Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


20.01.20
9261 11 Друкувати

Чи є відповідальність до ФОП – єдинників за проведення «підприємницьких» операцій через рахунок, відкритий для власних потреб?

Чи застосовується відповідальність до ФОП – платників ЄП першої – третьої груп, які для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької діяльності, використовують поточні рахунки ФО, що відкриваються для власних потреб?

Для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької діяльності, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої – третьої груп не можуть використовувати поточні рахунки фізичних осіб, що відкриваються ними для власних потреб.

Слід зазначити, що питання використання поточних рахунків фізичних осіб знаходиться у правовому полі НБУ.

Разом з тим, ПКУ регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає порядок адміністрування податків та зборів, що справляються в Україні, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Так абз. 1 п. 44.1 ПКУ визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Водночас ст. 1641 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі – КУАП) встановлено, що, зокрема, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат суб’єктами господарювання, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені ч. 1 ст. 1641 КУАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до ПКУ за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

За матеріалами Категорія 107.04 "ЗІР"
Теги:
Коментарі
  • Надежда
20.01.20 07:37

А ответ на вопрос где?

Відповісти
    Оцінити
  • 36
  • 0
  • Andrey
20.01.20 18:26

Надежда, Где то между строк 

Відповісти
    Оцінити
  • 6
  • 0
  • Буржуй
20.01.20 09:08

По НКУ я должен уведомить банк о своем статусе ФЛП. Все! Я не обязан даже уведомлять налоговиков что это за счет -для собственных нужд или нет. Какие штрафы по НКУ? Будте уверены в одном-Все средства зашедшие к Вам на счета ДПС посчитает Вам в доход ФОП.

Відповісти
    Оцінити
  • 19
  • 3
  • Juliya
20.01.20 11:19

А к чему тут ст.164 _1, это же про доходы и затраты, а счёт тут при чём?? Как всегда , песня ни о чём

Відповісти
    Оцінити
  • 13
  • 0
  • Елена
20.01.20 14:10

Вопрос не по теме, может кто подскажет где искать. Если на счет ФЛП приходили деньги из-за границы в валюте, а здесь сразу переводились в гривны. Надо ли заплатить с них НДФл 18% и военный сбор 1,5%? Или как быть с учетом?
 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Николай
20.01.20 16:48

Елена, вы на какой системе налогооблажения? Что за вопрос? Если общая система то да, 18% подоходный, 1.5% военный, и ПЕНСИОННЫЙ!!! ЕСВ !!! Причем он тож в процентах! Примерно половину отдать!((( если на едином то 3 или 5% И ЕСВ само собой. И считается от суммы в шрн по курсу НБУ на день продажи. 

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Елена
21.01.20 13:34

Николай,ФОП на е.н. 1группа

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Елена
27.01.20 17:25

Елена,а как 1 група (торговля на рінке + бітовіе населению) получает доход в валюте?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бармалей
20.01.20 15:39

Это консультация?!! Стыдоба! А если коротко - никакой ответсвенности нет! Главное, указать полностью весь оборот (для единщика).
 

Відповісти
    Оцінити
  • 12
  • 0
  • Гарри К.
04.02.20 16:00

Бармалей,.. 8 н.м.г макисмум = это 136грн , если внутренний калькулятор не подвел еще: типа "за ненадлежащее ведение учета"..и УСЕ!!..иной вопрос, если суммы,зашедшие на личные счета не будут учтены в КнигеДоходов/расходов и не попадут в деку единщика... тада-да... а так..называется: "напугал ежа голой ж... "

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Тоже Елена
20.01.20 19:24

Что это было?

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28664 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд