Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


07.05.19
18618 16 Друкувати

Коефіцієнт коригування при розрахунку відпускних

Сергій Томашпольский,
головний редактор
журналу "Бухгалтер 911"

За підсумками вашого голосування «пальма першості» дісталася темі коригування виплат при розрахунку відпускних. Головне правило проведення такого коригування полягає в тому, що по іде у відпустку працівникові коригування виплат слід проводити в тому випадку, якщо в розрахунковому періоді, за який здійснюється розрахунок середньої зарплати, йому підвищували оклад (тарифну ставку). Зарплату, нараховану в розрахунковому періоді до підвищення окладу (тарифної ставки), внаслідок такого коригування «дотягують» до рівня підвищеної зарплати працівника.

У яких випадках потрібно проводити коригування заробітку для визначення суми відпускних, а коли цього робити не потрібно, розповімо в ТОП-статті (стаття «Коефіцієнт коригування при розрахунку відпускних: зручна шпаргалка»).

Як бути, якщо податкову накладну помилково склали не на всю суму (занизили в ній обсяг податкових зобов'язань з ПДВ)? Наприклад, забули включити якусь товарної позиції, вказали неправильну ціну і т. П. На якому варіанті виправлення сумових помилок наполягають в такому випадку фіскали? (Стаття «Як виправити сумову помилку в НН?»)

Як класифікувати тягачі та напівпричепи: як вантажні автомобілі (так вважає ДФСУ) або траткора / напівпричепи? Від відповіді на це питання залежить «доля» витрат підприємця-загальносистемника. Відповідь ДФСУ вгадати не важко. А що думають суди? (Стаття ««Cідельні тягачі + напівпричіп» vs Вантажний автомобіль: що говорять суди?»)

Залишилися питання по 17-18 номеру журналу «Бухгалтер 911»? Пишіть їх в коментарях!

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ева
07.05.19 08:43

Уважаемый Сергей, у меня вопрос по корректировке ЗП.
Почему не рассматривают самый распространённый случай для небольших предприятий: На предприятии нет колдоговора (есть положение об оплате труда) и проводится повышение ЗП каждые 3-4 месяца на 20 грн всем работникам. Повышение не связано с законодательными актами, повышениями квалификации и переводами на другую должность.
Нужно ли в таком случае корректировать ЗП?

Відповісти
  • Лілія
07.05.19 13:33

Ева,при расчете отпускных - надо

Відповісти
  • Редакция
07.05.19 09:32

Ева, нужно. Иначе будут вопросы от проверяющих.
"Небольшое предприятие" - никак не влияет.
"Отсутствие колдоговора" - тоже не влияет (см. письмо Минсоцполитики от 17.05.2018 г. № 838/0/101-18).
Подробнее здесь говорили
https://i.factor.ua/journals/buh911/2018/june/issue-27/article-36060.html?search=%D0%BA%D0%BE%D1%80%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%80%20%D0%BE%D1%82%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BA&text_article=

Відповісти
  • Наталья
07.05.19 10:00

Спасибо за ответ.

Відповісти
  • 248
07.05.19 16:15

Добрий день! Як виправити помилку по звітності ЄСВ додаток 4 за березень 2019р., якщо на працівника інваліда було нараховано повну ставку ЄСВ 22%, а слід було 8,41%?

Відповісти
  • ABC
07.05.19 16:29

Добрий день!  додатку Ф2 пдфо-декларації ФОПа у рядку 1.5 не вказано суму нараховану за рік суму ПДФО, яка мала б відповідати сумі у рядку 1.1 додатка, та відповідну суму не перенесено у графу 6 рядка 10.7, декларація прийнята ДФС, але ПДФО-зобов"язання не провелися по особовому рахунку, сплачені кошти залишилися в переплаті,: які наслідки за самостійне виправлення до перевірки? чи можливо таку перевірку виправити під час, або після перевірки, до підписання акта або отримання повідомлення-рішення та які наслідки? За результатами річної пдфо-декларації було надміру сплачено податку - рядок 1.4 (незважаючи на незаповнений рядок 1.5)

Відповісти
  • Бух2
07.05.19 20:19

уже было 03.05.19

Відповісти
  • Татьяна
07.05.19 23:04

Уважаемый Сергей, у меня вопрос по корректировке ЗП. Роботница на больничном с 5.12.18 по 25.03.19. В январе  2019 оклад увеличен с 4000 до 4200грн. Нужно ли корректировать больничные (все за счет соцстраха)? Заранее спасибо за помощь

Відповісти
  • Аня2
08.05.19 10:05

Татьяна, больничные не корректируются. Корректировка касается выплат по порядку №100, т.е. отпускных и т.п., и средней з/п за 2 мес. Если вы будете корректировать б/л, вас оштрафует соцстрах

Відповісти
  • 129
08.05.19 10:59

А такий приклад, коли індексація нараховується "поверх" окладу (нприклад  : грудень 18р оклад 4000 грн + індексація 69,16грн=4069,16 значить при використанні коефіцієнта коригування буде коригуватися і сума індексації?

Відповісти
  • *
08.05.19 13:25

у коммерческих предприятий есть законная возможность, например, в связи с финансовыми трудностями, не применять коэффициент. Почему не описан этот момент? Со ссылками на пункты и какими бумагами (например, приказом) подложиться. Есди тет программно настроенного расчета, бухгалтеру маленького предприятия подчас нереально это обсчитать без ошибок.

Відповісти
  • Редакция
08.05.19 17:05

*, к сожалению, проверяющие так не думают. Судебная практика есть как положительная, так и отрицательная. В свое время уже писали об этом.
https://i.factor.ua/journals/buh911/2018/june/issue-27/article-36060.html?search=%D0%BA%D0%BE%D1%80%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%80%20%D0%BE%D1%82%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BA&text_article=

Відповісти
  • *
08.05.19 13:27

Малыши, пользуйтесь п.10 Постановы № 100.

Відповісти
  • *
08.05.19 13:34

Уважаемая редакция, мы народ маленький, и сидим в норах. Но неужели нет кого-нибудь в Минфине, чтобы подать предложение отменить кучу бреда с логарифмами. Какой коэффициент для коммерсанта? Почему не прописать формулировку: из последнего оклада на занимаемой за соответствующий период должности. Все. Та же математика, но без головной боли. 

Відповісти
  • а у нас
08.05.19 14:38

постанова 100 КМУ вже давно неактуальна - тільки вносить путанину - адже вона стосувалася і нарахувань лікарняних. Давним-давно потрібно її "переписати" під реалії теперішнього часу.

Відповісти
  • Оксана
13.05.19 15:22

Так штрафов же больше. И все в бюджет. На копейки ошибся- Сотни  штрафов. 

Відповісти