Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


18.10.18
21475 26 Друкувати

Про подання в електронному вигляді заяви-розрахунку та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам

З 1 жовтня 2018 року набрала чинності постанова правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 р. № 12 «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України», відповідно до якої у страхувальника з’явилася додаткова можливість надсилати заяву-розрахунок для надання матеріального забезпечення застрахованим особам та окремих виплат потерпілим на виробництві, а також повідомлення про виплату коштів застрахованим особам із застосуванням електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) до Фонду соціального страхування України.

Для подання заяви-розрахунку та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам із застосуванням ЕЦП страхувальник повинен укласти договір про подання електронних документів до Фонду соціального страхування України (далі – Договір) з робочим органом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України (взірці Договору у форматі DOC та PDF можна завантажити за посиланнями):

pdf-формат | MS Word-формат

Для укладання Договору страхувальнику необхідно звернутись до відділення управління за місцезнаходженням страхувальника.

Спосіб подання документа визначається страхувальником на добровільних засадах. Подання електронного документа надає страхувальнику право не подавати відповідні документи на папері. Водночас залишається можливість подавати заяву-розрахунок та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам у паперовому вигляді особисто до Фонду соціального страхування України.

Дія Договору поширюється на такі електронні документи:

звіт Ф4 Фонду соціального страхування з тимчасовою втрати працездатності за формою згідно із Порядком формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 18.01.2011 р. № 4;

заява-розрахунок та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам за формами згідно із Порядком фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженим постановою правління Фонду соцстраху від 19.07.2018 р. № 12.

Клієнтське спеціалізоване програмне забезпечення для подання електронних документів до Фонду соціального страхування України страхувальник вибирає самостійно (M.e.doc, Соната тощо). Додатково повідомляємо, що в перспективі Фонд планує запровадити електронні кабінети страхувальника та застрахованої особи.

Інформація по темі:
Як отримати допомогу з ФСС: нові правила з 1 жовтня

Основні положення нового порядку фінансування лікарняних

Заява-розрахунок для виплати матеріального забезпечення має бути подана роботодавцем упродовж 5 робочих днів

Заповнення заяви-розрахунку для отримання лікарняних та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам

Неподання повідомлення про виплату коштів застрахованим особам - підстава для перевірки Фондом соцстраху

Куди звертатися киянам для укладання з Фондом соцстраху договорів про подання електронних документів

За матеріалами Фонд соцстраху в Закарпатській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Наталья
18.10.18 04:57

Ссылки не работают, договор скачать невозможно

Відповісти
  • 911
18.10.18 09:20

Наталья,ну так ссилка на сайт фсс - чого ви хотіли від органу який перманентно не працює))))))

Відповісти
  • Ой ой ой
18.10.18 08:09

звонила в свой соцстрах, мне на почту скинули все документы, в т.ч. и договор, вчера отнесла

Відповісти
  • Ирина
18.10.18 09:54

Ой ой ой, я так же сделала. Тоже соцстраховцы по почте скинули договор, занесла, подписали его и уже даже отправила им заявку электронкой. Жду квитанцию 3 (первых две уже пришли)

Відповісти
  • 911
18.10.18 10:09

Ирина,ну довго чекати будете я вже  8 днів чекаю - соцстрах він такий соцстрах

Відповісти
  • Ирина
18.10.18 10:14

911, нам віддали договір на наступний день. м.Вінниця

Відповісти
  • 911
18.10.18 10:27

Ирина,я не про договір а про квитанцію № 3 чекаю 8 днів)))

Відповісти
  • Ирина
18.10.18 11:01

911, уявіть, щойно прийшла третя квитанція))) Прийнято. 5 днів всього чекала)))

Відповісти
  • Марія
08.10.20 10:56

Ирина, а відшкодування коли прийшло?

Відповісти
  • Ирина
18.10.18 10:15

911, це ви про квитанцію три, я думала - про договір. Мені одразу сказали, шо 10 днів будуть кожну заявку розглядати))) тому я до того готова

Відповісти
  • Любовь
18.10.18 08:39

Ой ой ой,а какие доки Вы относили в Фонд, кроме Договора и Заявки на регистр. ЭЦП?

Відповісти
  • Ирина
18.10.18 09:55

Любовь, так, тільки договір і все, ніяких заявок вони не беруть

Відповісти
  • 911
18.10.18 09:17

Любовь,по суті тільки договір, в самому договорі прописано що ще потрібно сертифікати відкритого ключа, але самі сертифікати фонд повертає - типу не потрібно

Відповісти
  • ^^^
18.10.18 10:08

"страхователь выбирает самостоятельно (M.e.doc, Соната и т.д.)" - в соц. страхе говорят, что работают только с медком. Кто-то что-то слышал по этому поводу?

