Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


24.07.18
13154 19 Друкувати

Проміжна звітність — дві форми, скорочена — раз на рік!

Автор : Войтенко Тетяна, податковий експерт

Постанова КМУ від 11.07.2018 р. № 547

Відбулося! Порядок № 419* привели у відповідність з оновленим Законом про бухоблік** (про останні новації в ньому читайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 89, с. 4). Зміни діють з 14.07.2018 р. Виняток — норма про подання фінзвітності, складеної на основі таксономії за МСФЗ в єдиному електронному форматі. Вона запрацює, як і вимагає Закон про бухоблік, з 1 січня 2019 року.

Порядок подання фінзвітності, затверджений постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419.

** Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XIV.

висновок документа

Підприємства, що ведуть бухоблік за НП(С)БО, складають проміжну (квартальну) фінзвітність у складі Балансу та Звіту про фінрезультати

Нова редакція п. 2 Порядку № 419 чітко визначає склад проміжної фінзвітності (за I квартал, перше півріччя, дев’ять місяців). До неї входять тільки дві форми: Баланс та Звіт про фінрезультати. Щоправда, такий неповний формат призначений лише для підприємств, які складають звітність за НП(С)БО. Тож сумнівів, в якому складі НП(С)БОшникам подавати проміжну (квартальну) фінзвітність, більше немає. Для них питання закрите — дві форми і крапка!

А ось на МСФЗшників, судячи з усього, таке послаблення не поширюється (про них у Порядку № 419— жодного слова). Виходить, складати проміжну фінзвітність вони повинні, керуючись МСБО 34 «Проміжна фінансова звітність». А там про два звіти мова не йде — якщо і стислі, то всі! Як це буде реалізовано на практиці? Почекаємо роз’яснень від Мінфіну.

Подають фінзвітність у ті ж самі строки залежно від адресата (п. 5 Порядку № 419):

— органам статистики: проміжну — не пізніше 25 числа місяця за звітним кварталом, річну — не пізніше 28 лютого року, наступного за звітним;

— податківцям: проміжну або річну — у строки для подання декларації з податку на прибуток. Так само фінзвітність подають контролерам виключно «прибуткові» платники.

висновок документа

Скорочену фінзвітність у складі Балансу та Звіту про фінрезультати подають один раз на рік

Тепер п. 2 Порядку № 419 приписує подавати тільки річну фінзвітність:

1) підприємствам, для яких ч. 3 ст. 11 Закону про бухоблік установлена скорочена за показниками фінзвітність у складі Балансу та Звіту про фінрезультати, тобто як мікро-, так і малим підприємствам, непідприємницьким товариствам, представництвам іноземних суб’єктів госпдіяльності (крім МСФЗ-зобов’язаних);

2) єдиноподатникам групи 3.

Проте якщо мікро-, а тим більше мале підприємство є високодохідником, то йому доведеться подати фіскалам проміжну фінзвітність у складі податковоприбуткової декларації за звітний квартал (див. лист Мінфіну від 21.02.2017 р. № 11130-02-2/4779).

Інші матеріали із "Податки та бухгалтерський облік", 2018, № 59:

Передплатити "Податки та бухгалтерський облік"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • лллл
24.07.18 09:36

объясните пожалуйста, жирафу, (мне),что нужно будет подавать ф2 год и пол года малым предприятиям? Только давайте без- "что не понятного?"

Відповісти
  • Андрій
24.07.18 10:51

А для чого подавати окремо в статистику і податкову? Ніби ж є єдине вікно? Ну принаймі я подаю туди і фінзвітність бачуть і в статистиці і в податковій

Відповісти
  • 2017
24.07.18 12:21

Для лллл: Микро и малым предприятиям надо подавать только годовую фин.отчетность только, если они не высокодоходники.   Юридические лица, которые соответствуют критериям, определенным пунктом 154.6 статьи 154 Налогового кодекса Украины, и юридические лица, которые в соответствии с Хозяйственным кодексом Украины относятся к субъектам микропредпринимательства, подают соответствующим органам годовую финансовую отчетность, предусмотренную для субъектов малого предпринимательства.

