Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


23.08.19
3089 3 Друкувати

Чи може керівник підприємства звільнити працівника без двотижневого терміну відпрацювання і передачі товарно-матеріальних цінностей?

Згідно загальному правилу, передбаченому частиною 1 ст. 38 КЗпП, працівник має право  розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

В цілому ряді випадків закон зобов’язує власника або уповноважений ним орган  розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник в поданій заяві про звільнення. Всі ці випадки об’єднанні однією загальною ознакою зумовленою неможливістю продовжувати роботу у зв’язку з особливими обставинами. Основні з них приведені в цій статті.

Якщо після закінчення двотижневого строку письмового попередження власник або уповноважений ним орган не звільнив працівника, то в подальшому працівник вже не може бути звільнений на підставі раніше поданої  заяви і повинен подовжити роботу на підприємстві.

Але нерідко сам працівник має інтерес в продовжені роботи  після подання заяви на звільнення. Це як правило зумовлено з завершенням процесу передачі товарно-матеріальних цінностей ,які доручені йому керівництвом в ході роботи.

Керівник міг би закінчити прийом цінностей і без матеріально-відповідальної особи, доручив цей процес спеціально обраній комісії.

Але найчастіше за все працівник зацікавлений виконувати таку роботу особисто, для виключення фактів зловживань. В такому випадку необхідно, щоб працівник ще раз до закінчення двотижневого терміну відпрацювання підтвердив свої наміри стосовно звільнення і вказав про свій намір продовжити відносини з підприємством до закінчення процесу передачі товарно-матеріальних цінностей.

Звільнення буде законним, хоча з моменту попередження минуло більше двох тижнів. В той же час, якщо працівник не висловлює побажання приймайте  участь  в процесі передачі товарно-матеріальних цінностей, а керівник зі  свого боку не включить його в склад комісії, то при наявності особистих обставин, які виключають можливість роботи, він може бути звільнений за власним бажанням без двотижневого відпрацювання.

Юрій Остренко, головний державний інспектор відділуз питань експертизи умов праці управління з питань праці.

За матеріалами ГУ Держпраці у Дніпропетровській області
Теги:
Коментарі
  • Ирина
23.08.19 10:09

читаешь все эти разъяснениния и фиг"шь, толи законы такие, или эксперты......, ну четкости никакой, одним местом на все стулья, но все равно чтобы собственнику было хорошо!

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • Ирина
23.08.19 10:11

раньше разъяснения были другие, т.е.: руководство не имело право задерживать работника более 14 дней после додачи письменного заявления

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • Тиса
23.08.19 10:59

Ирина, не має право, але МВО захотів, щоб його не підставили.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
13751 17
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд