Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


09.09.19
11712 17 Друкувати

Проект змін до ПКУ: чого чекати платникам податку на прибуток

Народні обранці  мають намір переглянути деякі норми ПКУ в частині податку на прибуток.

Якщо законопроект від 30.08.2019 р. № 1210 приймуть, у ПКУ з'явиться ряд уточнень.

По-перше, до переліку осіб із річним строком подання звітності окремо мають намір включити ФОП, незалежних професіоналів, а також спрощенців (фізосіб та юросіб), які протягом такого періоду виплачували доходи нерезидентам.

По-друге, приведуть у відповідність норму, що дозволяла сільгоспвиробникам обирати "літній" звітний період (з 1 липня минулого звітного року по 30 червня поточного звітного року). Для цього із тексту ст. 137.4.1 ПКУ приберуть згадку про ст. 209 ПКУ.

По-третє, в "амортизаційних" різницях (п.п. 138.3.1 ПКУ) можна буде знайти зокрема таке обмеження: "Амортизація не розраховується за період не використання (експлуатації) основних засобів у господарській діяльності у зв’язку з їх модернізацією, реконструкцією, добудовою, дообладнанням, поліпшенням та консервацією."

По-четверте, передбачать застосування "збільшуючих" різниць, зокрема щодо:

  • витрат в результаті відшкодування збитків, компенсації неодержаного доходу (упущеної вигоди) та на суму штрафів, пені, нарахованих контролюючими органами та іншими органами держвлади за порушення вимог законодавства;
  • витрат від курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті на дату балансу;
  • витрат, понесених платником податків на користь нерезидентів, якщо такі операції не мають ділової мети.

Законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" від 30.08.2019 р. № 1210.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Очень злой бух
09.09.19 08:37

особенно впечатлило - увеличение разниц на сумму отрицательных курсовых. Как положительные увеличивают доходы предприятия, так это давай, а как отрицательные-расходы-нееее, это незя. Или я что-то не так поняла 

Відповісти
  • клава
09.09.19 13:22

Очень злой бух, ничего нового не вводят. так и ранее біло- В доході - ВСЕ, в расході-НИЧЕГО. Итого налог с ДОХОДА

Відповісти
  • мартын боруля
09.09.19 12:16

Очень злой бух, не верно. Читайте первоисточник. Там две корректировки - и на доходные, и на затратные КР.  Плюс еще много интересных новаций по налогу на прибыль, о которые не упомянуто в публикации. В частности  - по учету процентных расходов. Обхохочитесь.

Відповісти
  • Lina
09.09.19 10:01

Очень злой бух, це означає, що потрібно готуватись до обвалу гривні...

Відповісти
  • Марина.
09.09.19 09:00

Очень злой бух, я тоже так поняла. Ну это уже беспредел начинается.

Відповісти
  • мартын боруля
09.09.19 09:25

комментируют нормы в части налога на прибыль - а рассказывают об отчетности упрощенцев и ФЛП. Это такая шутка? :)  Аналитика high level !!!  

Відповісти
  • Админ
09.09.19 09:42

мартын боруля, это не шутка, это обязанность плательщиков единого налога, которые выплачивают доходы нерезидентам, подавать декларацию по прибыли предприятий https://buhgalter911.com/uk/news/news-1041691.html 

Відповісти
  • мартын боруля
09.09.19 10:36

Админ, ага. вижу.  Какая прелесть. физлица - плательщики налога на прибыль. Это же просто замечательно :) :) :) : "Доповнити пункт 133.1 підпунктом 133.1.4:
«133.1.4. фізичні особи – підприємці, у тому числі такі, що обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, щодо виплачених нерезиденту доходів (прибутків) із джерелом їх походження з України, які оподатковуються у порядку, визначеному пунктом 141.4 статті 141 цього Кодексу».  

Відповісти
  • Василиса
09.09.19 11:23

Оце так покращення...жесть...даже штрафам уже не место в расходах....с нового года будет веселуха...

Відповісти
  • Перекатиполе
09.09.19 11:28

Если курсовая разница так озаботила - готовятся к существенному падению куса гривны?

Відповісти
  • *
09.09.19 11:50

А обещали налог на выведенный капитал......

Відповісти
  • Верила
09.09.19 11:51

А где же обещанный налог на выведенный капитал вместо налога на прибыль?

Відповісти
  • ок
09.09.19 12:07

Верила, до конца года 3 месяца. Вы хотите, чтоб они сейчас приняли налог на вывед.капитал поближе к новому года, и опа, с нового года новое налогообложение. ни подумать, ни подготовится. не менее полу года должно быть, если следовать законодательству. хотя старую раду это не сильно смущало 

Відповісти
  • *
09.09.19 15:05

ок, а что, новые разницы под елочку не придется изучать? НВК не всех даже коснется. 

Відповісти
  • Lina
09.09.19 12:43

ок, ну нова ж рада краща, вона ж народна. От і заживем...
Вже видно які будуть "покращення" в частині нових штрафів, яких раніше не було. Збільшення в РАЗИ штрафів по РРО, введення РРО для всіх, збільшення податків для ІТ сфери, амністія доходів громадян, нові податкові різниці і т.д. І це лише початок...

Відповісти
  • PostPred
09.09.19 13:09

Исходя из сильно перекроиной статья 39, лимитирования расходов по процентам на кредит и запрет на расходы по курсовым разницам по монетарным статьям, обвал гривны 13-15 годов покажется нам детским лепетом по сравнению со следующим годом. На фоне приближающегося мирового финансового кризиса и полного "пике" украинской экономики, пора сушить сухари и запасаться дровами...

Відповісти
  • *
09.09.19 15:06

PostPred, идем на сайт "пора валить". Есть такой.

Відповісти