Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.02.18
6863 13 Друкувати

Уряд удосконалив механізм монетизації субсидій

21 лютого на засіданні Уряду було прийнято рішення про удосконалення механізму монетизації субсидій, що був запроваджений в Україні з 1 січня 2018 року.

Проект змін до відповідної постанови КМУ був розроблений Міністерством фінансів після активного обговорення цього рішення з усіма зацікавленими сторонами - Мінсоцполітики, Мінрегіоном, Казначейством, представниками ОСББ/ЖБК, експертами, народними депутатами.

Схвалений документ удосконалює механізм перерахування субвенції з державного бюджету на оплату пільг та житлових субсидій. Це вирішує ті проблемні питання, які за результатами моніторингу роботи системи, що проводить Мінфін, виникали в учасників процесу з 1 січня цього року.

Постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 1 січня 2018 року.

“Всім учасникам процесу вдалось досягти порозуміння, бо нас об’єднувала спільна мета - перехід від застарілої і неефективної моделі надання субсидій до їх монетизації й адресності. Всі сторони мають принципово однакове бачення напрямів реформування системи соціального захисту. Я дякую всім, хто долучився до розробки та доопрацювання проекту з монетизації субсидій”, - зазначив Міністр фінансів Олександр Данилюк.

Згідно з прийнятим рішенням, тепер розрахунки за квартирну плату (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком, вивезення побутового сміття та рідких нечистот будуть здійснюватись на підставі інформації управлінь соцзахисту щодо нарахованих пільг та субсидій, але не вище фактичного споживання.

Кошти Казначейство буде перераховувати на рахунки в банківських установах.

Водночас для надавачів послуг із водопостачання і водовідведення передбачено можливість спрямування коштів на розрахунки за питну воду, придбану для централізованого постачання споживачам. А для надавачів послуг із централізованого теплопостачання передбачена можливість спрямування коштів на оплату купованої теплової енергії, питну воду та послуги з водопостачання, придбані для надання послуг із централізованого постачання гарячої води.

Крім того, скорочено терміни перерахування коштів.

“Монетизація субсидій - це ефективна і дієва можливість виключити зловживання і корупцію в цьому процесі. Таким чином ми також посилюємо контроль держави за витратами на виплату субсидій”, - підкреслив Міністр фінансів.

За матеріалами КМУ
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Олесь
23.02.18 08:37

Благими намерениями до ада низвергнут.

Відповісти
  • Анна
23.02.18 09:22

они все совершенствуют и совершенствуют , а денег до сих пор не дали за эту присловутую монетаризацию

Відповісти
  • et
23.02.18 10:22

что то совсем непонятно
, это они типа сэкономить хотят? считают что их субсидии такие огроменные!!! что население типа все не потребляет? 
типа ограничить субсидии фактическим потреблением?

Відповісти
  • Олена
23.02.18 12:52

Саме так. пенсіонери не споживають тієї кількості послуг, на які по нормах надається субсидія. Інакше як пояснити "мінусові" рахунки? Моя подруга отримує платіжки з електроенергії з  переплатою за рахунок субсидії , тому що часто від'їзжає до дітей і споживає дуже мало ел/ен. То чому б не нараховувати субсидію на фатично спожиті послуги?!! І взагалі, теперішня методика їх нарахування абсолютно незрозуміла і нелогічна.Ну, наприклад,  цього року я,з зарплатнею бухгалтера і мама- пенсіонер потрапили до категорії високооплачуваного населення, бо  на платежі за комуналку на суму близько 3,0 тис.грн, отримали субсидію аж...16 грн.))))

Відповісти
  • Лена
23.02.18 10:49

А где почитать текст этого решения или постановления? Или оно еще не приняты? Хотя уже применяется с 1 января 2018 года? А может, нужно еще пообсуждать и принять решение эдак через полгода после начала его применения?

Відповісти
  • Інна
23.02.18 11:33

Лена, Так і буде...через півроку -рік....https://hromadskeradio.org/programs/reformy/monetyzaciyu-subsydiy-mozhna-provodyty-lyshe-pislya-perevirky-subsydiantiv-z-carskogo-sela-boyko

Відповісти
  • Андрій
23.02.18 10:51

Слово "вдосконалення" з уст нашого уряду, якось наторожує 

Відповісти
  • Фу
23.02.18 11:03

Ничего не поняла.

