Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


25.07.17
3808 1 Друкувати

У заявi про надання вiдпустки без збереження зарплати зазначаються сiмейнi або iншi обставини, що спричинили потребу в такiй вiдпустцi. Рiшення надавати чи не надавати таку вiдпустку належить до компетенцiї роботодавця

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО ПРАЦI ТА СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Сектор режимiв працi, вiдпочинку та норм працi

Вiдпустка за сiмейних обставин

Питання: Чи потрiбно для отримання вiдпустки без збереження зарплати за сiмейних обставин чiтко зазначити, якi саме конкретнi сiмейнi обставини (наприклад ремонт у квартирi) виникли?

I. Степанов, Одеська обл.

Вiдповiдь: Статтею 25 Закону України "Про вiдпустки" (далi - Закон) перелiчено обставини, за яких працiвниковi обов'язково на його бажання надається вiдпустка без збереження заробiтної плати.

За статтею 26 Закону за сiмейних обставин та з iнших причин працiвниковi також може надаватися вiдпустка без збереження заробiтної плати на термiн, обумовлений угодою мiж працiвником та власником або уповноваженим ним органом, але не бiльш як 15 календарних днiв на рiк.

Отже, вiдпустки без збереження заробiтної плати можна умовно роздiлити на два види:

Ø  такi, що надаються працiвникам унаслiдок суб’єктивного права, яке вони мають за законом, при цьому перелiк обставин, за яких такi вiдпустки обов'язково надаються, є вичерпним;

Ø  такi, що надаються за погодженням сторiн, можливiсть надання та тривалiсть яких визначається за погодженням сторiн, при цьому законодавством iмперативно їхня тривалiсть обмежена 15 календарними днями на рiк.

Для одержання вiдпустки за ст. 26 Закону працiвник у заявi на iм’я роботодавця про надання такої вiдпустки має зазначити сiмейнi або iншi обставини, що спричинили потребу в такiй вiдпустцi. Перелiк цих причин законодавством не встановлений, оскiльки їхня важливiсть залежить вiд конкретних обставин, що можуть скластися в життi того чи iншого працiвника. А отже, рiшення надавати чи не надавати працiвниковi з тiєї чи iншої причини таку вiдпустку належить до компетенцiї роботодавця.

Вiталiна КОРКУШКО, завiдувач сектору

"Праця i зарплата" N 21 (1033), 07 червня 2017 р.

За матеріалами Навчальний центр "Домінанта"
Теги:
Коментарі
  • Белка
25.07.17 16:30

А если не указывать причину, просто писать "по сімейним обставинам"?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28690 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд