Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


11.11.19
3054 4 Друкувати

Помилка у даті складання РК, яким «обнулено» ПН: чи можна виправити?

"Вісник. Офіційно про податки".

Ситуація. Платником податку складено податкову накладну на дату отримання авансу за товари/послуги. У розрахунку коригування, складеному та зареєстрованому в ЄРПН у зв’язку з поверненням такого авансу покупцю, невірно зазначено дату його складання. При цьому таким розрахунком коригування виведено в нуль показники податкової накладної, до якої він складався.

Помилка, допущена у даті складання розрахунку коригування, виправленню не підлягає. Крім того, нормами податкового законодавства передбачено складання розрахунку коригування лише до податкової накладної, а тому розрахунок коригування не може бути складено до податкової накладної, яка у ситуації, описаній у зверненні, виведена в нуль (обнулена).

Постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань лише на підставі належним чином складеного відповідно до норм ПКУ та зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної (п.п. 192.1.1 ПКУ).

Розрахунок коригування, який містить помилку у даті його складання, не відповідає первинним документам, на підставі яких платник формує показники податкової звітності, оскільки не дає змоги ідентифікувати операцію.

ІПК від 24.10.2019 р.№ 981/6/99-00-07-03-02-15/ІПК.

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • СержК
11.11.19 08:08

Исправить - низзя!! взять в расчеты - низзя!!... хорошо устроились, проходимцы

Відповісти
    Оцінити
  • 21
  • 0
  • Тетяна
11.11.19 08:41

Геніально(((((!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
  • Oleg7
11.11.19 09:11

Покупецьв будь-якому разі зменшує ПК з ПДВ.
Щодо постачальника, то на мою думку, виправлення мало б здійснюватись таким чином:
Спочатку складається РК на збільшення обсягів датою помилкової РК. Тобто обсяги постачання в ПН відновлюються.
Потім складається нова РК на зменшення (обнулення) обсягів постачання вже правильною датою.
Ризики: не знаю, чи зареєструє програмне забезпечення ДПС РК на збільшення. А також може виникнути ризик з виникненням показника суми перевищення в СЕА ПДВ. 
Тому якщо дата складання помилкової РК в межах місяця, то може простіше буде її включати в декларацію з ПДВ і не намагатись нічого виправляти. 

Відповісти
    Оцінити
  • 11
  • 0
  • Марина
11.11.19 14:30

Oleg7,РК на збільшення не реєструється.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
12739 16
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд