Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


17.10.17
65134 23 Друкувати

Інформація щодо зарахування до стажу роботи періоду догляду за дитиною у контексті пенсійної реформи

У зв’язку з високою увагою громадськості до питання зарахування періоду догляду за дитиною до стажу, Міністерство соціальної політики офіційно повідомляє.

До страхового стажу зараховуються періоди, протягом яких особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за які щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до трудового стажу для призначення пенсії до 01.01.2004 року (дата набрання чинності Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”), зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Так, до 01.01.2004 року до трудового стажу включалися всі періоди перебування у трудових відносинах, в тому числі у періоди відпусток:

- для догляду за дитиною до 3-х років;

- у зв’язку з вагітністю та пологами;

- для догляду за дитиною згідно медичного висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.

Також до трудового стажу до 01.01.2004 року включався час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку.

 Починаючи з 01.01.2004 року, час догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, зараховується до страхового стажу матері при умові, якщо особа доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку та при умові отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. З 1 січня 2005 року внески за ці періоди сплачуються за рахунок коштів державного бюджету.

Сплата внесків за періоди перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами проводиться з 1 липня 2013 року.

Також, Законом України „Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій” передбачені положення щодо врахування при визначенні права на призначення пенсії за віком зокрема періодів:

- перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року по 30 червня 2013 року включно;

- перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 року до часу запровадження сплати страхових внесків за жінок, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

За матеріалами КМУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ольга
17.10.17 09:43

Ну и что с этой галиматьи можно понять? так входит или не входит?

Відповісти
  • ^^^
17.10.17 11:45

Ольга, ну типа входит. До 2004 входит, с 2005 взносы начало государство платить, значит тоже входит, с 01.01.2004 по 01.01.2005 входит если мама получала пособие.

Відповісти
  • ^^^
17.10.17 11:45

Ольга, ну типа входит. До 2004 входит, с 2005 взносы начало государство платить, значит тоже входит, с 01.01.2004 по 01.01.2005 входит если мама получала пособие.

Відповісти
  • Ольга
17.10.17 14:18

^^^, меня интересует 2016,2017

Відповісти
  • 1963
17.10.17 10:31

Как всегда,гланды через Ж-у

Відповісти
  • Я
17.10.17 10:37

Некоторые предложения перечитывала несколько раз и так и не поняла,то-ли лыжи не едут,то-ли еще чего?

Відповісти
  • О
17.10.17 11:10

Ну - нет, конечно))

Відповісти
  • Rina
17.10.17 11:15

Как бы наверное точно (запятые сами поставьте)

Відповісти
  • 111
17.10.17 11:23

Честно, я тоже не очень разобралась. Вот, допустим, в 1996 году я не работала, но родила. Училась заочно в этом периоде. Как это будет считаться?

Відповісти
  • а у нас
17.10.17 12:35

111, заочне навчання НІКОЛИ не входило до стажу. А ось діти - так, за 1996-1999 рр (відпустка по вагітності і пологах - якщо не працювали, то візьмуть 63 кал.дні - і з дати народження і до 3-х років навіть за умови, що ніде в цей час не працювали, увійде в стаж - у мене схожа ситуація - в 1997 році народила і рік після цього не працювала, але в стаж цей рік увійде - головне, зберегти копію свідоцтва про народження дитини!)

Відповісти
  • ^^^
17.10.17 11:46

111, вы не были в трудовых отношениях, значит в стаж вам этот период не входит.

Відповісти
  • Лена
17.10.17 11:44

111, входит в стаж

Відповісти
  • Елена Зп
17.10.17 12:24

т.е., если был в декрете до 30 июня 2013 года, то входит, а после - уже не входит???или входит, если был в декрете, но все равно работал???? я по основному месту работы была в декрете, а по не основному - работала, значит, в стаж войдет???

Відповісти
  • а у нас
17.10.17 12:40

з 1 січня 2004 року головне - бути зареєстрованим в соцзахисті під час відпустки по догляду до 3-х -6-ти років (незалежно від того, були ви оформлені на роботі чи ні) - тоді ваші дані будуть в базі Пенсійного Фонду.

Відповісти
  • Руслана
17.10.17 21:00

Я так понимаю, что 01.07.2013 г. в стаж не входит. Здесь все предельно четко написано. До 01.01.2004 г. - входит по старому Закону, и с 01.01.2004 г. по дату введения страх.взносов (2013г). Т.е. те кто сейчас будут уходить - те пролетают...

Відповісти
  • Бухгалтер
18.10.17 07:03

О господи почему нельзя просто и нормально все написать чтоб вся страна не терялась в догадках?

Відповісти
  • Елена
19.10.17 11:01

Бухгалтер, в справке 5-ОК и 7-ОК видно что входит, а что нет. если вы были в отпуске по уходу до 3 лет и получали государственное пособие то входит. А вот декретный больничный думаю не входит. Т.к. из него не удерживают раньше ЕСВ,подоходный. Потом одно время удерживали. Сейчас снова не удерживают. Вот про него нужно в этой справке смотреть.

Відповісти
  • Очень устали!!!
18.10.17 08:12

А конкретно "сказочники" не могут написать... до такого года -СТАЖ, после -ПРОГУЛ.... а так точно как у "1963" выражение про гланды...)

Відповісти
  • Олена
18.10.17 12:57

"до часу запровадження сплати страхових внесків за жінок, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.". А що, зараз хтось сплачує ЄСВ під час цієї відпустки ? чи я щось пропустила в цій щасливій царині ?

Відповісти
  • Зебра
19.10.17 15:22

Олена, считается что за декретчиц государство платит ЕСВ в размере не меньше минимального, и этот период зачисляется в страховой стаж.

Відповісти
  • 1)
23.10.17 15:30

А я думала, что одна ничего не понимаю))) 2002 - включается???

Відповісти
  • Евгеша
31.10.17 16:03

3,4,5,6входило. В 2017 входит только 3

Відповісти
  • Наталья
03.10.18 23:20

Я родила в 1980 ,в 1983 и в 1984 годах этот период входит в стаж или нет?

Відповісти