Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


27.03.18
27373 26 Друкувати

Додаткова відпустка працівникам за роботу на персональних ком’ютерах

Згідно з пунктом 1 статті 8 Закону України «Про відпустки» окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, надаються щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці – тривалістю до 35 календарних днів.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Список виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, затверджений постановою Кабміну від 17.11.1997 р. № 1290.

Мінсоцполітики в листі від 21.09.2016 р. № 1344/13/84-16 зазначає, що розділом XXII «Загальні професії за всіма галузями господарства» вищевказаного Списку для працівників, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (у тому числі персональних комп’ютерах), передбачено надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів (позиція 58).

Ця позиція Списку поширюється на всіх працівників, на яких розповсюджується дія Закону України «Про відпустки», незалежно від обійманої посади (професії), які у своїй роботі застосовують персональний комп’ютер.

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці передбачена законодавством і має надаватися відповідним працівникам в обов’язковому порядку, у тому числі якщо колективний договір на підприємстві не укладено або в колективному договорі не встановлено гарантію щодо встановлення працівникам таких відпусток (лист Мінсоцполітики від 24.12.2013 р. № 152/13/82-13).

Згідно з Порядком застосування зазначеного вище Списку, затвердженим наказом Мінпраці від 30.01.98 р. № 16, додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно фактично відпрацьованому часу.

У розрахунок часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого днявстановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.

Облік часу, відпрацьованого в зазначених умовах, здійснюється власником або уповноваженим ним органом.

Відповідно до статті 28 Закону України «Про відпустки» особи, винні в порушенні законодавства про відпустки, несуть відповідальність згідно із законодавством.

За матеріалами ЦК Профспілки

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Лорик
27.03.18 08:54

То есть нам, бухгалтерам, тоже положено 4 дня отпуска. И я так понимаю, так как он дополнительный, его нужно отгулять, иначе он пропадет.

Відповісти
  • Бух2
27.03.18 09:53

Лорик,до чотирьох днів!
Допвідпустка відшкодовується!!!

Відповісти
  • 123
27.03.18 09:03

Мне кажется, что не только работа на компьютере, но и "работа которых связана с повышенной нервно-эмоциональной и интеллектуальной нагрузкой", нам ,как никому другому, в свете последних изменений подходит это определение, и соответственно, 4 дополнительных дня отпуска, но кто же их предоставит(((

Відповісти
  • Кет
27.03.18 09:06

придет инспектор по труду - увидит компьютер - и оштрафует за то что "неправильно ведется учет рабочего времени на работах с особым характером труда"

Відповісти
  • Марийка
27.03.18 09:35

а с введением нормы ограничения регистрации НН, так нам не то что 24+4 надо, а стаж работы год за три считать!

Відповісти
  • Лена
27.03.18 09:44

Ну, во-первых, раньше тот же Минсоц давал разъяснения, что нужны подтверждающие документы (может быть у вас комп на столе просто для мебели стоит), а, во-вторых, нам бы хоть основной отпуск отгулять, говорить о каких-то дополнительных отпусках и смешно, и грустно одновременно ...

Відповісти
  • Че
27.03.18 09:57

Пишіть вже і яка відповідальність, бо господарям - по барабану.

Відповісти
  • R.S.
27.03.18 10:30

Ми працюємо з бух. програмами, тому нічого доказувати не потрібно.

Відповісти
  • Да нам бухгалтерам молоко бесплатно надо давать))
27.03.18 10:41

Да нам бухгалтерам молоко бесплатно надо давать))

Відповісти
  • Чупа
27.03.18 16:35

Да нам бухгалтерам молоко бесплатно надо давать)),краще корову на балкон.

Відповісти
  • Балу
27.03.18 10:52

да, коллеги, и смешно и грустно......

Відповісти
  • Валентина
27.03.18 11:19

Это обязательно? или на усмотрение администрации?

Відповісти
  • Инесса
27.03.18 11:21

Забыли сообщить, что прежде ,чем раздавать такие доп.отпуска, нужно пройти аттестацию таких рабочих мест.

Відповісти
  • Бух2
27.03.18 16:36

Инесса,НЕ треба!

Відповісти
  • Аня
27.03.18 15:39

Инесса, и в коллдоговор

Відповісти
  • кузькина мать
27.03.18 12:31

А  это серьезно? и насколько? какие штрафы, если у нас все работники работают на компах и никому эти 4 дня не даются. Или опять это лазейка для штрафов?

Відповісти
  • кузькина мать
27.03.18 14:36

ЛЮДИИИИИ, опять новой бредовое письмо, и в очередной раз вынос мозга!!!!!!

Відповісти
  • Люся
27.03.18 12:40

нас, как психиатров, надо на льготную пенсию в 45 лет, мы тоже с психами имеем дело...

Відповісти
  • БухОдесса
27.03.18 13:28

Итак, подытожим, к 24 дням приплюсовать еще 4 дня за работу  с компьютером??? Итого 28 дней отпуска. Я правильно поняла???

Відповісти
  • Бух2
27.03.18 16:37

БухОдесса,якщо директор візьме розгон на до 4-ї швидкості.

Відповісти
  • хочу все
27.03.18 16:36

Нам, бухгалтерам, директора дают отпуск на неделю и при этом  обязательное  условие, чтоб никуда не уезжали  и по первому звонку примчались на работу. О 24-х днях отпуска даже не заикаемся, а уж еще и о дополнительных то и вовсе речи быть не может

Відповісти
  • Наталия
28.03.18 13:07

хочу все, Каждый сам выбирает, если Вас устраивает такое  "отношение по " Свистку"...,

Відповісти
  • Иван
27.03.18 17:53

Этот отпуск - сплошной геморрой. Если, например, взять директора. Он может и за компом сидеть в офисе, и на встречах быть. Каждый день по-разному.  А для предоставления этого отпуска, в т.ч. чтобы по отнесению его на затраты не было вопросов, нужно подтверждение за каждый день сколько времени отработано за компом. Это двойной табельный учет. Отдельно часы для зарплаты и отдельно для этого отпуска. А потом сидеть и за год высчитывать сколько человек заработал этого отпуска. Даже липу рисовать задолбешься.

Відповісти
  • Гість
25.04.18 10:11

По всій Україні приватні фірми масово порушують надання і 24 днів, бухгалтерам 14 важко видерти,  то ділять, щоб все встигати, а додаткові дні ...це вже з розряду фантастики!

Відповісти
  • Я
04.12.19 07:42

не только бухгалтерам))) Но и инженерам по ОТ и ТБ, у этих ИТР работа не сахар, а нервы не восстанавливаются :) 

Відповісти
  • Михайло
11.12.20 13:40

Чи можна брати таку додаткову відпустку, якщо в "запасі" є ще дні основної відпустки?

Відповісти