Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


22.11.18
10226 50 Друкувати

Фіскально змінено Порядок зупинення реєстрації ПН/РК

Постанова КМУ від 24.10.18 р. № 936 «Про внесення змін до пункту 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних»

Кабміном змінено процедуру перевірки податкових накладних (ПН) та розрахунків коригування (РК), що спрямовуються на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Постанова, що коментується, вносить зміни до п. 3 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН,затвердженого постановою КМУ від 21.02.18 р. № 117 (далі — Порядок № 117). Цей пункт, нагадаємо, встановлює низку ознак (та показників), у разі дотримання яких ПН і РК не потрапляють під моніторинг, що здійснюється для цілей зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Усього цих змін чотири. І жодну з них не можна віднести до позитивних — усі вони спрямовані на «закручування блокувальних гайок».

1. В абзаці першому цього пункту після слів «Податкові накладні / розрахунки коригування» тепер ідуть такі слова у дужках — «(крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику)».

Тобто під моніторинг тепер потраплятимуть усі РК, складені у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (так звані мінусові РК).

Такі РК реєструє отримувач, якщо він платник ПДВ, а постачальник — якщо отримувач неплатник. Утім, фіскали й до цього іноді зупиняли реєстрацію «мінусових» РК до ПН, які було оформлено на операції з неплатниками*.

* Раніше податківці мотивували таке свавілля тим, що, мовляв, у п.п. 1 п. 3 Порядку № 117 згадуються тільки ПН, складені на неплатників.

Тепер «мінусові» РК, оформлені до будь-яких ПН (як на платників, так і на неплатників), повинні моніторитися — незалежно від обсягів постачання, податкових навантажень та інших ознак, наведених у п. 3 Порядку № 117!!!

2. В абзаці третьому цього пункту після слів «накладних / розрахунках коригування» тепер ідуть такі слова у дужках — «(крім розрахунків коригування, поданих на реєстрацію у місяці, іншому ніж місяць, в якому вони складені)».

Тобто для цілей обчислення «порогових» 500 тис. грн. тепер не повинні враховуватися будь-які РК, що подаються на реєстрацію до ЄРПН не в тому місяці, в якому вони були складені!

Теж вельми неприємний момент, оскільки через це можуть штучно завищуватися обсяги (адже бувають повернення, скасування помилкових ПН та інші подібні ситуації).

У деяких випадках це може негативно вплинути і на нове 50-тисячне обмеження (див. далі).

3. В абзаці третьому цього пункту після слів і цифр «менше 500 тис. гривень» тепер ідуть такі слова і цифри — «за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений в них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем — платником податку, не перевищує 50 тис. гривень».

Тепер, навіть коли обсяг постачання поточного місяця у платника не перевищить «порогові» 500 тис. грн., під моніторинг потраплятимуть ПН/РК платника, складені на його контрагента — платника ПДВ, якщо обсяг операцій з таким контрагентом у поточному місяці перевищить (з урахуванням ПН/РК, що подається) 50 тис. грн.!

Це теж дуже неприємна зміна, яка може зачепити багатьох платників.

4. Межу податкового навантаження (показник «D») платника ПДВ, при перевищенні якої ПН/РК не повинні потрапляти під моніторинг, збільшено з 0,03 до 0,05. Нагадаємо, що показник «D», який тепер повинен мати розмір більше 0,05, звільнить ПН/РК платника від моніторингу (і, відповідно, блокування ПН/РК), тільки якщо одночасно показник «Р»** не перевищить у 1,4 раза найбільшу суму ПДВ (проведену через ЄРПН) в одному з 12 попередніх місяців.

** Сума ПДВ у ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН, у звітному періоді (з урахуванням поданої ПН/РК).

Звертаємо увагу, що ця постанова вже набрала чинності  з 10 листопада. Коли ж вона почне (а, можливо, вже почала) фактично застосовуватися на практиці, залежить від того, наскільки швидко фіскали внесуть зміни до програмного забезпечення системи електронного адміністрування ПДВ.

