Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


11.09.17
6483 15 Друкувати

Мінфін розробив рішення, яке спростить реєстрацію податкових накладних платниками аграрного сектору

Мінфін розробив рішення, яке попередить виникнення труднощів у платників аграрного сектору при реєстрації податкових накладних. Таке рішення було прийнято, оскільки було зафіксовано тенденцію до росту відсотку зупинених накладних підприємців саме сільськогосподарського сектору.

В чому суть?

Система призупинки реєстрації ризикових податкових накладних дозволяє попереджати мільярдні скрутки з ПДВ і не дозволяє недоброчесним платникам отримувати неправомірні податкові кредити. Але іноді система спрацьовує щодо податкових накладних чесного бізнесу, в тому числі представників сільскогосподарської сфери.

Мінфін щоденно моніторить процес роботи системи у розрізі різних галузей. Ми відслідкували значне зростання кількості платників реального сектору, в яких зупинено податкові накладні / розрахунки коригування (ПН/РК), в галузі сільського, лісового та рибного господарств. Відповідно до яких, ПН/РК, виписані в червні 2017 року у цій галузі, складали 5% від загальної кількості зупинених накладних, в липні — 18%, в серпні — 29%.

Після чисельних зустрічей і обговорень з представниками аграрного бізнесу, Мінфін напрацював і узгодив рішення, яке дозволить ДФС покращити роботу системи призупинки реєстрації ризикових податкових накладних, аби уникнути призупинки накладних платників реального сектору економіки.

Для спрощення процесу Мінфін розробив такі зміни до критеріїв.

Тепер:

1.Для всіх платників. Платники можуть надати документи (технологічну картку) до здійснення операції, і вона буде розглянута протягом 10 робочих днів. Якщо ця картка за встановленою формою врахується ДФС, податкові накладні / розрахунки коригування за цією операцією зупинятися не будуть.

2.Для платників сільскогосподарського сектору. Технологічна картка враховуватиметься автоматично системою Моніторингу без розгляду ДФС, якщо:

2.1. платника – товаровиробника сільскогосподарського сектору внесено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України»

2.2. платник на 31 грудня 2016 року застосовував спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України (в редакції, що діяла на 31 грудня 2016 року)

2.3. А також якщо такі платники (пункт 2.1, 2.2) мають загальну площу власної чи орендованої земельної ділянки понад 200 га включно станом на 1 січня 2017 року, що задекларована до 20 лютого 2017 року та за період з 1 січня 2017 року не було одночасної зміни засновника і директора підприємства.

Що це дає?

За результатом затверджених змін, чесні платники сільськогосподарського сектору зможуть реєструвати ПН/РК без зупинень. Зміни напрацьовані та знаходяться на узгоджені в ЦОВ.

Інформація по темі:

Мінфін планує внести деякі зміни у Таблицю платника
Мінфін продовжує змінювати Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної

За матеріалами Мінфін
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Шурик
11.09.17 13:21

Неужели у шоколадного кроля блокируйт ? Махок пальцем в небо.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Кузя
11.09.17 14:07

Скрутчикам - раздолье. Смысл в этой системе теперь?

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Светлана
11.09.17 14:22

А НЕ сельскохозяйственные так и будут ни в чем себе не отказывать...

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 0
  • Нона
11.09.17 14:29

А витяги сьогодні не приходять :(((((

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Евгения
11.09.17 15:03

А остальным что делать?Как дальше работать...Опускаются руки.Обидно,что у нас просто так блокируют услуги транспорта.Не вижу смысла в дальнейшей работе в таких условиях.Мы уже потеряли пару контрагентов.Если дальше так пойдет,останемся без работы.

Відповісти
    Оцінити
  • 11
  • 0
  • Євенія
11.09.17 15:17

Просто феєрічно! Кожного разу перли все краще і краще. А всі інші скрутчики чи що?!!!! Скрутчики і зараз себе не погано почувають, а вот реальний бізнес просто буде зникати, причому дуже швидко.

Відповісти
    Оцінити
  • 13
  • 0
  • Бусяка
11.09.17 15:19

А, как же отмена, блокировки,обещанная Южаниной, и внесение законопроекта с понедельника 11.09.2017?

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • Анна
11.09.17 15:37

Бусяка, вся эта отмена была для отвода глаз!! Лично я уже чуда не жду, а наоборот настраиваюсь еще на кикие-нибудь пакости с ихней стороны!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Андрій
11.09.17 16:00

Тобто проблеми з блокування тільки в аграрному секторі?

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Анна
11.09.17 16:10

По крайней мере так думают налоговики! А то, что у всех остальных ЖОПА им наплевать!!!!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • masha
11.09.17 17:20

они сами признали, что блокирую реальный сектор экономики "Но иногда система срабатывает относительно налоговых накладных честного бизнеса, в том числе - представителей сельскохозяйственной сферы." ИНОГДА???? да они вообще обалдели, 2 месяца услуги, работы, производители в таком ужасе, и о чудо давайте защитим сельское хозяйство. я не против этой отрасли, но почему такой избирательный подход?Г-жа (или вовсе не госпожа) Южанина делайте, что нибудь Вы же ОБЕЩАЛИ. Забыли уже? .

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
  • Ник
11.09.17 22:18

подскажите , если таблицу принято, это означает что НН с указанным на выходе кодом услуги блокировать не будут, или они еще что то приплетут, типа объёмы больше 500тыс и тому подобное?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Анна
12.09.17 08:51

Ник, у Вас хотя бы приняли, у меня раньше принимали табл., а теперь на новые коды все отклоняет!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ольга
11.09.17 22:47

Ник, к сожалению это ещё не гарантия(мы подавали таблицу и потом опять был блок

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Berta
12.09.17 10:47

ОФИГЕТЬ!!!!! подай им технологическую карту!!!!!! а может ещё и доступ до клиент-банка предоставить!!!?????!!!!! а тогда ещё придумайте что бы ещё защитить эту тех.карту в органах ДФС!!! что бы затраты не были высоким (доказать в органах ДФС почему используют те или иные СЗР или минудобрения зачем запчасти на ремонт техники в таком количестве каждый год используется и много других выплывающих вопросов!!!!) ЗП по выше....... при составлении тех.карты не всегда можно предусмотреть всего и бывает что планируется посев одних культур, а фактически высеваются другие и так же с площадями посевов случается планируется, к примеру 1000 га, а засевается больше или меньше!!!!! а как доказать вам количество собранного урожая????!!!! планируем по 45 цнт пшеницы с 1 га а собрали 38 или 52????? как доказать затраты!!!!!????? тогда уж наверняка надзирателей выставляйте в поле и в кабинетах предприятий ставьте!!!! ОХРИНЕЛИ ВООБЩЕ!!!!!!!!! сколько можно издеваться над людьми!!!!!! когда уже ПОРОШЕНКО И ЕГО СВИТА НАЖРУТСЯ!!!!!!!ГОВОРИЛ ЧТО ПРОДАСТ БИЗНЕСС КОГДА СТАНЕ ПРЕЗИДЕНТОМ..."продал" за период президенства "Свиточ" и много других предприятий под себя подтюхал!!!!!!! ведет себя хуже Януковича!!!!!!

Відповісти