Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


22.03.19
15457 21 Друкувати

Термін виплати заробітної плати

Роз’яснено, що відповідно до ст. 115 КЗпП та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплати заробітної плати» від 23.09.2010 р. № 2559-VI заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні не рідше 2 разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Тобто, заробітна плата за першу половину місяця (15 календарних днів) має виплачуватись в період з 16 по 22 число, а за другу — з 1 по 7 число.

Конкретні терміни виплати заробітної плати встановлюються підприємствами самостійно в колективному договорі або нормативному акті роботодавця, погодженому з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом). Відповідно до ст. 16 КЗпП умови колективного договору, що погіршують порівняно з чинним законодавством і угодами становище працівників, є недійсними.

Євгенія Краєвська, головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в області.

За матеріалами ГУ Держпраці у Кіровоградській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Галина
22.03.19 10:08

а если зарплата выплачивается : 16 аванс и последний день месяца зарплата - это нарушение?

Відповісти
  • Каламбур
22.03.19 11:29

Галина, не нарушение.

Відповісти
  • vb
22.03.19 13:57

Каламбур, а если 16 - суббота, то уже нарушение. Или выплачивать придётся 15-го. А если это декабрь, то там вообще попадос.

Відповісти
  • МС
22.03.19 10:45

Галина, просто, теоретически, начислять з/п нужно за отработанное время, а если Вы выплачиваете з/п за день, который еще не закончился, то неизвестно, на основании чего идет выплата за этот день

Відповісти
  • vb
22.03.19 14:00

МС, а что законодательно работодателю мешает выплатить з/п наперед? Вот хочу я за декабрь выплатить з/п сотрудникам 25-го декабря. Основание - желание работодателя расставить 8-ки в табелях заранее. Какой пункт закона я нарушу и самое главное какие штрафы? Вопрос не праздный, так делаю пару раз в год.

Відповісти
  • Яна
22.03.19 13:52

МС, Ну знов таки теоретично, якщо людина є фактично на роботі в останній день місяця, то навіть якщо вона звільниться в цей день, то всеодно такий день вважається її робочим днем, тому і з/п можна нарахувати і виплатити в останній день місяця. Тобто прийшов на роботу - робочий день. А от з погодинниками вже цікавіше буде..

Відповісти
  • vb
22.03.19 14:06

Яна, есть табель. Он заполнен наперёд. Никто на предприятии не возражает. Какой штраф за это положен?

Відповісти
  • Елена
25.03.19 12:20

vb, Табель "наперед" заполнен біть не может! Ві можете заполнять ГРАФИК, но не табель!
А от віплаті ЗП наперед - єто не нарушение, а тем более если такая возможность оговорена документально (внутр. тр.распорядок,кол.договор, в конце концов приказ,о такой віплате)

Відповісти
  • *
22.03.19 19:39

vb, пусть докажут обратное, что табель был заполнен наперед, а не совпал аванс с отработанным временем по факту.

Відповісти
  • карацуба
22.03.19 11:04

если бы да кабы

Відповісти
  • Андрей
22.03.19 11:39

Розмір авансу не може бути меншим оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника (ч. 3 ст. 115 КЗпП, ч. 3 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР, далі ― Закон про оплату праці).....це теж важливий ньюанс, не забудьте врахувати 

Відповісти
  • МС
22.03.19 12:07

Андрей, так если авансом считается з/п за 1-ю половину месяца, а первой половиной месяца считается период с 1-е по 15-е число месяца, то рассчитав з/п за фактически отработанное время за этот период и выплатив ее в аванс за вычетом НДФЛ и ВС, это правило не будет нарушено

Відповісти
  • Кира
22.03.19 15:58

МС, ВЗ и ПДФО из аванса работников не удерживаются, а суммы для перечисления налогов рассчитываются с применением повышающего коеф.

Відповісти
  • Пампукская Хрюря
25.03.19 12:45

Кира, у меня для Вас плохие новости....

Відповісти
  • Оксаночка
22.03.19 16:33

Кира, удерживаются. Как это не удерживаются?

Відповісти
  • Світлана
22.03.19 14:16

Останні роки виплачую за першу половину 15-го або в попередній робочий день (за період 01-15), а за другу половину в передостанній робочий день місяця. У грудні звичайно 26-27 числа.  Ще ніхто не дорікав. Особливо з держпраці. 

Відповісти
  • Татьяна
22.03.19 16:32

А если 16 число выходной день, можно оплатить 17 ?? или это нарушение??

Відповісти
  • Татьяна
22.03.19 16:43

А если выплачивать аванс 16 или 17 числа и считать сумму аванса исходя из факт. отработанного времени с 01 17 или надо все таки начислять за период 01-15, даже если выплачиваешь 17 числа??

Відповісти
  • Альона
26.03.19 12:59

Татьяна, за период 1-15 нужно сплатить до 22

Відповісти
  • Елена
22.03.19 17:04

заработная плата за первую половину месяца (15 календарных дней) должна выплачиваться в период с 16 по 22 число, а за вторую - с 1 по 7 число. Нет понятия АВАНС :)

Відповісти
  • Олександр
05.08.19 19:26

Такая вот ситуация  зароботная плата за первую половину Июля выдали 19  числа !!! Какого числа  должны дать вторую половину ??

Відповісти