Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.03.19
4119 13 Друкувати

«Акела схибив»: при сплаті в бюджет, при договірній оплаті

Сергій Томашпольский,
головний редактор
журналу "Бухгалтер 911"

Напевно, кожен бухгалтер хоча б раз стикався з ситуацією, коли через помилки в платіжному дорученні платіж був відправлений «не за призначенням». Або коли на розрахунковому рахунку виявилися чужі гроші. А що якщо за неправильним призначенням «пішли» бюджетні (податкові) платежі? Які наслідки в цьому випадку очікують і як вийти з ситуації? Давайте розбиратися (стаття «Акела схибив»: при сплаті в бюджет, при договірній оплаті).

Пункт 198.6 ПКУ дозволяє покупцеві відображати ПК в поточній декларації (тобто без застосування УР) протягом 1095 днів з дати складання ПН / «збільшуючого» РК. Причому! Незважаючи на те, що норма, яка дозволяє платнику відображати ПК протягом 1095 днів, запрацювала з 03.12.2017 р. (до цього термін був обмежений 365 к. дн.), показувати ПК протягом 1095 днів можна і на підставі тих ПН, які були складені до 03.12.2017 р. Про що ще потрібно знати тим, хто вирішив не поспішати з відображенням ПК, розповімо в нашій статті (стаття «Відкладаємо податковий кредит «до кращих часів»).

Якщо ви не оприбутковуєте готівку, оприбутковуєте її не повністю або зробите це із запізненням, то вас можуть оштрафувати в 5-кратному (!) розмірі. Тому поспішаємо обговорити «найсвіжіші» зміни в правилах оприбуткування готівки у підприємців (ФОП). На перший погляд, це - ліберальна революція, але розслаблятися не радимо (стаття «Вникаємо в нові правила оприбуткування готівки у підприємців»).

Залишилися питання по 9 номеру журналу «Бухгалтер 911»? Пишіть їх в коментарях!

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Iks
05.03.19 06:53

Добрий день! А які можливі наслідки, якби при річному перерахунку ПДВ коригування врахувати у грудневій ПН, без реєстрації РК до ПН кожного місяця звітного року? якщо звісно це вийде обмежитися тільки грудневою сумою ПЗ у разі зменшення ПЗ по року (змінусувати). І якщо у компенсовуючій ПН при звільнених операціях писати текст номенклатури: "Розрахунок частки ПК до звільнених операцій за ... місяць" по місяцю, а по року "Перахунок...за ... рік"? а не наводити перелік усіх ПН (№ та дату....), а потім при реєстрації РК цей текст має повністю відповідати.

Відповісти
  • Редакция
05.03.19 10:59

Iks, по первой части вопроса возможны штрафы за нерегистрацию правильной декабрьской НН и помесячных РК. См. письмо ГФСУ от 16.01.2019 г. № 175/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.
По второй части  - вопрос заполнения НН для интересующего нас случая (ст. 199 НКУ) урегулирован Порядком 1307. Отступление от этих правил, в случае если НН все-таки будет зарегистрирована, вроде как не критично. Но предугадать развитие ситуации сложно.

Відповісти
  • Мария
05.03.19 08:41

Iks, общалась на эту тему с налоговиками-аудиторами. Сказали, что бухгалтерскую справку никто не отменял. Выгружаем в ЕхеI свои налоговые накладные там все рассчитываем. И составляем бух справку. К НН пишем "расчет части НК к к освобожденным операциям за .... , бух.справка от ....". Так и делаю, ибо зарегить такую НН надо 15 числа. А кредитовые НН идут и идут еще в 6 вечера 15 числа, а у меня по ВСЕМ входящим налоговым надо выписывать компенсирующие обязательства, так как моя продукция участвует в налогооблагаемых операциях и нет... А налоговых по кредиту у меня от 1200-1500 ...  

Відповісти
  • Iks
05.03.19 06:56

Чи можна було у 2018 році включати у бухгалтерські та податкові витрати резерв невикористаних відпусток в частині, що припадають на 2015-й рік? (дні відпустки за 2015р.)  

Відповісти
  • Редакция
05.03.19 09:41

Iks, к сожалению, создание отпускного резерва за прошлые годы в последующих годах не предусмотрено законодательством и противоречит самой сути обеспечения. Суммы на оплату прошлогодних неиспользованных отпусков в бухучетных целях — это расходы прошлых лет, а не текущего отчетного года.Под такие неиспользованные дни отпусков должен быть остаток резерва — кредитовое сальдо по субсчету 471 на начало отчетного года (переходный резерв).

Відповісти
  • Iks
05.03.19 09:58

Редакция, тобто за старі періоди або треба подавати уточнення до декларації на прибуток та фінзвітності, або включати у бух. та податкові витрати на пряму (без резерву) як витрати попередніх періодів? 

Відповісти
  • Редакция
05.03.19 11:00

Iks,через исправление. Напрямую нельзя.

Відповісти
  • Iks
05.03.19 12:38

Редакция, у поточні витрати хіба що може попасти через компенсацію за невикористані відпустки, чи не так?

Відповісти
  • Iks
05.03.19 13:09

хоча ….яка різниця, аналогічно через резерв треба

Відповісти
  • Мария
05.03.19 08:43

Поддерживаю Iks, этот же вопрос очень интересует. Так как до меня никто не делал годовую инвентаризацию по резерву отпусков, а там мама не горюй... по 150-200 дней неиспользованных отпусков. На свой страх и риск все пересчитала, включила ... а теперь дергаюсь((( 

Відповісти
  • Jkz
05.03.19 09:47

Мария, вирахуйте залишок на 01.01.2019.. якщо резерву не було - Дт 44 Кт 471.. І все) 
ми так вираховували сальдо на 01.01.2015.. інспектор під час перевірки погодилась з таким розрахунком

Відповісти
  • 123
06.03.19 15:51

Jkz,( якщо резерву не було - Дт 44 Кт 471.. І)  и что Вы такое предлагаете !!!!
Прямые затраты которые законно ложатся на себестоимость пускать за счет прибыли !!!! ( да еще уже уплатив налог)!!! конечно ни каких претензий !!!
1) Если ВЫ высокодоходники (крупные ) делайте как Вам говорили . Будет резерв и будет переплета налога на прибыль .
2) Ну если Вы маленькие ( 20 миллионов) то это просто Ваши прямые затраты . вам нет необходимости создавать Резерв (работаете без  него) !!

Відповісти