случайно, не знает навскидку, а какие там за это страшное нарушение :) штрафы? искать некогда, да и просто уже не хочется, надоело... "ты виноват уж тем, что хочется мне кушать..", прав был старина Крылов :)))

Відповісти
    Оцінити
  • 23
  • 0
  • Как-то так
18.07.17 13:05

-Відповідно до частин першої - четвертої статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, виплата її не в повному обсязі, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 510 до 1700грн.)-Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті КУпАП, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, або ті самі діяння, вчинені щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 1700 до 5100грн.).-За порушення вимог трудового законодавства – штраф у розмірі мінімальної заробітної плати (3200,00грн.) на підставі абзацу восьмого ч.2 ст. 265 КЗпП.

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Бося
18.07.17 18:47

Как-то так, Спасибо! Хоть знать, за что торговаться, в случае чего, не дай Бог.. :))))))

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • людмила
31.07.18 13:08

А у нас один работник не догулял 3 дня,и хотел взять 2 дня,а после своих выходных(по графику) еще 1 день. Это по закону верно?

Відповісти