Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


27.12.19
3540 17 Друкувати

Розрахунки за товар через LiqPay. Що з РРО?

Чи необхідно застосовувати РРО при продажу товарів за допомогою мережі Інтернет у разі проведення розрахунків платіжними картками Visa і MasterCard, LiqPay та іншими за умови доставки таких товарів поштою або кур’єрською службою та який документ при цьому надається споживачу?

Відповідно до ст. 2 Закону України від 06.01.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) – оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Розрахунковий документ – документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених Законом № 265, і зареєстрованим у встановленому порядку РРО або заповнений вручну.

Закон України від 03.09.2015 р. № 675-VIII «Про електрону комерцію» (далі – Закон № 675) визначає засади діяльності у сфері електронної комерції, встановлює порядок вчинення електронних правочинів із застосуванням інформаційно-телекомунікаційних систем та визначає права і обов’язки учасників відносин у сфері електронної комерції.

Так, п.п. 14 п. 1 ст. 3 Закону № 675 встановлено, що реалізація товару дистанційним способом – укладення електронного договору на підставі ознайомлення покупця з описом товару, наданим продавцем у порядку, визначеному Законом № 675, шляхом забезпечення доступу до каталогів, проспектів, буклетів, фотографій тощо з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, телевізійним, поштовим, радіозв’язком або в інший спосіб, що виключає можливість безпосереднього ознайомлення покупця з товаром або із зразками товару під час укладення такого договору.

Відповідно до абз. 2 п. 1 ст. 13 Закону № 675 розрахунки у сфері електронної комерції можуть здійснюватися, зокрема, шляхом переказу коштів або оплати готівкою з дотриманням вимог законодавства щодо оформлення готівкових та безготівкових розрахунків, а також в інший спосіб, передбачений законодавством України.

Разом з тим, продавець, оператор платіжної системи або інша особа, яка отримала оплату за товар, роботу, послугу відповідно до умов електронного договору, повинні надати покупцеві (замовнику, споживачу) електронний документ, квитанцію, товарний чи касовий чек, квиток, талон або інший документ, що підтверджує факт отримання коштів, із зазначенням дати здійснення розрахунку (п. 3 ст. 13 Закону № 675).

Згідно з п. 1 розд. VII Положення про порядок емiсiї електронних платiжних засобiв i здiйснення операцiй з їх використанням, затвердженого постановою Правлiння НБУ вiд 05.11.2014 р. № 705 (далi – Положення), документи за операцiями з використанням електронних платiжних засобiв та iншi документи, що застосовуються в платiжних системах для платiжних операцiй з використанням електронних платiжних засобiв, можуть бути в паперовiй та/або електроннiй формi.

Документи за операцiями з використанням електронних платiжних засобiв мають статус первинного документа та можуть бути використанi пiд час урегулювання спiрних питань (п. 5 розд. VII Положення).

Доставка товарів, придбаних при продажу товарів за допомогою мережі Інтернет у разі проведення розрахунків платіжними картками може здійснюватися, зокрема, поштою та, як власною кур’єрською службою, так і сторонньою кур’єрською організацією за договором з продавцем.

У разі доставки товару поштою, за умови передоплати з застосуванням платіжних карт Visa, MasterCard, LiqPay та інших, суб’єкт господарювання повинен укласти в поштове відправлення розрахунковий документ установленої законодавством форми і змісту на повну суму проведеної операції, що підтверджує факт купівлі-продажу товарів, із зазначенням у касовому чеку «передоплата товарів» або у разі проведення розрахунків за відстроченим платежем – проводяться через РРО з використанням режиму попереднього програмування «погашення кредиту». При цьому роздрукування розрахункового документа на РРО здійснюється на підставі виписки з фінансової установи.

У випадку продажу товарів, на які встановлені гарантійні терміни, – також технічний паспорт чи інший документ, що його замінює, у яких обов’язково робиться відмітка про дату продажу та найменування суб’єкта господарювання, яка завіряється штампом (печаткою) і підписом суб’єкта господарювання.

Якщо доставка товару здійснюється поштою за умови післяплати, то в момент отримання товару на поштовому відділенні покупець вносить кошти для перерахування на банківський рахунок продавця. Відповідний документ, що підтверджує факт оплати товару, у цьому випадку зобов’язане видавати поштове відділення. Документом, що свідчить про отримання того або іншого товару, буде видаткова накладна продавця, вкладена суб’єктом господарювання (продавцем) у посилку.

У разі доставки товару за допомогою кур’єрської служби за умови передоплати із застосуванням зазначених вище платіжних карт, аналогічно, як у разі доставки товару поштою: продавець при продажу товарів повинен забезпечити доставку покупцю раніше роздрукованого розрахункового документа (чеку) разом із придбаним товаром та відповідним чином оформленим гарантійним талоном.

Якщо доставка товару здійснюється кур’єрською службою за умови післяплати, то кур’єр видає розрахунковий документ (чек) покупцю в момент оплати коштів за придбаний товар. При цьому розрахунковий документ (чек) повинен бути роздрукований з використанням РРО, зареєстрованого на транспортний засіб, яким здійснюється доставка.

Враховуючи викладене, у разі якщо, споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар і розрахунок за нього було здійснено з застосуванням платіжних карт Visa, MasterCard, LiqPay та інших, за умови доставки таких товарів поштою або кур’єрською службою, суб’єкт господарювання зобов’язаний видати розрахунковий документ встановленої форми (чек з РРО) та відповідним чином оформлений гарантійний талон.

За матеріалами Категорія 109.02 «ЗІР»
Теги:
Коментарі
  • бух
27.12.19 10:31

Капец! Недавно было письмо о том что ООО на ЕН при приминении LipPey РРО не нужен так как это безнал! Журнал Налоговый весник писал. И как быть?

Відповісти
    Оцінити
  • 16
  • 0
  • бух
27.12.19 10:45

http://www.visnuk.com.ua/uk/faq/question/3389 
Помогите разобраться!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Галина
27.12.19 11:42

бух, в ВПС идет речь о нахождении на ЕП при таких расчетах, а здесь про РРО. Отличается? Не можно же все лепить в кучу!

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Сомневающийся Sкептиk
27.12.19 11:40

бух, по ссылке пишется, что LiqPay – не электронные деньги.
Дело в том, что ранее, несколько лет назад, налоговая разъясняла, что  LiqPay электронные деньги, а единщикам запрещено рассчитываться "электронными" деньгами.
Разъяснение по ссылке не касается РРО, оно касается статуса плательщика ЕН

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 0
  • бух
27.12.19 12:39

Сомневающийся Sкептиk, но там же пишут что это безнал! А разве безналу рро нужен?  Не понимаю(

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • Алла
27.12.19 10:53

У податкової дах поїхав! Цікаво, на яку тему конкурс проводять при прийнятті на роботу?

Відповісти
    Оцінити
  • 16
  • 1
  • Ольга
27.12.19 11:25

у меня теперь возник вопрос: ФОПу поступает оплата за интернет-товар на расчетный счет от Приватбанка с назначением: "мгновенная рассрочка, договор №, сумма договора такая-то". Чек при поставке товара нужен?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Алла
27.12.19 11:54

Ольга, у покупця є квитанція банку про перерахування коштів, вам кошти зайшли на рахунок.  Який ще чек з РРО, коли ви готівки не отримуєте. Як ви касу зведете?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Ольга
27.12.19 11:59

Алла, после такой консультации ДеПеЕсников уже не знаю что и думать......

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Простой бухгалтер
27.12.19 11:39

Это страшный сон какой-то! Я очень хочу проснуться!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • ЕленаНик
27.12.19 11:44

Задовбали своїми роз"ясненнями. Неже виписки по руху коштів власної картки для покупця недостатньо? Це що, не підтверджує факт оплати товару?

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Алла
27.12.19 11:59

ЕленаНик, достатньо.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • @@@
27.12.19 13:35

За умови доставки почтою или кур. службою ---обязан выдать чек. ....................................А если сам забирает ? Не обязан ???

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Юра Г.
27.12.19 18:29

@@@, Вы можете оплатить, например, подписку на ел.журнал. Физически товар Вы не получаете, а скачиваете. В таком случае чек Вам не выдают, а пересылают также в ел.виде. Лучший способ не стать затычкой в бюджете, думать во время выборов, желательно уже в 1 туре.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • бурундук
27.12.19 15:34

Если ли жизнь на Марсе, нет ли жизни на Марсе.......А этот треш уже просто ЗАДОЛБАЛ!

Відповісти
    Оцінити
  • 19
  • 0
  • Юра Г.
27.12.19 18:31

бурундук, Как по мне, ответ очевиден жизнь на марсе ОДНОЗНАЧНО ЕСТЬ, в отличии от места нашего обитания. Жизнь типа есть, ЖИТТЯ НЕМА.

Відповісти
    Оцінити
  • 15
  • 1
  • Гарри К.
29.01.20 16:10

..чесс слово, фискалы задолбали своими "поясненнями", каждый день противоречащими друг-другу.. беда в том, что ОНМ САМИ толком не понимают суть вопроса, манипулируя своими ответами в "нужную" им строну.. НБУ ответил более-менее четко: получил продавец деньги на свой р/с - для него это б/нал..ВСЕ..точка!!. для тех, кто "под толстым слоем железобетона" следовало бы наверно сделать разъяснение: если денежки от покупателя поступают непосредственно на зарегенный в ДФС "предпринимательский" р/с СХ без дополнительных с его стороны манипуляций - это БЕЗНАЛ.. все остальное - наличка....

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
5047 3
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд