Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.11.19
6555 9 Друкувати

Мінфін «за» дисконтування довгострокових заборгованостей

 

Сергій Томашпольский,
головний редактор
журналу "Бухгалтер 911"

     

Мінфін своїм наказом від 16.09.2019 р. № 379 вніс зміни до деяких П(С)БО та Інструкцію про застосування Плану рахунків. Головне нововведення стосується відображення в Балансі довгострокових заборгованостей. Тепер всю довгострокову заборгованість (причому і ту, на яку не нараховуються відсотки) необхідно буде дисконтувати, що випливає з змін, внесених в П(С)БО 10 і 11.

Нажаль, Мінфін належним чином не прописав, як визначати теперішню вартість і як вести подальший облік визнаних за цією (дисконтованою) вартістю заборгованостей. У П(С)БО 13 ніяких змін і уточнень з приводу амортизованої собівартості зобов'язань / справедливої вартості фінактивів немає ...

Спробуємо розібратися, як «викручуватися» в таких ситуаціях (стаття «Мінфін «за» дисконтування довгострокових заборгованостей»).

До кінця року єдиноподатникам, які пропонують деякі послуги зв'язку, доведеться доопрацьовувати, займаючись, по суті, забороненою на ЄП діяльністю. Виною тому зміни в ПКУ, передбачені Законом від 20.09.2019 р. № 129-IX. Для них це буде чревато сплатою ЄП за підвищеною ставкою і необхідністю виходу з ЄП з початку наступного року (стаття «Заборонені ВЖЕ послуги зв'язку: як бути єдиноподатникам»).

Про решту нововведень РРО-реформи (Закон № 128-IX і Закон № 129-IX) ми також не забули (стаття «Торговцям - до РРО приготуватися!»).

Залишилися питання по 44 номеру журналу «Бухгалтер 911»? Пишіть їх в коментарях!

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Надежда
05.11.19 07:50

Страна непуганных идиотов (это я о законотворцах) 1) Посреди квартала изменить с текущего квартала виды деятельности?! А так можно было? 2) Дисконтирование задолженности без разработанного механизма с необходимостью "выкручиваться"...

Відповісти
  • светлана
05.11.19 07:53

вони працюють, интересно хто нибудь(Минфин например или еще какая нибудь контора) пропишет механизм этого всего

Відповісти
  • Татьяна
05.11.19 09:55

светлана, они просто приняли закон, а механизм будут разрабатывать особо рьяные бухгалтера и прошибать своими лбами стену некомпетентности законотворцев, работникам ДФС просто прийдется почитать бух. форумы и с умным видом все повторить...

Відповісти
  • Александр
05.11.19 11:04

Здравствуйте.
Прошу Вас в будущих изданиях Бух911 осветить тему дисконтирования с примерами на цифрах.
Чтобы пример был интересным и полезным, в примере прошу Вас учесть ВАЖНЫЕ  нюансы:
1. Пусть займ будет выдан на НЕ "круглый" срок (т.е. не на три года, а например на срок 31 месяц). Чтобы было понятно, как следует:
- переводить годовую ставку в ежемесячную;
- как отражать займ в промежуточной/квартальной финотчетности;
2. Займ пусть будет выдан/получен НЕ в начале месяца, а в течение месяца, например 13 мая 2018. Чтобы было понятно, как как следует отразить влияние дисконта дохода/расхода за (18дней мая и 30дней июня).
3. Долгосрочный займ пусть будет выдан именно в 2018 году, чтобы понимать, как отражать его в ФО на 01.01.2019.
Заранее большое спасибо!

Відповісти
  • Редакция
05.11.19 11:39

Александр, да, учтем. Вопросов очень много. По этой теме будем еще не раз писать. 

Відповісти
  • Ирина
05.11.19 13:19

Добрый день! Скажите пожалуйста, если наше предприятие -плательщик НДС, купило у другого предприятия (плательщика НДС)  ПО без НДС,  то может ли наше предприятие продать это ПО также без НДС?

Відповісти
  • Редакция
05.11.19 14:29

Ирина,может.
https://i.factor.ua/journals/buh911/2018/july/issue-30/article-37943.html?search=&text_article=%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%20%D0%9D%D0%94%D0%A1

Відповісти
  • Валентина
05.11.19 13:38

Светлана механизм пропишем мы,будем потеть, нервничать ,думать как это все сделать, и когда мы что то изобретем,только тогда начнуть давать консультации ,а тот кто писал  в этом деле дуб

Відповісти
  • Анна
05.11.19 23:58

Редакция, 
Интересует как дисконтировать выданные заемные средства учредителю.

Відповісти