Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


01.10.18
12763 26 Друкувати

Заява-розрахунок для виплати матеріального забезпечення має бути подана роботодавцем упродовж 5 робочих днів

З 1 жовтня 2018 року передбачено подачу страхувальником (роботодавцем) заяви-розрахунку упродовж 5 робочих днів від дати затвердження протоколу засідання комісії із соціального страхування підприємства (рішення уповноваженого) щодо призначення матеріального забезпечення. Відповідне положення затверджено постановою правління Фонду соцстраху від 19.07.2018 р. № 12 «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів ФССУ».

«Комісія також має затверджені строки, у які вона повинна розглянути документи, що надійшли від працівника, для призначення йому матеріального забезпечення. Для допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах – це 10 днів з моменту надходження. Для допомоги на поховання строк призначення – не пізніше дня, що настає за днем звернення. Терміни встановлені з метою пришвидшити строки виплати допомог застрахованим особам, забезпечити їх соціальний захист. І одночасно роботодавцям надається можливість подавати заяви-розрахунки в електронному вигляді, тобто процес не лише пришвидшується для працівників, але й спрощується для страхувальників», – говорить директор департаменту страхових виплат та матеріального забезпечення виконавчої дирекції Фонду Світлана Зарубіна.

Зазначимо, комісія (уповноважений) із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.

Нагадаємо, заява-розрахунок для надання допомоги за листками непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання, а також деяких виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України з 1 жовтня 2018 року може бути подана страхувальником (роботодавцем) у електронному вигляді. Для цього страхувальники мають звернутись до робочих органів виконавчої дирекції Фонду або їх відділень для укладення відповідних договорів. Порядок заповнення заяви-розрахунку дивіться за посиланням.

За матеріалами Фонд соцстраху

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • 911
01.10.18 10:05

)))  - строк 5 днів круто- а що буде якщо соцстрах тупо відмовиться приймати заявки - розрахунки як це було 28.09.18р. без пояснень...,  нам плювати що в порядку написано - приходьте в понеділок, воно вже не лізе ні в які рамки.... у вас строки і штрафи а у нас хочем робим-хочем ні ні нам за це нічого не буда....

Відповісти
  • Эніна
01.10.18 10:15

больничные не поступают все одновременно, это что же ,бедному бухгалтеру каждый пятый день ездить в ФСС, за проезд кто заплатит!? работать когда?!    

Відповісти
  • ВОНО
01.10.18 10:26

Эніна,там 10 днів від прийняття лікарняного до розгляду комісією, а потім уже 5 днів від дати протоколу до здачі заявки. в найгіршому разі у вас буде 3 протоколи за місяць, крім того можна відтягнути дату прийому ЛЛ ну тобто 2 протоколи в місяць як було раніше - проблема не в тому - проблема в тому що ці тварини можуть у вас тупо не прийняти-заявку розрахунок

Відповісти
  • Олена
01.10.18 11:49

Один раз приїхати, за 5 хв заключити договір і надсилати всі заяви електронно, в чому проблема. І там автоматичні квитанції - питання про приймуть/не приймуть взагалі не вспливатиме.

Відповісти
  • Наталия
01.10.18 15:31

Олена, ага мы уже месяц его заключаем. 

Відповісти
  • Страница
01.10.18 14:14

Олена, это теория, а на практике ничего у них не готово.

Відповісти
  • 911
01.10.18 11:57

Олена,ви впевнені що на согодні це працює чи як завжди ????

Відповісти
  • Олена
01.10.18 14:20

Заява працює, повідомлення ще не подавала

Відповісти
  • 911
01.10.18 15:08

Олена,в єлектронному вигляді? що дійсно?

Відповісти
  • Олена
01.10.18 16:08

911,так, але ще в четвер підписала договір. а в вас не працює?

Відповісти
  • 911
01.10.18 16:17

Олена,дак в медку якщо я не помиляюсь навіть форми ще немає. - яким прогр.забезп ви передавали?

Відповісти
  • Инга
01.10.18 16:21

Сегодня на флешку сбросили новые формы и договор, в пятницу отказались брать расчет из-за загруженности!!!!!!вопрос, где взять справку о страховом и трудовом стаже??7!!!!

Відповісти
  • 911
01.10.18 16:22

Инга,7-ок же, договор унифицирован? можно ли у вас попросить бланк?

Відповісти
  • Инга
01.10.18 16:22

У наших нечего не готово, раздают бланки на флешки!!!!!!

Відповісти
  • ^^^
02.10.18 15:22

Инга, а у нас даже на флешки не раздают, не готовы еще.

Відповісти
  • 911
01.10.18 16:30

Инга,звичайно на флешки - це ж так важко його на офіційному сайті викласти, потрібно особивто всім бухам України із флешками до фонду звертатись - ПОЗОРІЩА

Відповісти
  • 911
01.10.18 16:49

Я тут із колегою говорив - значить вона понесла в пятницю заявку і їй відмовили в прийнятті - сказали прийти в понеділок. Так от вона знайшла нову форму в неті заповнила і прийшла сьогодні, і що ви думаєте їй знову відмовили бо немає на флешці. Ну вона попросила а скиньте на флешку ту нову форму - і вгадайте що? їй сказали прийти завтра бо сьогодні немає)))))) - тобто прийти завтра щоб взяти форму на флешці заповнити і прийти вже післязавтра - ААААААА - сказочні долб_йоби

Відповісти
  • 12
01.10.18 17:40

Коллеги! http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/958546
По этой ссылку скроллите вниз, там ссылка - додаток 1,2 - при клике скачивается в ворде заява-розрахунок и повидомлення. Будем умнее!

Відповісти
  • 911
01.10.18 19:06

12, не это нето, такое и тут на сайте есть - барыня хотят в екселе и на флешке, будьте умнее

Відповісти
  • Ірина
02.10.18 09:09

Відбулася селекторна нарада щодо змін у фінансуванні страхувальників з 01 жовтня27.09.2018
(бла бла бла)
и..... ОПА:
Усі відділення управлінь виконавчої дирекції Фонду провели успішні тестування системи електронного обслуговування та готові до прийому заяв-розрахунків, повідомлень про виплату коштів та звітів у електронному вигляді з 01 жовтня.

Відповісти
  • ^^^
02.10.18 15:26

Ірина, брехняяяя, мы вам, говорят, позвоним, когда будем готовы дать договор. 

Відповісти
  • 911
02.10.18 10:53

Ірина,откровенный пез_еж только что звонил дайте договор на заключение ЕЦП:  - почекайте день два питання Електронної звітності висить в повітрі

Відповісти
  • .Александр
02.10.18 11:24

Народ подскажите заполнение графы22 дод1.1. если есть 12месяцев то 12 если нет то фактический стаж за год?

Відповісти
  • ^^^
02.10.18 15:27

.Александр, насколько я поняла, да.

Відповісти
  • Кирилл
02.10.18 17:09

В медке имеется така заява? Как готовили .xml на флешку или те кто отправляют …
1С дали обновление для формирования файлов в формате соцстраха?

Відповісти