Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


16.01.20
6341 17 Друкувати

Електронна товарно-транспортна накладна: Мінінфраструктури запустило пілотний проєкт

Міністерство інфраструктури запустило пілотний проєкт із впровадження єдиної електронної товарно-транспортної накладної. Про це у колонці для ЕП повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

"Товарно-транспортна накладна – це єдиний та обов’язковий для всіх учасників транспортного процесу документ, який підтверджує факт перевезення та доставки товарів, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

В Україні кожного року друкується приблизно понад 500 млн накладних і їх копій. Це більше 120 повних 20-тонних фур із 1 мільйоном пачок паперу А4, кожна з яких у середньому коштує 70–80 грн. Додаймо до цього вартість пересилки оригіналу паперової накладною поштою – це ще десь 20–40 грн і втрачений час, не кажучи вже про друк і роботу відповідальної особи. 

Виходить понад 1 млрд грн витрат бізнесу щороку на паперові накладні, які в кінцевому рахунку оплачує кожен із нас, розраховуючись за придбаний товар", - підкреслив міністр.

За його словами, відомство хоче вирішити цю проблему та замінити паперову накладну на електронну.

"Ключова мета Міністерства інфраструктури України – це повна цифровізація транспортних послуг із одночасним забезпеченням сервісу найвищої якості.

Щоб логістика та відповідний сервіс були зручними та доступними, швидкими та надійними. Тому старт пілотного проекту із впровадження єдиної електронної товарно-транспортної накладної (е-ТТН) є надважливим етапом", - написав він.

Криклій зазначив, що на транспортному порталі e-transport.gov.ua вже працює відповідний сервіс.

"На рівні Міністерства інфраструктури побудована центральна база даних е-ТТН, до якої вносяться данні від комерційних систем документообігу, які обслуговують вантажоперевізників.

Бізнес отримав зручну для використання е-ТТН і звільнився від ще одного паперового бюрократичного процесу, який, до того ж, зовсім не гарантував результат, але забирав дорогоцінний час і ресурси", - додав міністр.

За його словами, пілотний проєкт з е-ТТН розпочали для загальних груп товарів. Далі планують оцифрування товарно-транспортних накладних для підакцизних груп товарів.

Криклій серед переваг е-ТТН виділив, зокрема, наступні:

– пришвидшує бізнес-процеси та спрощує взаємодію між учасниками перевезень;

– дозволяє облік автомобільних вантажних перевезень у єдиній системі;

– єдина точка доступу різних відомств до всіх реєстрів, які регулюють процес автомобільних вантажних перевезень;

– прискорює процес перевірки перевізника;

– отримання актуальної інформації з необхідних реєстрів у real-time;

– моніторинг діяльності контролюючих органів на місцях.

Голова Мінінфраструктури заявив, що після повної реалізації проекту е-ТНН в Україні для внутрішніх перевезень розпочнуть пілот із запровадження міжнародного формату e-CMR – електронної накладної для міжнародних вантажоперевезень.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Елена
16.01.20 01:29

А подписи подписантов е-ттн где брать? Водитель, кладовщик и прочие будут получать ЭЦП?

Відповісти
  • Руслан
16.01.20 05:43

создали еще один кабинет.... уже сто миллионный. Зайди на сайт А, сделай действие А, зайди на сайт Б, сделай действие Б....лучше не куда не заходи и делай как делал:))) А если серьезно, то зачем постоянно делать всех дураками. Ну, решили отслеживать движение товаров, формируйте сразу функцию в Кабинете плательщика налогов, зачем рассказывать о миллиардной экономии для бизнеса, если сами решаете проблеме выведения торговли из тени. Честно, уже достали считать всех недоумками и вешать лапшу на уши. Надеялся, что новая власть, хоть врать перестанет, но............

Відповісти
  • c-т
16.01.20 08:11

Носятся с этой ттн как дурни со ступой. Ходили слухи,что е-ттн будет привязана к налоговой накладной,которая не пройдет регистрацию,если не зарег-ли е-ттн.

Відповісти
  • Мария
16.01.20 10:35

c-т, это не слухи ходили, это официальные лица анонсировали, когда эту ересь довели до нашего с вами сведения

Відповісти
  • Шурик
16.01.20 08:48

А податкова против. Эта мафиозная группировка требует ТТН у получателей товаров, хотя они не платили, не заказывали и вообще она им и нахрен не здалась. Только поставив на место падатковый сброд, и снять обязательства покупателя собирать этот мусор, уже можно избавится от половины муккулатуры ТТН.

Відповісти
  • Ирина
16.01.20 09:15

ТТН все равно необходимо  распечатывать, так как в случае проверки или падения очередного сервера ничего доказать не реально.Если сейчас, при проверке реально работающего бизнеса, при наличии полного пакета документов все равно рисуются штрафы, то что будет дальше,,,

Відповісти
  • Ігор
16.01.20 10:44

А може взагалі цю совкову ТТН скасувати? В світі ж без ТТН якось обходяться, і якось ще і розвиватись встигають. Нехай бізнес сам вирішує, який документ на перевезення йому потрібен.

Відповісти
  • *123*
16.01.20 11:01

Ходила по ссылке e-transport.gov.ua, есть разделы Ліцензування автоперевезень і Отримання дозволів та погоджень
А где же эта таинственная Е-ТТН ?

Відповісти
  • Сергей
16.01.20 11:32

*123*, -Видишь суслика? - Нет! - А он есть!

Відповісти
  • Наталя
16.01.20 14:17

А якщо наші покупці за стіною, нам теж потрібно найняти авто і перевезти товар, бо ж без ТТН не можна?

Відповісти
  • с-т
16.01.20 20:49

Наталя,мне это тоже  .У нас заказчики в пределах видимости.Мастер пришел и забрал нужную детальку,сделанную срочно под заказ и часто в единственном экземпляре,рисуем ттн,а с этими еттн даже не знаю что будет.

Відповісти
  • Надія
16.01.20 15:08

У меня вопрос приехал водитель , отгрузили товар , а подпись  ЕЦП?

Должна быть у него и у кладовщика и т. д. ???? Может я не понимаю чего-то??

Відповісти
  • Виктория
16.01.20 15:28

Как это работать то будет? К примеру отгрузка в 21-00 . Ну сейчас выписали, передали на склад с доками, водитель приехал, забрал, расписался. А с этими электронными подписями как быть? Кладовщик будет их регить? Водители и кладовщики оформляют эл подписи, кладовщик регистрирует ТТН. При этом все равно распечатывает ,потому что неизвестно , как быстро ее зарегистрируют ,или вообще попадет ли она в систему.

Відповісти
  • *
16.01.20 15:43

Дежавю. Когда-то, в 90-е, ТТН вводили как бланки строгой отчетности. Потом отменили "строгую отчетность" ввиду неудобств администрирования этой бумаги в принципе. 3,14ц вернулся в еще худшем виде. 

Відповісти
  • с-т
16.01.20 20:51

*,в мутной воде легче рыбку ловить.Не работа,а сплошной мат.

Відповісти
  • Наталья
17.01.20 07:53

На перервозки своих прокупок собственным транспортом оформляем ТТН сами себе . Вот зачем, кто мне объяснит?

Відповісти
  • {B
17.01.20 10:25

Так кто увидел этот сервис на портале?

Відповісти