Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


15.01.20
4102 21 Друкувати

З 16 січня реклама стане україномовною: коли почнуть штрафувати

Відповідну норму передбачено в мовному законі, проте є і застереження, - нагадуЄ ЮРЛІГА

16 липня 2019 року набрав чинності мовний закон, проте окремі його положення набиратимуть чинності поступово.

Зокрема, стаття 32 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" набере чинності через шість місяців з дня набрання чинності мовного закону, тобто 16 січня 2020 року.

Мова реклами

Стаття закріплює, що мовою реклами в Україні визначено державну мову.

У друкованих ЗМІ, що видаються однією з офіційних мов ЄС, допускається розміщення реклами тією мовою, якою видається такий друкований ЗМІ.

Мовою реклами на телебаченні та радіо також є українська мова.

Водночас телерадіоорганізації закордонного мовлення, телерадіоорганізації, що ведуть мовлення однією або кількома офіційними мовами ЄС, поряд із державною мовою можуть розміщувати рекламу офіційними мовами Європейського Союзу.

Особливості використання в рекламі кримськотатарської мови, інших мов корінних народів, національних меншин України встановлюються законом щодо порядку реалізації прав корінних народів, національних меншин України.

Відповідальність

Також цим Законом було внесено зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення. Визначено, що порушення вимог Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо застосування державної мови, зокрема, у сфері реклами тягне накладення штрафу від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн.) або попередження, якщо порушення вчинене вперше. Ця норма запрацює через три роки з дня набрання чинності мовним законом, тобто 16 липня 2022 року.

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Сергій
15.01.20 19:14

Відповідальність з 16 липня 2022 року.=============== Це суцільне знущання над українцями! Може з 2050 року карати?

Відповісти
  • Ольга
16.01.20 15:24

Сергій, если у тебя ,от этого жизнь улучшится ,то давай  начнем  прямо с 20-го .карати - это так по вашему,по гидному

Відповісти
  • хаха
15.01.20 19:40

Сергій, більше, ще більше карати! Саме це дасть неймовірний економічний стрибок!

Відповісти
  • Шурик
15.01.20 19:34

Ждём рекламные комиксы. Нахрен те буквы. 

Відповісти
  • Кузя
15.01.20 20:06

Ну, скажу из своего опыта посещения других стран. Если я вижу рекламу и она не на языке, который я понимаю, то для меня это просто набор символов. При этом, как турист, я бы могла заинтересоваться рекламой местных ресторанов, развлекательных и туристических мероприятий. Вообще, местных штучек каких-то. Как работник, пребывающий в командировке или работающий на электронных платформах в другом регионе, меня могло бы что-то заинтересовать (выставки, профильные сайты и мероприятия). Но, например, часто посещая страны бывшего СНГ в командировках (типа Грузии или Узбекистана) - реклама на местном языке для меня всего лишь набор символов, не более. Ведь достаточно рекламы, рассчитанной на приезжих. Особенно в столице и на туристических направлениях. Зачем же так жестко лишать бизнес, ориентированный на приезжих, возможности привлечь клиента? Глупо, не иначе. Реклама - тонкое искусство. И язык подачи является одним из инструментов достижения целевой аудитории. Впрочем, дна в тупости исполнительной власти мы еще не достигли, как я понимаю. А украинский язык уже становится своего рода удавкой, в т.ч. и для экономики.

Відповісти
  • Ксенія
16.01.20 08:22

Кузя, в кожній країні і люди , і реклама , т.д говорять на своїй рідній мові і ніякої удавки для економіки від мови. А тут руцькую мову відмінили , ГВАЛТ, допоможіть це удавка . Ви можете розмовляти на кацапській мові хоч заговоритись, це Ваш вибір, але реклама газети, кінофільми, і все не буду перераховувати , повинно бути на українській мові, тобто на рідній державній мові! Хватить штокать да какать. 

Відповісти
  • Ольга
16.01.20 15:27

Ксенія, так мы и в кино ходить перестали ,смотрите сами свое украинське. кто вам запрещает, а газет и подавно не читаем.

Відповісти
  • Инна
16.01.20 09:25

Ксенія, научитесь писать грамотно

Відповісти
  • Ксенія
16.01.20 10:30

Инна, за собою слідкуйте, а я вже якось сама розберуся як мені писати.

Відповісти
  • Ольга
16.01.20 15:28

Ксенія, писати  чи писати (ударение на и)

Відповісти
  • Ксенія
16.01.20 16:07

Ольга, дуже розумно. Але що ще чекати від людини, яка і в кіно не ходить, і не читає. Продовжуйте і далі деградувати.

Відповісти
  • Ольга
16.01.20 16:16

Ксенія,  как раз боюсь деградировать, 

Відповісти
  • Елена
15.01.20 21:20

Кузя,удавка. Купите билет на Москву или подальше.

Відповісти
  • Паламея
15.01.20 23:36

Елена, ещё задайте вопрос: чей Крым...

Відповісти
  • Злой
16.01.20 09:01

На плакате РИСУЮ картинку, которая читается на каком хочу языке.А внизу мелким шрифтом Times New Roman на украинском. Кто мне что скажет? Рекламный текст на гос языке? ДА. А через весь плакат КАРТИНКА/РИСУНОК. Так что все в сад. Вот со звуковыми проблема. Хотя, а кто ее слушает?

Відповісти
  • Злой
16.01.20 10:20

Мне легче заплатить за обучение ребенка английскому, чем украинскому. Т.к. английский нужен, нужен и всё - работа, путешествия и т.д.! А украинский нафига -  чтоб гордиться?

Відповісти
  • мартын боруля
16.01.20 11:33

Злой, вот, что хочу Вам поведать. Мой приятель в Иерусалиме живет. Работают они с женой в госструктурах. На работе только иврит (иначе нельзя, так как во-первых идеология, а во-вторых, люди из разных стран нуждаются в общем языке). Дома в быту с женой на русском, но с детьми дома только на иврите. Детский садик (4 часа в день) фул-англоязычный. Приехала украиноязычная бабушка на лето с внуками нянчится. Они попросили, чтоб с внуками бабушка только на украинском общалась.  А тамошняя нянечка, которая из Румынии, разговаривает с их детьми только на румынском. Спросите у них "нафига"? Мне кажется, они отнюдь не дураки. Многоязычие, особенно в юном возрасте -фактор ускорения умственного развития. Это Вам любой физиолог подтвердит.

Відповісти
  • Ольга
16.01.20 15:30

мартын боруля, зря стараются

Відповісти
  • данет
16.01.20 16:43

странные люди эти украино язычные.все что не на украинском их просто убивает.просто жить не дает просто спать не могут. надои уменьшаются.  а потом подавляющим большинством линяют в страны не ураиноязычные и ничегогого.и сладко спят под инглыш и с аппетитом кушают под польский и все их устраивает и все путем никакой хандры.

Відповісти
  • Ксенія
16.01.20 17:00

данет, взагалі то тут найбільше злісних і невдоволених коментарів від російськомовних товаришів. Держави які говорять інглиш та польською не стріляють українських  солдатів .

Відповісти