Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


04.10.19
3046 7 Друкувати

МВФ не особливо задоволений податком на виведений капітал, - Гетманцев

МВФ вважає, що НнВК не вирішує питання спрощення адміністрування, повідомляє РБК-Україна.

Міжнародний валютний фонд не дуже задоволений ідеєю введення податку на виведений капітал (НнВК, - ред.). Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив голова комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За словами народного депутата, однією з проблем НнВК в МВФ бачать той факт, що податок на виведений капітал не вирішує питання спрощення адміністрування.

"Питання зловживань - це питання установки, яка дається податковому інспектору. Якщо він приходить на місце з завданням стягнути, то він той перелік операцій, які не обкладаються податком, запише як такі, що обкладаються - і йдіть потім в суд. Точно таке ж і навіть більше зловживання буде і з НнВК", - сказав Гетманцев.

Другий проблемою для представників МВФ є негативна практика інших країн.

"МВФ вважає, що практика Естонії, яку нам пропонують як приклад (прихильники НнВК, - ред.), є негативною. На рівень надходжень, який був до введення податку, вони вийшли більш ніж через 10 років. Податок деструктивно впливає на розвиток економіки. Люди не купують собі товари споживання, їх набуває компанія, ухиляючись від податків", - розповів Гетманцев.

Нагадаємо, в квітні профільний комітет парламенту рекомендував Верховній раді прийняти за основу законопроект № 8557 "Про податок на виведений капітал". Комітет підкреслював, що прийняття законопроекту створить стимул для залучення інвестицій в економіку України.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юра Г.
04.10.19 05:49

покупая  землю, придется уплатить налог на прибыль.

Відповісти
  • Oleg7
04.10.19 09:02

Невже думка МВФ виявилась для Гетманцева сюрпризом? :)
МВФ лише відстоює позицію Європи щодо однакової моделі оподаткування на Європейському континенті. Це давно відомо. 
Все інше лише виправдовування. 

Відповісти
  • Василиск
04.10.19 10:07

То, что думает гетманцев - это сюр какой-то. "ПроФФесор" кислых щей.

Відповісти
  • Облікове Діло
04.10.19 10:14

Тобто проблема у ПнВК, а не податківцях?
Дивний висновок, хоча, у випадку Гетманцева - все закономірно.

Відповісти
  • Елена
04.10.19 10:18

Гетманцева - выгнать с позором!
ОН УБИВАЕТ ВЕСЬ БИЗНЕС

Відповісти
  • Ігор
04.10.19 10:26

Ви не уводьте тему від ПДВ. Бо якщо сировинним олігархам не вистачає відшкодування, інспектор буду більше підприємств переводити в ризикові та більше блокувати ПН. Ходи тоді по судам та доказуй.
Досить, хоч Бені з пінчуками і заборонили вам чіпати тему ПДВ, але проблема від цього не зникла.

Відповісти