Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


12.12.18
13644 30 Друкувати

Індивідуальний податковий номер та податковий номер платника податку - обов'язкові реквізити податкової накладної

Нагадуємо, що відповідно до останніх змін, внесених до форми податкової накладної та порядку її заповнення, платники ПДВ зобов'язані зазначати в податковій накладній не тільки податковий номер платника ПДВ, а й ще і податковий номер за ЄДРПОУ. 

Проте, серед обов'язкових реквізитів податкової накладної, перелічених у п. 201.1 ПКУ, індивідуальний податковий номер не значився. 

Законом України № 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів", який прийнято Верховною Радою 23 листопада 2018 року, перелік обов'язкових реквізитів податкової накладної доповнено індивідуальним податковим номером.

Відповідно до п.1201.3 ПКУ, допущення продавцем товарів/послуг помилок під час зазначення обов’язкових реквізитів податкової накладної, виявлених контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної за заявою покупця, - тягне за собою накладення на платника податку - продавця штрафу в розмірі 170 гривень та зобов’язання виправити такі помилки.

Невиконання податкового повідомлення-рішення контролюючого органу з попередженням про необхідність виправлення помилок протягом 10 календарних днів, наступних за днем його отримання, - тягне за собою накладення на такого платника податку штрафних санкцій.

Отже, будьте уважні при заповненні індивідуального податкового номеру та податкового номеру платника податку як обов'язкових реквізитів податкової накладної.

Закон офіційно опубліковано 12 грудня 2018 року в газеті «Голос України» № 237-238.

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Бух-ПДВ
12.12.18 08:48

Шановні бухгалтера, питання не по темі, хто зміг зареєструвати РК з типом причини 20, як помилково складену??? Вже всі варіанти перепробували... 

Відповісти
  • НН
12.12.18 11:52

Бух-ПДВ,я зарег, в чем вопрос?

Відповісти
  • Ае
12.12.18 09:16

Если регистрирую НН на неплательщика НДС, ИНН 100000000000, а налоговый номер указывать покупателя или как?

Відповісти
  • Анжелика
12.12.18 10:02

Ае,Если это конечный покупатель то ничего ставить не нужно.

Відповісти
  • ta
12.12.18 09:58

Ае, для   ИНН 100000000000 в ячейке ЄДРПОУ  не пишется. НН регистрируются.

Відповісти
  • Шурик
12.12.18 09:24

Палочки должны быть парпердекулярны
Бывали времена и за печать на накладной не с той стороны фикальные твари мозги дрючили, шоб они все здохли.

Відповісти
  • клава
12.12.18 11:25

Шурик, боюсь поправить . разве не "попендикулярны"?

Відповісти
  • Татиана
12.12.18 12:25

ПЕРПЕНДИКУЛЯРНО

Відповісти
  • ****
12.12.18 12:30

Татиана, СТРОГО
ПОПЕНДИКУЛЯРНЫ это цитата. Вы, наверное, слишком юны)

Відповісти
  • ТАНЯ
12.12.18 12:43

****,Не знала, посветите.

Відповісти
  • клава
12.12.18 15:43

ТАНЯ, "Два капитана" (В.Каверин),по єтому раману еще и худ фильм был (если не ошибаюсь Одесской киностудии)

Відповісти
  • клава
12.12.18 16:12

 ой, простите, *роману*, а то  сочтут  за глупую

Відповісти
  • Я
12.12.18 09:25

Бух-ПДВ. Видаліть з графи 14 "Сума податку на додану вартість" цифри.

Відповісти
  • Бух-ПДВ
12.12.18 11:07

Я, - нарешті до дзвонились в ДФС, вчора тільки після 16:00 тільки програму зробили - буду повторно направляти :)

Відповісти
  • Я
12.12.18 14:42

Бух-ПДВ, Вчора після 16-00 відреєструвалися без графи 14.Таке заповнення РК по ПН до 01.12.2018.

Відповісти
  • Бух-ПДВ
12.12.18 10:55

Я, - не прийнято, без ПДВ в кол. 14  :(

Відповісти
  • Бух-ПДВ
12.12.18 09:39

Я, - ок зара спробую. Дякую. Відпишусь по результату.

Відповісти
  • Наталя
12.12.18 15:28

Бух-ПДВ, скажить будь ласка,  а у вас тип причини "20" є у переліку?

Відповісти
  • Я
18.12.18 12:03

Наталя,так

Відповісти
  • Ія
12.12.18 10:32

До этого чтобы филиал получил налоговую ставился его код, теперь ставится головного, верно?

Відповісти
  • Наталия
12.12.18 11:15

Ія, мене теж це цікавить, хто знає- підкажіть

Відповісти
  • Ія
12.12.18 12:09

В порядке:

У разі постачання товарів/послуг філії (структурному підрозділу) платника податку, яка фактично є від імені головного підприємства (покупця) стороною договору, при складанні податкової накладної у рядку "Номер філії отримувача (покупця)" зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу), а у рядках "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" та "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" зазначаються дані головного підприємства - платника податку.


(абзац другий пункту 7 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства фінансів України від 17.09.2018 р. N 763)
так что филиалы извеняйте...


(абзац другий пункту 7 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністер

Відповісти
  • Наталия
12.12.18 12:10

Господи, за что ты так с нами?(((((((((((

Відповісти
  • Господь
13.12.18 10:44

Наталия,
За то, что ждете пока вам наведут порядок другие. Не ждите "сильную руку", это все от лукавого, - работайте над совершенствованием своей жизни сами, а я вам дам силы.

Відповісти
  • налоговый номер ЕГРПОУ
12.12.18 11:10

а на хрена он нужен??? последнее время был только ИНН, и что ? это мешало работать ?  вы еще адрес верните, телефон, добавьте анализы директора

Відповісти
  • Раїса
12.12.18 15:41

налоговый номер ЕГРПОУ,  Вы прочитали мои мысли.

Відповісти
  • Ира
12.12.18 15:25

и фотки к ЕЦП свои прикалывать,чтобы видно было кто подписывает НН))))

Відповісти
  • клава
12.12.18 11:26

налоговый номер ЕГРПОУ, и выравнивание по левому краю, и БОЛЬШИЕ БУКВЫ

Відповісти
  • охохо
13.12.18 09:17

конечно, мы должны этими "палочками-елочками" мозги сушить , а то вдруг начнем возмущаться , что насирову за прогулы выплатят 180 тыс. да еще и моральный ущерб через полгода присудят,и это все из нашего кармана, а через несколько лет этому судье прокурорам и т.д. мы будем пожизненное содержание не хилое платить

Відповісти
  • Ігор
13.12.18 10:46

От поки не було насірова - навигадували зайвий клопіт. От прийде, наведе лад.

Відповісти