Інші матеріали із "Бухгалтерський тиждень", 2018, № 47:
Змінилася одиниця виміру: як заповнити розрахунок коригування
Переведення товарного боргу і ПДВ: податківці продовжують фіскалити
Відступлення права вимоги єдиноподатником. Місцеві податківці ліберальніші
Індекс інфляції за жовтень — 101,7 %
Довідник типів об’єктів оподаткування
ЕЦП від фіскалів: можна продовжити через Інтернет
Як пишеться найменування юрособи
Кабмін пропонує змінити ЄСВ-законодавство
Календар тижня
Нова податкова накладна: детально про новинки
Амортизація в «нуль»: як оживити потрібний об’єкт ОЗ?
Розірвали договір оренди — скоригуйте плату за землю
Індексуємо зарплату за листопад 2018 року
Компенсація за затримку виплати зарплати у листопаді 2018 року
Що «світить» роботодавцеві, якщо про індексацію забули або «забили»?  
Житлові субсидії: нові правила оформлення та надання
Є запитання щодо аліментів? Відповідаємо!
Підтверджуємо страховий стаж для лікарняних і декретних
Чи потрібна згода працівника на обробку його персональних даних?
Директор — у відпустку/відрядження. Хто за нього?
Чи може у ФОПа бути директор?
Як заповнити Книгу обліку доходів і витрат, якщо ФОПу платять карткою
Як виробнику підтвердити «звичайність» цін
МУК(и) інвестора
Рахунок нерезидента в національній валюті
«Збільшуюча» уточненка та переплата: чи потрібно доплачувати податок на прибуток?
Директорові довіреність на вчинення правочину не потрібна

Передплатити "Бухгалтерський тиждень"

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Леся
22.11.18 00:31

Уже работает ((( у меня уже сработало. На одного и того же покупателя, с одним и тем же товаром, до 50 тысяч зарегистрировали, вторую н/н, больше этой бл....ой суммы остановили

Відповісти
  • ЕленаЕ
22.11.18 14:36

Леся, если не секрет, какие даты выписки этих двух ваших НН? Самим пора регить, но маемся, один платеж до 10 ноября, второй - после, суммарно примерно 65 тыс с ндс. Те, что до 10 ноября они тоже считают?

Відповісти
  • Леся
22.11.18 18:03

ЕленаЕ, "большая" была 12.11, "маленькая", зарегистрированная, 16.11. но, памятуя прошлогодний дурдом с регистрацией, думаю, мониторить будут все. К сожалению (((

Відповісти
  • ЕленаЕ
22.11.18 19:10

Леся, спасибо!

Відповісти
  • Ніна
22.11.18 13:58

Леся, а повідомлення про зупинку приходить відразу чи через деякий час? Вони, похоже, не заморочуються, ризикові-не ризикові, бамкнуло 50 тис. -стоп. Нормальних слів нема...

Відповісти
  • Леся
22.11.18 14:34

Ніна,у меня пришла через часа 3-4

Відповісти
  • Андрій
22.11.18 10:04

Леся, Аналогічно, при тому що показник D був 0,21, і показник «Р» не перевищить у 1,4 раза найбільшу суму ПДВ (проведену через ЄРПН) в одному з 12 попередніх місяців....тобто заблоковані ПН взагалі не повинні були моніторитись......буду тепер займатися перепискою і скануванням нікому не потрібних документів.....уроди

Відповісти
  • Ольга
22.11.18 10:02

Что это за сумма такая "огромная" - 50 тыс. грн., чтобы её мониторили и блокировали.??? Оптовые поставки товаров, строительные материалы, проектные работы, поставки энергоресурсов и т.п. давно уже измеряются суммами другого уровня. Сколько можно издеваться над бухгалтерами??? Когда нам перестанут мешать работать???

Відповісти
  • *
22.11.18 11:58

Ольга, разве что конфеты в магазине продавать. Я помню, когда укт зед ставили только на импорт. Натренировались, и
 всех заставили. Когда-то регистрации подлежали суммы НДС после 10 тыс. Отработали, теперь зарегистрировала "хвост" на 10 копеек. Боюсь, что с блокировками пойдут по тем же схемам. 

Відповісти
  • Ольга
22.11.18 10:38

Подскажите, пожалуйста, 50 тис. это что? Сумма НДС или сумма без НДС, или сума с НДС?

Відповісти
  • Андрій
22.11.18 11:00

Ольга, Обсяг постачання на одного контрагента в місяць без ПДВ

Відповісти
  • Леся
22.11.18 10:58

Ольга,сумма без ндс

Відповісти
  • Ирина
22.11.18 14:58

Леся,а я думала что 50 тыс ( сам НДС), а оказывается без НДС 

Відповісти
  • СержК
22.11.18 10:42

Сборище садистов... такое ощущение (уже физическое), что этим "разработчикам" тупо доставляет экстальтическое наслаждение процесс измывательства над себе подобными. Обладание практически "божественной" властью...

Відповісти
  • Прохожий
22.11.18 11:44

СержК,
Ну зачем же Вы так о людях!
Они просто выполняют команду и пополняют бюджет!
Выборы!

Відповісти
  • Елена
22.11.18 13:24

Прохожий, да ладно Вам, в 2017 выборами еще и не пахло, а вспомните, что они вытворяли. Кольцо всевластия, блин.

Відповісти
  • НЕПОНИМАЕТ МОЯ
22.11.18 10:54

Подскажите: D - расчетная величина, равная S / T, где S - уплаченные налоги без таможни, T - общая сумма поставки товаров за 12 мес - т.е. Т  это валовый доход с учетом НДС или это только НДС или это сумма отгрузок без НДС?

Відповісти
  • Андрій
22.11.18 11:18

НЕПОНИМАЕТ МОЯ, Скоріш за все, це обсяг постачання без ПДВ, той який зазначено в деклараціях.

Відповісти
  • Ніна
22.11.18 13:38

Андрій, не в деклараціях.Відправили податкову накладну , і рахують обсяг на цього покупця. Є 50 тис.- можуть зупинити, а судячи з коментарів нижче- зупиняють.

Відповісти
  • Андрій
22.11.18 16:50

Ніна, Так погоджуюсь, не вдеклараціях, а ПК/ПН, єдине не зрозуміло все таки з ПДВ чи без, якось насторожує фраза загална сума постачання: 
T — загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування;

Відповісти
  • Ніна
22.11.18 18:13

Андрій, в даному випадку загальна мається на увазі  загальна за період. Адже є фраза "що оподатковується за ставками"- це однозначно база оподаткування, обсяг без ПДВ.

Відповісти
  • Леся
22.11.18 10:58

НЕПОНИМАЕТ МОЯ,судя по всему, отгрузка без ндс

Відповісти
  • !!!
22.11.18 11:57

Жесть! Что такое 50 тыс. без НДС с одним контрагентом? А если это тендерная закупка, там вообще цифры космос!  Это 99% всех нн будут попадать под мониторинг!

Відповісти
  • Mariya A.
22.11.18 12:08

В чью больную голову дьявол уронил ограничение в 50 тыс.???
Эта сумма - просто "слёзы", если предприятие оборотистое! Не говоря уже о терминологии, не существующей законодательно: "налоговая нагрузка"... 
Там, в ВР, что??? склады Добкина-младшего горят ??? который год (((

Відповісти
  • *
22.11.18 15:40

Mariya A., а с оборотистых предприятий есть что оборвать. 

Відповісти
  • Нона
22.11.18 12:39

Mariya A., Меня терзают смутные сомнения- было до 500 тыс. стало до 50 тыс, через годик до 5 тыс.  а там мониторить (блокировать) будут всех 

Відповісти
  • ольга
22.11.18 13:14

А если сделки были до 10 ноября, а рег сейчас ... Тоже блокируют??

Відповісти
  • Наталья
26.11.18 20:29

Блокируют

Відповісти
  • Андрій
22.11.18 16:24

ольга, Так, жовтневі опереції, ПН подавав 13.11.2018р......пн прийнято, реєстрацію зупинено, платник відповідає критеріям ризиків п.1.6......сук...............

Відповісти
  • бух.
22.11.18 13:43

Буду голосовать за Тимошенко только из-за того что она отменит этот маразм.

Відповісти
  • Кузя
22.11.18 23:49

бух., о да. Она поможет. Заменить один маразм другим, ещё более жестким. Что, забыли уже, когда тимоша премьером была, минусовые декларации не принимали ни в каком виде. Это стан 9 в их базе и все - предприятие стоит. Управы нет.  Окститесь! За Тимошенко голосовать... Это вообще мозгов не иметь нужно и чувства самосохранения.

Відповісти
  • *
22.11.18 15:44

бух., Тимошенко уже обещала отменить НДС перед первыми оранжевыми выборами. Но вместо этого именно при Тимошенко мы начали подавать в ГНИ реестры податковых накладных, и наградили додатком 5.  Я помню первый такой отчет вручную. Забыли? Или первый раз ничему не научил?

