Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


22.05.19
3332 14 Друкувати

Парламентський Комітет підтримує запровадження галузевої мінімальної зарплати

Комітет ВРУ з питань соціальної політики схвалив законодавчу ініціативу щодо запровадження галузевої мінімальної заробітної плати та визначення частки витрат на оплату праці в структурі витрат на виробництво в галузевих угодах.

15 травня 2019 року на засіданні Комітету народні депутати України – члени Комітету підтримали законодавчу ініціативу народного депутата Дроздика О.В., спрямовану на запровадження в Україні нової гарантії в оплаті праці – галузевої мінімальної заробітної плати, встановлення можливості визначення в угодах на галузевому рівні частки витрат на оплату праці в структурі витрат на виробництво, а також скасування чинного положення закону щодо можливості тимчасового застосування норм колективного договору, що допускають оплату праці нижче від норм, визначених генеральною, галузевою (міжгалузевою) або територіальною угодами.

Реалізація положень проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо  встановлення галузевої  мінімальної заробітної плати (реєстр. № 4291 доопр.) дозволить підвищити рівень оплати працівників у відповідних галузях економіки, посилити правовий захист працівників на оплату праці, збільшити бюджетні надходження та сприяти подальшому розвитку соціального діалогу в країні.

За матеріалами Комітет ВРУ з питань соціальної політики

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • хаха
22.05.19 06:31

Что дальше? Может минимальную цену на каждый товар-услугу? Максимальную спекулятивную составляющую на каждую сделку? Минимальное количество времени ежедневной работы для каждой отрасли? Введите минимальное количество бананов, которые должны ежедневно есть обезьянки живущие в комитетах ВРУ!

Відповісти
  • Валентина
22.05.19 09:05

Вообще-то, это неплохо, если у металургов, шахтеров и проч. при начислении зарплаты будут отталкиваться не от всеобщей минималки в 4000, а от своей отраслевой.

Відповісти
  • СержК
22.05.19 10:39

Валентина, лучше - от европейской отраслевой))) А то как продавать металл на мировых рынках - так по мировой цене, как платить тем, кто его выплавил - по украинским реалиям (но комуналку пусть платят таки по европейским!)

Відповісти
  • Старший экономист
23.05.19 06:57

СержК, все верно. ЗП трудягам по схеме "Роттердам +"

Відповісти
  • *
22.05.19 10:52

Зарплаты регулирует рынок. На мой объем работы многие платят гораздо больше. Потому что я тружусь в мелкой конторе. А кто-то в большой. Но мне никто не запрещает менять работу. 

Відповісти
  • Старший экономист
23.05.19 07:03

*, Вы правы, особенно явственно рынок регулирует ЗП врачам, учителям и многим другим важным для социума специалистам.

Відповісти
  • *
23.05.19 13:19

Старший экономист, таки да. Мой бедный врач особняк построил одному сыну, втором купил похожий. И как это он умудряется на свою минимальную не отраслевую? Хороший специалист не будет работать на минималку. А просиживать штаны и минималки жалко. 

Відповісти
  • Елена
22.05.19 14:04

а потом в их перечне отраслей хрен свою найдешь! как всегда...

Відповісти
  • Катя
22.05.19 15:38

Елена, а вот это в точку!!!

Відповісти
  • елена
22.05.19 16:24

Почему собственник сам не может решать какую з/п предлагать работнику? 

Відповісти
  • Старший экономист
23.05.19 07:09

елена, патамуша некоторые особи из собственников - потенциальные жлобы. Сам был собственником. Знаю, что регулярно возникает непреодолимое желание обжмотить. Хоть и стыдно. 

Відповісти
  • Шурик
22.05.19 21:31

Раду - вон, большую часть в тюрьму за измену.

Відповісти
  • Осана
22.05.19 22:19

Шурик, падаждит-те, я зап-пысую...

Відповісти
  • Оксана
23.05.19 10:34

Поваляться проверки. У нас была. ЗП уже сравнивали по отрасли. Они даже на прибыль не смотрели. Их ничего не интересует как ты выживаешь. 

Відповісти