Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


08.08.19
3585 7 Друкувати

Фізична особа - підприємець повторно реєструється платником єдиного податку: чи потрібна нова Книга обліку?

Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів (далі - Книга обліку) шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів (п.п. 296.1.1 ПКУ).

Форма Книги обліку та порядок її ведення (далі - Порядок) для фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку затверджена наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 579. За вибором платника податку Книга обліку ведеться в паперовому або в електронному вигляді (п. 2 Порядку).

У разі обрання платником податку ведення Книги обліку в паперовому вигляді платник податку зобов’язаний подати до контролюючого органу за основним місцем обліку примірник Книги обліку на титульному аркуші якої зазначаються: прізвище, ім’я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта для осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті), податкова адреса (п.п. 1 п. 3 Порядку).

Книга обліку прошнурована та пронумерована безоплатно реєструється в контролюючому органі і засвідчується підписом керівника або заступника керівника контролюючого органу та скріплюється печаткою (п.п. 2 п. 3 Порядку).

У разі реєстрації нової Книги обліку протягом податкового (звітного) періоду записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня Книга обліку залишається у платника податку (пп. 3 п. 3 Порядку) і зберігається протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис (п. 7 Порядку).

Таким чином, якщо фізична особа - підприємець повторно реєструється платником єдиного податку і має вже зареєстровану у контролюючому органі Книгу обліку, що зберігається у нього протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис та яка не анульована та/або не закінчена реєструвати нову Книгу обліку не потрібно.

За матеріалами ГУ ДФС у Луганській області
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Шурик
08.08.19 09:03

Пора прекратить журнально-книжное извращение прошлого века от злочынных влад-урядов.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Мария
08.08.19 10:14

да ладно, а раньше было другое мнение. ну и на том спасибо

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Andrey
08.08.19 10:50

На дідька та книга взагалі потрібна? Щоб штраф було за що застосувати?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Буржуй
08.08.19 11:45

Вопрос на который нет ответа:-нужно ли регистрировать книгу доходов единщика , если повторно зарегистрировался ФОП? Налоговики в устной беседе говорят -зарегистрируйте от греха. Там в книге есть пункт -документ о госрегистрации. При новой регистрации его номер будет другой. Я всегда завожу новую книгу.

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • Лана
08.08.19 12:57

Буржуй, так ФОП повторно регистрируете или единый налог повторно? Если повторно ФОП, то книга нужна. А здесь о регистрации плательщиком ЕН. 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Буржуй
08.08.19 15:06

Лана, вот хотелось бы ссылку хотя бы на ИПК.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Лилия
14.08.19 16:39

А я всегда просто балдею от :"По выбору налогоплательщика Книга учета ведется в бумажном или в электронном виде (п. 2 порядка)."  В электронном виде... Ну да...

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
7983 11
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд