Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


10.12.19
9728 22 Друкувати

Звіряємо розрахунки з бюджетом

Наближається кінець року, а значить, і обов'язкова щорічна інвентаризація також. В рамках її проведення слід провести і звірку розрахунків з бюджетом.
Зараз для того, щоб провести звірку розрахунків з бюджетом, досить використовувати дані Електронного кабінету платника податків (cabinet.tax.gov.ua).
Зверніть увагу, що тепер в розділі «Стан розрахунків з бюджетом» можна переглянути детальну інформацію за самою операцією, а не тільки по її сумі (з'явилася нова колонка «Назва операції»).

Також можна через Електронний кабінет «запросити» у фіскалів «узагальнений» «Витяг відносно стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДФС» (J1400203). Для цього потрібно направити електронний Запит за формою J1300203 (стаття «Звіряємо розрахунки з бюджетом»).

Кінець року - по-справжньому гаряча пора для бухгалтерів. Потрібно подбати в т.ч. про проведення перерахунку ПДФО. Бере участь тільки заробітна плата. За загальним правилом, зарплатні виплати, в тому числі і премії, доплати, надбавки, нараховані (донараховані / відсторновані) за попередні податкові періоди (місяці), остаточно оподатковуємо в тому податковому періоді (місяці), в якому вони були фактично нараховані (фактично проведені коригування). Відносити їх до місяців, за які вони були нараховані, не потрібно. Виняток з наведеного правила - зарплата за період її збереження згідно із законодавством, в тому числі лікарняні, відпускні. Суми таких виплат (їх частини) відносять до відповідних місяців, за які вони були нараховані (стаття «Перерахунок ПДФО 2019: час настав»).

Як все вірно оформити, щоб і діточок працівників подарунками ощасливити, і піти від необхідності сплати будь-яких податків / зборів. Якщо коротко, то для документального оформлення вам знадобляться: (1) документи на придбання подарунків (кошторис, договір, накладна і т. П.); (2) наказ на видачу дитячих подарунків, в якому в якості одержувачів рекомендуємо вказувати саме батьків (!) дітей у віці до 18 років; (3) відомість видачі подарунків з підписами отримувачів; (4) акт на списання дитячих подарунків. Плюс копії свідоцтв про народження дітей (стаття «Подарунки - дітям. А що з ПДФО/ВЗ/ЄСВ?»).

Залишилися питання по 49 номеру журналу «Бухгалтер 911»? Пишіть їх в коментарях!

Сергій Томашпольский, головний редактор журналу "Бухгалтер 911".

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Лилия
10.12.19 10:17

(J1400203)в кабинете есть такая форма ? не нашла

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
10.12.19 12:05

После подачи запроса в течение пару часов приходит ответ в электронной форме. Я подавал по ФОПу через ЭК – ответ пришёл в ЭК как "квитанция 2" примерно в течение 1,5 часа

Відповісти
  • Оксана
10.12.19 10:39

Лилия, є, через введення звітності - запити

Відповісти
  • Ирина
10.12.19 10:56

Есть в МЕДке

Відповісти
  • Любовь
10.12.19 11:37

Я тоже не могу найти ни в кабинете, ни в МЕДКЕ

Відповісти
  • 777
10.12.19 11:52

Добрий день! Яка різниця між трудовим договором та контрактом?

Відповісти
  • 777
10.12.19 15:45

777, хотілось би побачити статтю.... особливості, відмінності, переваги та недоліки тої чи іншої форми.....

Відповісти
  • 777
10.12.19 11:53

Якщо у листопаді у працівника народилася дитина (це друга), то з якого місяця надавати відповідну пільгу? Листопад чи грудень?

Відповісти
  • 777
10.12.19 11:53

соцпільга по ПДФО

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
10.12.19 12:03

777, с месяца написания заявления на НСЛ. Я "беру" такие заявления (с копиями свид. о рождении и подчёркиванием, что супруг не пользуется льготой) – после окончания отпуска по БиР. Если рожает в ноябре, заявление написала в ноябре и право (по доходу) у неё есть, то применять можно с ноября 

Відповісти
  • Редакция
10.12.19 12:03

777, з листопада (при условии предоставления в этом месяце документов на соответствующую НСЛ)

Відповісти
  • 777
10.12.19 13:00

Редакция, якщо жінка знаходиться у декретній відпустці, то це цей час чоловік може користуватися ПСП за рахунок граничного розміру доходу х 2 дітей? І друге питання: розлучення має вплив на такі пільги? чоловік може користуватися такою пільгою, якщо екс-дружина не працює? чи тільки у разі позбавлення батьківських прав?

Відповісти
  • Редакция
10.12.19 14:19

777,
- да, сами решают, по кому (муж или жена) предельный размер дохода считается кратно количеству детей
- развод не имеет значения. Главное подтвердить факт содержания детей

Відповісти
  • Любовь
10.12.19 12:03

форма J1300203
В МЕДКЕ  - інші довідкиВ кабинете - там, где введення звітності

Відповісти
  • Любовь
10.12.19 12:03

(J1400203) -это форма ответа

Відповісти
  • Лилия
10.12.19 12:28

Любовь, спасибо , разобралась. запрос по 1300203 сделала, о том что и  ответ имеет наименование ,слышу первый раз 

Відповісти
  • Анн
10.12.19 12:16

Здравствуйте редакция! Подскажите пожалуйста, в связи с переносом раб.дней в декабре регить НН можно будет 21-го, 25-го 28-го, 30-го?

Відповісти
  • Редакция
10.12.19 12:27

Анн,если по опыту прошлого года ориентироваться, то очевидно 21,28 можно будет регистрировать, 25,30,31 нельзя.
У нас в текущий номер (№ 50) такой материал готовится.

Відповісти
  • Епіграф
10.12.19 15:47

Є питання.... на яку ел.пошту можна відправити запит на статтю?

Відповісти
  • Редакция
10.12.19 17:07

Епіграф, buhgalter911otvet@gmail.com

Відповісти
  • Шурик
10.12.19 23:36

Формы не знаю, а долги жены регулярно плачу. И сколько бы не говорил что плати чуть больше не делает.  Красным показывает сумму долга.

Відповісти
  • Ирина
11.12.19 09:18

(J1400203)- Это форма для юр.лиц. Или я чтото путаю? J- юрики, F-физ.лица (ФЛП).

Відповісти