Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


03.01.20
1943 0 Друкувати

Розрахунок коригування до акцизної накладної: чи обмежений термін складання?

Відповідно до п. 231.7 ПКУ якщо після реалізації пального або спирту етилового відбувається повернення частини чи всього обсягу пального або спирту етилового особі, яка реалізує пальне або спирт етиловий, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН).

Згідно з п. 2 розд. V та VI Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженого наказом Мінфіну від 19.06.2019 р. № 262, коригуються лише показники складених акцизних накладних, усі примірники яких зареєстровано в ЄРАН відповідно до ст. 231 ПКУ.

Реєстрація в ЄРАН розрахунку коригування до акцизної накладної здійснюється з дотриманням терміну реєстрації, передбаченому п. 231.6 ПКУ.

Нормами ПКУ не визначено терміну складання розрахунку коригування до акцизної накладної.

При цьому ст. 257 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV (далі – ЦКУ) та ст. 102 ПКУ встановлено загальний термін позовної давності тривалістю у три роки (1095 днів).

Тобто, розрахунок коригування до акцизної накладної, з дати складання якої минуло більше 1095 календарних днів, не може бути зареєстрований в ЄРАН.

Разом з цим, зазначені норми не стосуються акцизних накладних, зареєстрованих в ЄРАН відповідно до вимог п. 23 підрозд. 5 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ до 15 липня 2019 року (включно).

Можливість коригування акцизних накладних, складених за формами, затвердженими наказом Мінфіну від 25.02.2016 р. № 218, та зареєстрованими в ЄРАН до 15 липня 2019 року (включно) відсутня.

За матеріалами ГУ ДПС у Полтавській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам