Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


06.09.17
5248 5 Друкувати

Фізособа-єдиноподатник отримала безповоротну фінансову допомогу: як оподаткувати

Доходи єдиноподатника, отримані від господарської діяльності й оподатковані єдиним податком за правилами глави першої розділу XIV Податкового кодексу України, не включають до складу загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи.

Якщо підприємець отримує інші доходи, ніж від підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковують за загальними правилами, встановленими для платників податку — фізичних осіб.

Безповоротна фінансова допомога не є результатом проведення господарської діяльності фізособи-підприємця, тому її оподатковують за нормами для оподаткування доходів фізичних осіб. Тобто з неї доведеться сплатити ПДФО за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5%.

Лист ДФС від 29.08.2017 р. № 1757/6/99-99-13-01-02-16/IПК

За матеріалами Головбух24
Теги:
Коментарі
  • Татьяна
06.09.17 10:45

А если физлицо-единщик вносит с формулировкой "Собственные средства" надо облагать налогами?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Андрій
06.09.17 12:20

Татьяна, згідно роз'яснень ДФС, власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку. http://zir.sfs.gov.ua/main/bz/view/?src=ques

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • бух
06.09.17 15:20

Андрій, то есть если я например одолжила денег на первую свою закупку и внесла на свой р/с то это ставить сразу в доход же?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Андрій
06.09.17 16:10

бух, Оформіть як поворотна фінансова допомога від фізичної особи (не від ФОП), якщо повернете на протязі 12 календарних місяців, то включати до доходу не потрібно, якщо в призначенні платежу напишите власні кошти, тоді потрібно включати до доходу, є роз'яснення в ЗІР, плюс консультувався в ревізорів які проводять документальні перевірки.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Світлана
06.09.17 16:01

бух, Фин. помощь, возвращенная в течении года не облагается налогом.

Відповісти