Відповісти
  • Натали
18.10.18 12:17

^^^, ну пока возможность работы с ФСС есть только у Медка. Соната обещает до конца месяца тоже добавить у себя такую функцию. Про остальных не знаю.

Відповісти
  • future
18.10.18 10:22

а давайте уявімо кріїну "здорової людини" де в соцстраху роблять не безмізкі лінтяї а професіонали, ітак:1. Людина прийшла до лікаря. В лікаря вже є її данні оскільки людина укладала договір і зареєстрована в Є-Хелс, лакір відкриває електронний лікарняний проставляє дату початку і підтягує підприємство із бази ЄДР, відпадає проблема із неправильним написанням підприємства адреси чи печаток лікаря адже програма просто не дасть його зарєструвати.2. повідомлення про електронний лікарняни надходить на підприємство ( в медок чи на почту) і бухгалтер бере його до уваги, хоче роздруковує і .... І ВСЕ, ви не повірите а ле в країні "здорової людини" бух не розраховує лікарняні - він навіть не знає як то робится, не утримує з них податки, не носить папірці флешки та платіжки в соцстрах, не звітує за використані кошти - все то робить соцстрах3. повідомлення про електронний лікарняни надходить до ФСС - їх спеціаліст в електронному режимі витягує данні про зарплату із персоніфікації - адже там ВНЕЗАПНО все є, і дні без збереження і відпустка поділена, також в пенсійному є стаж (5-ок,7-ок), і соцстрах ВНЕЗАПНО може сам розрахувати лікарняний, утримати з нього податки та виплатити людині  ... напряму без підприємства, сам контролювати свої кошти, нікому не трахати мізеи , а лдля цього потрібно лише одне - БАЖАННЯ ПРАЦЮВАТИ ТА ЗА ЩОСЬ ВІДПОВІДАТИ
круто егеж? - але то в країні "здорової людини" де в соцстраху роблять не безмізкі лінтяї,  а професіонали - ну ви памятаєте.....

Відповісти
  • future,
18.10.18 11:43

future,ну от чому зразу ніколи такого не буде - на те потрібно тільки воля і трішки попрацювати - от наприклад ПФУ - ніхто не чикав що вони зроблять можливість дізнатись страховий стаж працівника по електронці не ганяючи людей в пенсійний, ніхто не чикав а вони взяли і зробили, без шуму і гаміру без пупих папірців без ходіння та поклонів в ПФУ, зробили коли це стало нагально потрібно, зробили зразу а не через три роки,  доідка робиться за 1-2 хвилини, красиво, гарно видно стаж по місяцях і загальна сума......... ну так вихлдить що можна таки зробити, я не ідеалізую ПФО там сидять ще теж ті спеціалісти  - але сьогодні їм спасибі, спасибі за той смачний "ПЛЕВОК" в рожу ФСС.....

Відповісти
  • ^^^
18.10.18 11:10

future, звучит как красивая сказка. Для нашей страны, это утопия, как же штрафы тогда.

Відповісти
  • Ирина
18.10.18 11:06

future, ви ідеаліст)))) Я про це вде давно кажу - навіщо в тій схемі нарахування лікарняни бухгалтер? Його просто достатньо поставити до відома, і все - всі данні для розрахунку є в пенсійному фонді

Відповісти
  • Женя
18.10.18 10:51

future,фантастика, в нашей стране так не будет!!!!

Відповісти
  • ИрИра
18.10.18 12:45

А куда же штат такой девать?, а как же штрафы? У нас, в небольшом городе Донецкой области ФСС-это что-то. При чем недавно созданный. Такого непрофессионализма, гонора я не видела за 20 лет своей работы.

Відповісти
  • Светлана
18.10.18 14:38

future. Сегодня я пробовала сделать справку ОК-7 по себе лично. Все хорошо выдало только по месту работы где сейчас работаю , а как узнать с предыдущих мест работы?  Если знаете подскажите.

Відповісти
  • 911
18.10.18 14:42

Светлана,

Відповісти
  • future
18.10.18 14:44

а потрібно було довідку про стаж - видає по всіх організаціях із 2004

Відповісти
  • Светлана
18.10.18 15:01

future. только что попробовала , справка получилась но в ней не видно где человек работал(место работы). а ФСС требует что бы данные справки(место работы) совпадали с данными трудовой книжки. Как в этом случае быть.

Відповісти