Відповісти
  • Елена
25.07.18 12:43

Однако, если микро-, а тем более малое предприятие является высокодоходником, то ему придется подать фискалам промежуточную финотчетность в составе налоговоприбыльной декларации за отчетный квартал (см. письмо Минфина от 21.02.2017 г. № 11130-02-2/4779). Если оно высокодоходное,то это уже не микро и не малое. Есть же чёткая классификация предприятий в Законе № 996.

Відповісти
  • лллл
24.07.18 13:28

2017,спасибо за понимание)) и ответ

Відповісти
  • Елена
24.07.18 12:27

Только как это объяснить статистикам. Подаем финотчетность в статистику ежеквартально, несмотря, что малыши. Стена

Відповісти
  • Нона
24.07.18 16:31

Елена, Я написала письмо, что я микро, отвезла в статистику, мадам сказала дословно - "Если хотите с нами поссорится - оставляйте письмо" Я ссориться не захотелаСдаю поквартально

Відповісти
  • 333
24.07.18 12:54

Елена, подавайте годовую и не объясняйте ничего. Они ОБЯЗАНЫ принять то, что Вы подаете, тем более, что правда на Вашей стороне.

Відповісти
  • Валентина
24.07.18 12:39

Сегодня звонила в свою статистику(Харьков) сказали,что на их сайте уже обновлен перечень отчетов,которые нам нужно сдавать.Зайдите на сайт Вашей статистики ,введите свой ЕДРПОУ  и увидите все отчеты. Финотчет - по году, 1опт- вместо годовой- квартал.

Відповісти
  • Светлана
24.07.18 15:28

Валентина, подтверждаю, посмотрела на сайте - контрольный звонок с вопросом об отсутствии штрафов, подтвердили, что малыши сдают только годовой

Відповісти
  • Ника
24.07.18 12:41

Елена! А . вы у них не спрашивайте. Просто подавайте только годовую форму.И все.
А лучше перейти на  Упрощённую форму Фин.отчета. Она вообще только годовая.

Відповісти
  • Ника
24.07.18 12:47

Елена"   Посмотрите на  сайте статистики. что именно Ваше предприятие и в какие сроки должно сдавать.
Хотя в этом году вообще Финотчетность у них исчезла из списка.
И вообще, я когда-то  тоже пыталась у них  выяснить этот вопрос, так они мне начали  рассказывать о  том, что вообще уже давно  отменили.После этого  у меня  вообще доверие и интерес к  работникам статистики   просто "ниже плинтуса".
   

Відповісти
  • Ната
25.07.18 13:01

Я в апреле пыталась узнать в статистике, должна ли сдавать квартальный баланс, так как по критериям нового закона о бухучете отношусь к микро. Они впервые от меня услышали о новых критериях и о законе. Я была в шоке. 

Відповісти
  • лю-лю
24.07.18 14:06

Финотчетности в списке статистики нет, на вопрос о финотчетности статистика мне ответила,что мы сами должны знать что нам сдвать


Відповісти
  • ззз
24.07.18 15:01

А единщику 3 группы с численностью больше 10 человек подавать квартальную отчетность?

Відповісти
  • West
25.07.18 11:41

В медке срок сдачи 1-м, 2-м  до 25.07, отчитываюсь ежеквартально, тоесь имею право сдать до 9.08, в Медке прокоментировать не могут, кто-то сталкивался? Когда крайний срок предоставления баланса????

Відповісти
  • Ната
25.07.18 12:57

West, до 25.07

Відповісти
  • Елена
25.07.18 12:34

Читайте Закон № 996 там всё досконально написано.

Відповісти
  • Юрий
25.07.18 15:06

Так, а когда он вступает в силу? и что уже за полугодие  подавать не нужно тем кто не высокодоходник? 

Відповісти