Відповісти
  • ирина
22.11.18 15:01

бух.,а я бы проголосовала за того, кто отменит налоговые накладные (и акцизные) вообще

Відповісти
  • Наталія
22.11.18 14:56

бух., а Тимошенко обіціє відмінити моніторинг і блокування п.н.?

Відповісти
  • Андрій
22.11.18 16:26

Наталія, Чого вона вже тільки не обіцяє перед виборами....бридко дивитись

Відповісти
  • *
22.11.18 15:46

Наталія, Тимошенко уже колись обіцяла відмінити ПДВ. Чим це закінчилось, коли вона прийшла до влади, дивіться мій коментар вище. 

Відповісти
  • Андрій
22.11.18 14:55

бух., "Меня терзают смутные сомнения"....так як і зменшення ціни на газ в два раза....дана панянка вже була при владі і будучи премєр-міністром, не зуміла нічого путнього зробити.....то з якого дива ви вважаєте, що зараз зможе?

Відповісти
  • *
22.11.18 15:48

Андрій, я пам'ятаю той час, бо наївна мала багато сподівань. Тарифи при Тимошенко на комунальні послуги як раз піднімали, а не знижували. 

Відповісти
  • бух
22.11.18 15:44

Андрій, А кто по вашему сможет? Зеленский или может Садовый? Может Мураев или Гриценко?

Відповісти
  • *
22.11.18 18:56

бух, однозначно не тот, кто уже обещал и делал противоположное. 

Відповісти
  • Андрій
22.11.18 16:13

бух, Ніхто не зможе, бо є вимоги МФВ, під дудку якого ми нажаль змушені танцювати, бо без кредитів МВФ, ми як наркоман без дози.....тому і кажу, що кожен хто співає про зниження тарифів перед виборами, просто піариться і банально бреше......а пані з косою я вже давно не вірю і більше не повірю

Відповісти
  • Кузя
22.11.18 23:52

Андрій, 100%. Парад отпетых брехунов в разгаре. Особенно "опытные" брехуны в раж вошли и люмпены, забыв все, как первый раз им верят. Как дети малые. 

Відповісти
  • Елена
22.11.18 15:03

Андрій,  знаєте ж приказку "обіцянка- цяцянка..." ну і далі по тексту. Обіцяти зараз можна будь-що, до того ж, до речі ось про газ - знизити ціни на газ в два рази.І все. А для кого? Це ж не означає автоматично зниження тарифів для населення А люди бачать те, що хочуть бачити.

Відповісти
  • бух
22.11.18 17:25

очень меня смущает эта статья. почему все РК на минус должны мониториться, если там, наоборот - кроме минусовых? я себе по наивности думала, что мониторингу подлежит все НН и РК, кроме РК на минус, потом оставшиеся РК и НН еще отбрасывают по критериям... а тут выходит, что РК минусовые мониторят... почему? их регит покупатель.. после того, как мы им дали уже кредит, т.е. по-любому этот код у них есть....

Відповісти
  • Оксана Zzzz
28.11.18 16:56

бух, Тоже сначала так подумала, потом вчиталась внимательнее. 

Відповісти
  • FNN
22.11.18 17:26

Вчера-сегодня отправляла налоговые накладные  с суммой более 60 тыс на одного контрагента . НН от трех разных организаций, занимаемся стройкой, на входе материалы, на выходе услуги. Все зарегистрированы. Сама в шоке. В прошлом году все что больше 600 тыс блокировалось.

Відповісти
  • Леся
22.11.18 18:08

FNN,а в прошлом году таблицу2 подавали? Может, это она, родимая, работает?

Відповісти
  • Ніна
22.11.18 18:24

Леся,я тоже так подумала. Если один раз отбились , то дальше не останавливают .

Відповісти
  • FNN
22.11.18 18:18

Леся, в том то и дело, что таблицы подавала раз двадцать, ни одна не принята. У кого приняли таблицы, помогите. Подавала с таблицами кучу пояснений, отчетность, копии НН. Коды в таблицах все с полученных налоговых накладных, которые неизменны  с 2012 года, все равно не учтены. Может они смотрят на налоговую нагрузку, она у нас очень маленькая, также небольшой штат.

Відповісти
  • ***
22.11.18 17:46

Продан наблокував на мілліони євро,ще до цього часу не можемо прийти до себе-сподобалось їм,тепер уже другі хочуть наблокувати до виборів щоб мали на застави.

Відповісти