Відповісти
  • Інна
23.02.18 11:32

Да нічого ще не підписали і не вирішили (все на рівні переговорів та протиріч) . Не відомо як взагалі з 2018року ОСББ мають працювати та коли і як субсидіанти отримають манетиризацію? Все і далі у підвішеному стані. 1-етап, 2 етап...
https://hromadskeradio.org/programs/reformy/monetyzaciyu-subsydiy-mozhna-provodyty-lyshe-pislya-perevirky-subsydiantiv-z-carskogo-sela-boyko

Відповісти
  • Злодейка!
23.02.18 12:25

Когда же  отменят субсидии, как зачастую получают те, кто на джипах ездит, а работяги , стоящие за станком, и используют общественный транспорт не пользуются, да все потому, что  зар. плата большая, а руководителей частных фирм - они нищие. Сделайте такие коммунальные  расходы , чтобы все могли заплатить.

Відповісти
  • Сомневающийся
23.02.18 13:54

"Всем участникам процесса удалось достичь понимания, потому что нас объединяла общая цель - переход от устаревшей и неэффективной модели предоставления субсидий к их монетизации и адресности." Хорошо: вы признаётесь в своей тупости, неэффективности принятого вами ранее решения. Хочу услышать ответы (как вы любите говорить: "общество этого хочет"): 1. ФИО ответственного лица (ответственных лиц), разработавшего законодательные акты по принятию "неэффективной модели предоставления субсидий". 2. Сумму ущерба, принесённого государству, в результате принятия ТОГДА "неэффективной модели предоставления субсидий". 3. Заявления этих лиц: да, приняли ТОГДА не то, сумма ущерба такая-то, возместим деньги, недополученные по нашей вине, в бюджет до такого-то числа. 4. Заявление прокуратуры (полиции, НАБУ) об открытии криманальних справ. 5. Публичные извинения внезапно поумневших СЕЙЧАС членов правительства перед теми, кто критиковал ТОГДА на ТОТ момент якобы самую эффективную модель субсидирования и кого  обвиняли ТОГДА в популизме и непрофессионализме.
А что у нас получается? Ну запретили ввоз вакцин, лекарств из соседней страны, при этом посмотреть, сколько осталось в Украине "на складах" – а нафиг надо! Неблагородное это дело, да и сан не позволяет, чтобы аж сам министр (или и.о.) интересовался, а есть ли чем лечить в случае чего? Негоже: пусть холопы и челядь пониже рангом интересуются. Не завезли вовремя вакцины – подумаешь, проблему нашли! Ай-ай-ай! Умерло несколько десятков украинцев. Зато организовали тендеры и сейчас закупки лекарств "по-честному, по-справедливому". Ответственных и виновных в этом нет. 
Ну выехало несколько миллионов украинцев на работу заграницу – подумаешь! Ну не платят они налоги, ЕСВ в бюджет сейчас — ой! нашли проблему! Подымем минималку и те, кто остался, будут платить больше, чтобы хватило на выплаты нынешним пенсионерам. Зато, через 10 лет, те украинцы, которые сейчас работают заграницей, заработав деньги, вернутся в Украину и откроют свой бизнес.Т.е., ответственности за принятые (или непринятые, но нужные) решения никакой!!!!!!!!! Просто балаболят – и всё! Страну превратили в балабол-шоу...

Відповісти
  • SHADOW
23.02.18 14:38

Сомневающийся, Вы знаете, за это балабол-шоу они неплохо таки получают всяких-разных плюшек.

Відповісти
  • 123
23.02.18 16:48

Багаті і ті що мають джипи і великі маєтки вони ще мають в обл. центрах квартири в які прописалися, а в маєтках живуть їхні сім'ї (малі діти і дружина) і платять до 100 грн.Кожен день в собезах черги всі міняють склад сім'ї -і вчителі,працівники держадміністрацій, і інші в яких великі доходи,а бідні куди випишуться? Газ неякісний,через газову колонку тече вода ледь тепла,котел для того щоб не замерзла система,а палимо в камінах (в кого він ,.або пічками хто не викинув) Старенкі кажуть, що настали післявоєнні часи.Скільки вже народу згоріло і вчаділо від їхніх реформ.

Відповісти