Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


13.09.17
22457 11 Друкувати

Надаєте фіндопомогу через касу — пам’ятайте про готівкові обмеження

Податківці роз’яснили: видачу поворотної фіндопомоги готівкою через касу підприємства відносять до готівкових розрахунків.

Це означає, що працюватиме обмеження щодо готівкових розрахунків. Тому надавати фіндопомогу через касу фірма може:

  • фізособі — у сумі не більш ніж 50 тис. грн за один день;
  • юрособі чи підприємцю — у сумі не більш ніж 10 тис. грн за один день.

Окрім цього, за словами контролерів, повернення фіндопомоги, наданої фізособі, не підпадає під норми Положенням про касові операції. Але готівкове обмеження працює в обох напрямках! Тобто, отримуючи назад надану фіндопомогу, підприємство також повинно дотримуватися допустимого максимуму готівкових розрахунків.

ІПК ДФСУ «Щодо визначення розрахунком операцій з видачі готівкових коштів на виконання договору поворотної фінансової допомоги» від 05.09.2017 р. № 1803/С/99-99-14-05-01-14/ІПК.

За матеріалами ВоБУ
Коментарі
  • Gedda
13.09.17 11:13

Подскажите, какое действует ограничение, если физ.лицо учредитель дает фин.помощь юрлицу через кассу?

Відповісти
  • Андрій
13.09.17 14:44

Gedda, 50 тис.грн. в день, якщо засновник то повернути необхідно на протязі 365 днів, в інших випадках до кінця календарного року, якщо через касу то теж в межах 50 тис.грн. в день.

Відповісти
  • Михаил
13.09.17 16:48

Андрій, ця норма уже мертва більше 2х років

Відповісти
  • Lesya
13.09.17 16:20

Андрій, а про 365 днів де написано?

Відповісти
  • Елена
13.09.17 11:32

50тыс. грн в день наличкой

Відповісти
  • Виолетта
18.09.17 13:53

Правильно ли я поняла? Физлицо учредитель через кассу может дать юрлицу до 50 тысяч с день. А когда возвращать надо будет, то юрлицу через кассу своему учредителю тоже должен до 50 тысяч в день выдавать? Или как вообще?

Відповісти
  • Проф. бух
18.09.17 14:11

Виолетта, Правильно.

Відповісти
  • Гость
18.09.17 22:05

Подскажите, пожалуйста!Под отчет (на командировку) перечисляем на корпоративную карту суммы более 50т.грн., которые снимают с карточки, но не всегда в командировке используют.Какое ограничение действует на возврат подотчетным лицом неиспользованных средств в кассу - 50т. или 10т.грн?Аудиторы твердят, что 10т. Разве это правильно?

Відповісти
  • Наталія
19.09.17 11:54

А якщо фізособа директор надає фінзайм через касу, то також до 50 тис?

Відповісти
  • Гость
19.09.17 13:56

Наталія, тут точно 50т.грн. Без вопросов.

Відповісти
  • Ольга
13.10.17 04:28

видача та повернення фіндопомоги, наданої фізособою юр.особі, не підпадає під норми Положенням про касові операції...тобто без застосування касового апарату?

Відповісти