Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


10.07.19
2519 6 Друкувати

Як податковому агенту підтвердити банківській установі право на виплату зарплати без одночасного перерахування ПДФО при наявності переплати з цього податку?

Яким чином податковий агент може підтвердити банківській установі право на виплату заробітної плати без одночасного перерахування ПДФО за наявності переплати по даним зобов’язанням?

Підпунктом 168.1.1 ПКУ встановлено, що податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ.

Сплата (перерахування) податку до бюджету здійснюється під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету (п.п. 168.1.2 ПКУ).

Також абз. 1 п. 3.9 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.2004 р. № 22 (далі – Інструкція № 22), встановлено, що банк приймає розрахункові документи на виплату оподатковуваного доходу, визначеного розд. IV ПКУ, лише за умови одночасного подання податковим агентом розрахункового документа на перерахування до бюджету утриманого ПДФО із суми доходу або документального підтвердження їх сплати раніше.

Водночас, банк не перевіряє правильність нарахування та своєчасність сплати податковим агентом податку до бюджету (абз. 4 п. 3.9 Інструкції № 22).

Враховуючим викладене, при виплаті фізичним особам оподатковуваного доходу суб’єкт господарювання зобов’язаний надати банку розрахунковий документ на перерахування до бюджету утриманого з ПДФО.

За матеріалами Категорія 103.25 «ЗІР»
Теги:
Коментарі
  • Ева
10.07.19 07:24

В налоговую очевидно попадают по спецотбору по ущербности. На вопрос они так и не ответили. И вот это их "або документального підтвердження їх сплати раніше" - это о каком они документе? А ведь это должна быть справка от них, что по состоянию на 01.08.2019 есть переплата по НДФЛ. А то, что можно просто сделать платёжку на 1 грн, чтобы к ним не бегать, мы и сами знаем. Но вопрос-то был конкретный. 

Відповісти
    Оцінити
  • 64
  • 0
  • Ирина
10.07.19 08:17

то чувство, когда в комментарии Евы информации больше, чем в статье

Відповісти
    Оцінити
  • 58
  • 0
  • Злой
10.07.19 09:56

142% !

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • Лира
10.07.19 16:36

Одновременно с выплатой ЗПЛ оплачиваете ПДФО в сумме 1,00грн.

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • КАК
10.07.19 18:39

Лира, а за платежку  еще 6 грн.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бух2
10.07.19 18:42

"суб’єкт господарювання зобов’язаний надати банку розрахунковий документ на перерахування до бюджету утриманого з ПДФО"---///
тобто треба подати копію попереднього платіжного доручення, за яким вже виникла переплата ПДФО.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28735 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд